Madrid, Spain, 9th April 2024. A view of the official match balls during the UEFA Champions League match at the Santiago
Exclusiv Surprinzător! A văzut cine s-a calificat în semifinalele UCL și a spus clar ce echipă va câștiga trofeul

• 90+2 | OcaziiPandurii
    La capătul unui contraatac frumos al oaspeților, Dică primește liber în fața careului, dar șutul său din prima se duce cu mult peste poarta celor de la Pandurii
  • 90 | OcaziiPandurii
    Ocazie de zile mari pentru Viitorul! Tănase a recentrat cu capul după o minge lungă de pe dreapta, Axente a preluat în centrul careului și a tras din întoarcere, dar pe direcția lui Mingote, care a respins. Mingea a ajuns Daminuță, dar șutul acestuia a trecut la mică distanță de stâlpul drept al porții gorjene
  • 82 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Florin Tănase restabilește egalitatea pe tabelă la prima atingere de balon, la numai un minut de când a fost trimis pe teren
  • 81 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeți: iese Răzvan Marin și intră Florin Tănase
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: iese Lazăr și intră Dică
  • 76 | Goluri
    GOOOOL Pandurii! Alex Dos Santos deschide scorul pentru gazde, la 8 minute de la intrarea pe teren. Matulevicius s-a descurcat excelent în fața careului și i-a pasa ideal brazilianului, care a punctat cu un șut din prima, de la circa 15 metri
  • 76 | Schimbări
    Ultima modificare la Pandurii: iese Pleașcă și intră Ungurușan
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: iese Băluță și intră Daminuță
  • 73 | OcaziiPandurii
    Ratare mare pentru Pandurii! Alex Dos Santos primește în jumătatea de teren a oaspeților, pătrunde excelent printre doi fundași adverși și trage de la aproape 20 de metri, însă peste poartă. Excelentă acțiune a brazilianului
  • 68 | Schimbări
    Încă o modificare la gazde: iese Shamsin, înlocuit de Elton Da Silva
    Schimbare la Pandurii: iese Paul Anton și intră Alex Dos Santos
  • 63 | Faze meciPandurii
    Paul Anton trimite pe lângă poartă, cu un șut din afara careului
  • 61 | OcaziiPandurii
    Încă o șansă mare de gol pentru oaspeți! Același Axente ajunge față în față cu portarul după o greșeală în apărarea gazdelor, însă trimite doar în plasa laterală
    Ocazie pentru Viitorul! Pedro Mingote a scos cu un plonjon senzațional o lovitură de cap a lui Axente, care plasase mingea lângă bara din stânga
  • 57 | Faze meciPandurii
    Axente este lansat lung, dar portarul Mingote iese din propriul careu și reușșete să respingă din fața atacantului echipei oaspete
  • 55 | Faze meciPandurii
    Centrare periculoasă trimisă de Paul Anton de pe stânga, dar Balauru reușește să prindă cu siguranță
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nicandro Breeveld
  • 47 | OcaziiPandurii
    Șut trimis de Băluță din colțul stâng al careului, dar Mingote prinde cu siguranță
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Târgu Jiu, acolo unde Pandurii și FC Viitorul se află la egalitate, scor 0-0
  • 42 | OcaziiPandurii
    Ocazie de zile mari pentru Pandurii! Matulevicius a reluat cu capul o centrare trimisă de Nicoară dintr-o lovitură liberă de pe stânga, dar pe direcția lui Balauru, care a prins mingea chiar pe linia porții. Lituanianul a încercat să împingă balonul în poartă, dar din brațele portarului, iar arbitrul Comănescu dictează fault în atac
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Moga, care a prelungit pentru Axente cu mâna
  • 38 | Faze meciPandurii
    Axente reușește să marcheze pentru Viitorul după o centrare dintr-un corner de pe dreapta, dar golul lui nu este validat, întrucât jocul fusese oprit
  • 37 | OcaziiPandurii
    Bară pentru Viitorul! Răzvan Marin lovește stâlpul stâng al porții lui Mingote cu un șut pe jos, la capătul unei frumoase faze de atac create de Axente
  • 32 | Faze meciPandurii
    Mingote prinde cu siguranță un șut puternic al celor de la Viitorul
  • 29 | OcaziiPandurii
    Viitorul are o șansă de gol la o fază în care Mingote și Erico Da Silva s-au înțeles cu greu, însă portarul reușește să "agațe" o minge trimisă cu capul către propria poartă de colegul său, apoi o prinde cu dificultăți din fața lui Axente, care a insistat foarte bine
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nicoară
  • 25 | Faze meciPandurii
    Atac rapid, construit frumos de gazde pe dreapta, dar ultima pasă este prea în față pentru Matulevicius, care nu poate ajunge și se ciocnește cu Mitrea, care a reușit să respingă
  • 23 | Faze meciPandurii
    Șut de la mare distanță, dar trimis cu mult peste poartă de Băluță, după o acțiune prelungită de atac a oaspeților
  • 18 | OcaziiPandurii
    Încă o ocazie pentru Pandurii! Mamele reia peste poartă cu o lovitură de cap, după o centrare venită dintr-un corner de pe dreapta
  • 16 | OcaziiPandurii
    Ocazie de zile mari pentru Pandurii! Balauru a ratat respingerea la o centrare lungă de pe dreapta, care a traversat careul. Nicoară, aflat la bara a doua, a trimis un șut-centrare din prima, dar goalkeeper-ul, deși căzut la pământ, a reușit să respingă în față. Mingea a ajuns până la Dan Nistor, aflat în centrul careului, însă acesta a trimis cu puțin alături de poartă
  • 15 | Faze meciPandurii
    Nicoară primește pe stânga, pătrunde în careu și încearcă o centrarepe jos în 6 metri, pentru urcarea lui Matulevicius, dar Balauru prinde cu siguranță
  • 9 | Faze meciPandurii
    Viitorul aruncă o minge în careul gazdelor, la o fază fixă din jumătatea de teren a gorjenilor, Mingote ratează respingerea, dar apărătorii de la Pandurii au reușit să îndepărteze pericolul, în cele din urmă
  • 5 | Faze meciPandurii
    Gazdele încep bine și au posesia în aceste prime minute. Au ajuns și la finalizare, însă Dan Nistor a trimis peste poartă, cu un șut din afara careului
    Începutul meciului dintre Pandurii Târgu Jiu și FC Viitorul, din etapa a 31-a din Liga 1
Bogdan VintilăViitorul

VIDEO Pandurii - Viitorul 1-1. Punct important pentru oaspeți. Gorjenii au cinci meciuri la rând fără victorie

FC Viitorul a scos un punct important pe terenul vicecampioanei Pandurii Târgu Jiu, în etapa a 31-a a Ligii 1. 1-1 a fost scorul la finalul partidei, stabilit de doi jucători intrați pe parcursul reprizei secunde: Alex Dos Santos și Florin Tănase.

Începutul de meci le-a aparținut gazdelor, care au amenințat poarta lui Balauru la ocaziile lui Dan Nistor (16) și Mamele (18), însă cea mai mare oportunitate de gol a primei reprize a fost de partea celor de la Viitorul. În minutul 37, Răzvan Marin a șutat în bară din careu, după o acțiune frumoasă de atac. Gorjenii puteau intra la cabine în avantaj, dar Matulevicius nu l-a putut învinge pe Balauru, cu o lovitură de cap din centrul careului (42).

Elevii lui Bogdan Argeș Vintilă au fost mai periculoși în a doua parte, cu Axente vârf de lance. Pedro Mingote s-a remarcat la o lovitură de cap trimisă de atacantul oaspeților (61). În același minut, Axente a trimis și un șut în plasa laterală, ratând ocazia de a profita de o eroare în apărarea lui Grigoraș.

Schimbările au fost decisive în desfășurarea meciului de la Târgu Jiu. Întâi, Petre Grigoraș l-a trimis pe Alex Dos Santos în teren, în locul lui Paul Anton. Brazilianul a amenințat încă de la prima minge primită în jumătatea adversă, când a preluat excelent și a pătruns printre doi apărători ai Viitorului, dar a a finalizat cu un șut peste poartă (73). A deschis scorul la 8 minute de la intrarea pe teren, cu un șut din prima după o pasă de la Matulevicius, care s-a descurcat excelent în fața careului advers (76).

Avantajul vicecampionilor din sezonul trecut nu a rezistat prea mult. Florin Tănase a punctat în minutul 82, cu o lovitură de cap la prima atingere de balon, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj. Viitorul putea chiar să plece cu toate cele 3 puncte de la Târgu Jiu, dar Mingote a apărat o minge trimisă de Axente din întoarcere, iar Daminuță nu a nimerit poarta, la continuarea fazei (90).

Gorjenii rămân fără victorie de 5 meciuri (3 înfrângeri și 2 egaluri), ultimele 3 sub comanda lui Petre Grigoraș, care l-a înlocuit pe Cristian Pustai.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”