Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

S-a terminat meciul.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Mrzljak este avertizat.
  • 80 | OcaziiPandurii Tg. Jiu
    Elek scapă singur cu portarul, dar intră în unghi, de unde întoarce mingea pentru Goga, dar şutul acestuia este blocat cu piciorul de Mingote.
  • 57 | OcaziiPandurii Tg. Jiu
    Rufino profită de o minge pierdută de gorjeni la jumătatea terenului, dar şutul lui în forţă de la marginea careului trece peste poarta lui Mingote.
    A început actul secund.
    Croitoru intră în locul lui Sarmov.
    S-a terminat prima repriză.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL TIMIŞOARA!!!!! GOOOOL GOGA!!!!! Rufino centrează perfect de pe partea stângă şi Goga reia cu capul la colţul lung, fără nicio şansă pentru Mingote.
  • 42 | OcaziiPandurii Tg. Jiu
    Popescu centrează perfect la 8 metri şi Goga reia puternic cu capul, dar mingea trece puţin pe lângă poarta lui Mingote.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOOL PANDURII!!!!!! GOOOOOL HORA!!!!!! Atacantul gazdelor primeşte o minge la marginea careului, se întoarce şi şutează sub bară de la 18 metri.
  • 28 | Schimbări
    O. Popescu intră în locul lui Bărbuţ.
  • 25 | OcaziiPandurii Tg. Jiu
    Goga semnează prima ocazie a Timişoarei: şutul său de la marginea careului, în diagonală, trece pe lângă poarta lui Mingote.
  • 14 | OcaziiPandurii Tg. Jiu
    Pandurii e la un pas de 3-0, după numai un sfert de oră de joc, dar reluarea puternică cu capul a lui Droppa a fost pe centrul porţii şi Hirschstein a respins greu.
  • 8 | Goluri
    GOOOOOOL PANDURII!!!!! GOOOOOL HORA!!!!! Atacantul gazdelor a ajuns la cota 7 după o centrare în faţa porţii primită de la Ciucur.
  • 3 | Goluri
    GOOOOOOOL PANDURII!!!!! GOOOOOL SĂPUNARU!!!!! Nistor centrează din lovitură liberă de la 28 de metri şi fostul fundaş al Rapidului a înscris cu o lovitură de cap de la 7 metri.
Florin MarinPoli Timișoara

VIDEO Pandurii - Timișoara 3-1. 4 victorii în ultimele 5 etape. Dublă pentru Hora

Pandurii Târgu Jiu a oprit la Severin seria de 5 meciuri fără înfrângere în campionat a Timişoarei, 3-1. În prima repriză au fost faze de poartă şi goluri pe bandă rulantă. Pandurii a deschis scorul în minutul 3.

Săpunaru a reuşit primul gol în campionat pentru gorjeni, din centraraea capitanului Nistor. Oltenii au avut 2-0 din minutul 8. Golgheterul Ligii 1, Ioan Hora, a fructificat centrarea lui Ciucur.

În minutul 35, era scor de neprezentare pentru Poli, după golul cu numărul 8 din acest sezon pentru Hora. Golul a fost o bijuterie - un şut lobat, peste Kirschstein.

Oaspeţii au avut prima reacţie prin Goga, din centrarea lui Popa. Minutul 43 a adus golul de onoare pentru bănăţeni, când Goga nu a mai ratat, la mingea trimisă în careu de Rufino. Timişoara nu a avut forţa să revină în repriza a doua şi a mai fost o singură dată periculoasă, prin acelaşi Goga.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat