Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Liga 2 | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău, Live Video, 19:00, DGS 1. Programul complet din play-off și play-out
rapid-botosani
Numărul de abonamente vândute de Rapid pentru play-off: ”Locul 1 în România”
manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

• 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Primește și Grecu un cartonaș galben, după o intrare dură asupra lui Benzar.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mrzljak, după un fault tare comis la mijlocul terenului.
  • 89 | OcaziiPandurii
    Ocazie mare pentru Pandurii! Hora a primit o minge în spatele apărării oaspeților, după o greșeală a lui Goulon, dar și-a făcut mingea în lateral și șutul său cu stângul, din careu, a fost deviat în corner de portarul Pecanha.
  • 84 | Faze meciPandurii
    Șut de la distanță trimis de Răzvan Marin, pe jos, dar portarul Stanca plonjează și respinge în corner.
  • 81 | Faze meciPandurii
    Viitorul atacă din nou periculos. Benzar a primit liber pe dreapta, a pătruns în careu și a centrat prin fața porții, dar prea tare pentru ca mingea să poată fi ajunsă de cei doi coechipieri care o așteptau.
  • 78 | Schimbări
    Modificare și la Pandurii: iese Alexandru Ciucur și intră Mihai Răduț.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: iese Ianis Hagi și intră Florinel Coman.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Răzvan Marin.
  • 75 | OcaziiPandurii
    Bară pentru Viitorul! Ioan Filip a prins și el o execuție extraordinară - șut din drop de la peste 20 de metri, dar mingea a lovit stâlpul stâng, aproape de încheietura barelor.
  • 72 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Vlad Rusu marchează cu o execuție de mare rafinament. A preluat perfect o minge înaltă primită peste apărarea adversă și l-a lobat superb pe portarul Stanca, ieșit în întâmpinarea lui, la marginea careului.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Vlad Rusu, care a căzut în careu de lângă un adversar și a cerut penalty. A existat contact între Rusu și Vasiljevic, dar arbitrii au considerat că a simulat.
  • 68 | Faze meciPandurii
    Șut de la mare distanță trimis de Ianis Hagi, cu stângul, dar portarul Stanca nu a putut fi surprins și a prins balonul cu siguranță.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii: iese Săpunaru - accidentat - și intră Vasiljevic.
  • 59 | Faze meciPandurii
    Probleme mari pentru Cristian Săpunaru, care acuză dureri mari la gleznă, după o fază petrecută în propriul careu. A primit îngrijiri medicale și s-a întors pe gazon, însă nu mai pentru câteva secunde, pentru că nu a mai putut continua din cauza durerii.
  • 56 | Schimbări
    Încă o modificare la oaspeți: iese Bănel Nicoliță și intră Vlad Rusu.
    Schimbare la Viitorul: iese Pablo de Lucas și intră Aurelian Chițu.
  • 50 | Faze meciPandurii
    Din nou pericol în careul Viitorului, dar Pecanha a reușit să respingă în lateral o minge centrată dintr-o lovitură liberă din stânga atacului gazdelor.
  • 46 | Goluri
    GOOOOL Pandurii! Nicoară deschide scorul la Tg. Jiu din centrarea lui Ciucur. A punctat din apropiere, de la colțul lung, la capătul unei faze în care gazdele au combinat foarte bine și au făcut șah-mat apărarea Viitorului.
    Schimbare la Pandurii: iese Dan Nistor și intră Alexandru Răuță.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Tg. Jiu, acolo unde Pandurii și Viitorul se află la egalitate, scor 0-0.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Cristian Ganea, pentru un fault comis în jumătatea adversă de teren, prin care a oprit un contraatac al gorjenilor.
  • 42 | Faze meciPandurii
    Centrare bună trimisă de Ciucur de pe dreapta, din apropierea liniei de fund, dar puțin prea înaltă pentru Hora, iar mingea e respinsă de apărătorii Viitorului.
  • 37 | Faze meciPandurii
    Gorjenii joacă mai mult în jumătatea Viitorului în aceste momente. Au reușit să pună mingea jos și să paseze mai mult.
  • 30 | Faze meci
    Ritmul jocului s-a mai domolit și se desfășoară mai mult la mijlocul terenului. Raportul posesiei s-a mai echilibrat.
  • 25 | Faze meciPandurii
    Viitorul continuă să domine jocul și pătrează mai mult posesia. Gorjenii ajung destul de rar cu mingea la picior în jumătatea oaspeților.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Adrian Ropotan, după un fault comis asupra lui Bănel Nicoliță.
  • 15 | OcaziiPandurii
    Ocazie pentru Viitorul! Nicoliță primește mingea în careu, din partea lui Ianis Hagi, dar șutul său puternic, din prima, se duce pe direcția portarului, care respinge.
  • 11 | Faze meciPandurii
    Nicoliță a fost aproape de gol, dar șutul său din careu a fost prins de portarul Stanca. Faza a prins pe picior greșit apărarea gorjenilor, care nu au reușit să respingă o centrare a lui Tănase de pe linia de fund.
  • 10 | Faze meci
    Joc bun până acum, fără mari ocazii, dar cu un ritm susținut. Oaspeții au avut inițiativa în acest început de meci, controlând mijlocul terenului.
  • 4 | Faze meciPandurii
    Ianis Hagi trece frumos de Săpunaru, căruia îi dă mingea printre picioare, apoi șutează de la peste 25 de metri, dar pe direcția portarului Stanca. Înainte să treacă lejer de Săpunaru, Hagi junior rezistase și la un atac tare al lui Mrzljak.
  • 2 | Faze meciPandurii
    Șut de la foarte mare distanță trimis de Răzvan Marin, dar mingea trece peste poarta lui Stanca.
    Fluier de start al meciului dintre Pandurii și Viitorul, din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1. S-a ținut și un moment de reculegere în amintirea Iolandei Balaș, fosta mare atletă care a decedat în urmă cu două zile.

Pandurii - Viitorul 1-1. Gorjenii au ratat șansa de a urca pe primul loc

Pandurii Tg. Jiu a ratat șansa de a urca cel puțin provizoriu pe primul loc în Liga 1. Sâmbătă, a doua clasată a remizat cu Viitorul, scor 1-1 în etapa a doua a play-off-ului.

După o primă repriză dominată clar de Viitorul, dar fără goluri, gazdele au deschis scorul în primul minut de la reluare. Intrat la pauză, Răuță l-a deschis în dreapta pe Ciucur, a cărui centrare la colțul lung a fost transformată în gol de Nicoară, aflat la a doua reușită în acest sezon.

În minutul 72, Vlad Rusu - intrat în locul lui Nicoliţă (56) - a marcat cel mai frumos gol din play-off. Cu două minute înainte, nouarul echipei lui Hagi primise un cartonaș galben pentru simulare, la o fază în care a fost faultat și Viitorul ar fi putut primi penalty.

Oaspeții puteau chiar să treacă în avantaj, dar şutul trimis de Filip de la distanţă a nimerit bara (75). Răzvan Marin l-a încercat şi el pe Stanca, care a plonjat salvator (84). Ultima ocazie importantă i-a aparţinut golgheterului gorjenilor, Hora, care a scăpat singur spre poartă, dar și-a făcut mingea în lateral, iar șutul său nu l-a putut învinge pe Pecanha (89).

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano