FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+4 | OcaziiPetrolul
    RATAREA MECIULUI! Elton a ratat din doar trei metri cu poarta goală!
  • 90+3 | OcaziiPetrolul
    PETROLIȘTII AU CERUT IAR PENALTY. Zicu a reluat din voleu, din interioul careului, mingea l-a lovit pe Grigore în mână, dar aceasta era lipită de corp.
  • 90+2 | Faze meciPetrolul
    Camara a lovit foarte prost mingea iar aceasta s-a dus mult de poartă.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo a primit și el un cartonaș galben
  • 90 | Faze meci
    PATRU MINUTE DE PRELUNGIRE
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Zicu a fost avertizat cu un cartonaș galben pentru că a lovit mingea după ce arbitrul a dictat un fault la Beța asupra lui Elton.
  • 87 | Faze meciPetrolul
    Naumovski iar a cerut intervenția doctorilor din cauza unor dureri la ceafă.
  • 85 | OcaziiPetrolul
    MARE RATARE PETROLUL! Romario a centrat foarte bine, de pe dreapta, și Camara, nemarcat, liber pe linia de şase metri, a ratat întâlnirea cu mingea.
  • 83 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Filip, a intrat VELICI
  • 80 | OcaziiPetrolul
    Elton a tras de la distanță, dar Pecanha a prins în doi timpi.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Camara a primit un cartonaș galben ca urmare a unui clinci cu Naumovski.
    Naumovski a primit un cartonaș galben ca urmare a unui clinci cu Camara.
  • 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Mustivar, a intrat ROMARIO
  • 71 | Faze meci
    Filip a avut nevoie de îngrijiri medicale pentru a putea continua partida. Meciul s-a reluat cu minge de arbitru.
  • 70 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Rotariu, a intrat THOMAS
    A DOUA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Fernandez, a intrat TAMUZ
  • 68 | OcaziiPetrolul
    Zicu a reluat cu capul, de la aproximativ nouă metri, dar Naumovski a reținut.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Șerban a primit un cartonaș galben, ca urmare a unui fault comis asupra lui Beța.
  • 64 | Faze meciPetrolul
    Zicu n-a fost atent și a irosit o nouă fază a gazdelor.
  • 59 | Faze meciPetrolul
    Adi Popa le-a dat emoții colegilor la o fază din propriul careu în care a degajat în corner.
  • 57 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA PETROLUL. A ieșit Priso, a intrat ZICU
  • 53 | Auto Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 2-2, GUILHERME-AUTOGOL! Fundașul a lovit mingea, într-un mod nefericit, după o centrare de pe stânga a lui Grecu, iar aceasta a intrat în propria-i poartă.
  • 53 | OcaziiPetrolul
    Șerban a tras, Naumovski a scos
  • 51 | Faze meciPetrolul
    Elton l-a deschis bine în careu pe Filip cu un lob de efect, dar ultimul a ratat preluarea din voleu.
  • 50 | Faze meci
    Camara a scăpat pe contraatac, singur cu Naumovski, dar a fost în ofsaid.
  • 47 | Faze meciPetrolul
    Adi Popa II a tras dar fără emoții pentru Pecanha
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Faze meciPetrolul
    Flavius Stoican a fost trimis în tribune, ca urmare a protestelor sale la adresa brigăzii conduse de Radu Petrescu.
  • 45 | Ocazii
    DINAMOVIȘTII AU CERUT IAR PENALTY. Elton a intrat cu mingea în careu, Geraldo a încercat să-l deposedeze, a căzut după care a atins mingea cu mâna, dar Radu Petrescu a lăsat jocul să continue.
  • 43 | Faze meci
    Camara a ieșit la margine pentru a schimba ghetele.
  • 39 | Ocazii
    Albin, aproape de hat-trick! Mijlocașul a șutat din interioul careului, în urma unei lovituri de colț, dar Adi Popa II a scos cu piciorul de pe linia porții!
  • 35 | OcaziiPetrolul
    Petrolul își putea majora diferența. Albin, într-o seară de grație, i-a pasat excelent lui Camara, iar acesta din urmă a încercat să finalizeze cu un șut de la distanță, dar mingea a trecut pe lângă bara din stânga lui Naumosvki.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOL PETROLUL: 2-1, ALBIN. Totul a plecat de la Mustivar, care i-a pasat lui Camara în bandă, apoi atacantul portughez a făcut ce a vrut cu Grecu, după care a centrat în careu de unde Albin, singur-singurel pe linia de șase metri a marcat la colțul scurt.
  • 33 | Ocazii
    Albin a căutat golul al doilea al său și al echipei sale, după ce a făcut o preluare și a tras, dar mingea s-a dus peste.
  • 28 | Faze meciPetrolul
    Camara a scăpat pe contraatac, dar a fost ajuns la timp de Grecu. În cădere, ploieșteanul s-a prăvălit peste fundașul roș-albilor, care a urlat de durere, dar, din fericire, acesta a putut continua partida.
  • 23 | OcaziiPetrolul
    DINAMOVIȘTII AU CERUT PENALTY. Lazăr a intrat în careu, alături de Hoban, după care dinamovistul a căzut la puțin timp după ce petrolistul l-a împins de la spate, dar arbitrii n-au dictat lovitură de pedeapsă.
  • 23 | Faze meciPetrolul
    Naumovski acuză dureri la ceafă, Bălgrădean scos la încălzire. Macedoneanul a fost implicat în mai multe clinciuri
  • 22 | Faze meciPetrolul
    Guilherme a încercat să-l surprindă pe Naumovski cu un șut de la distanță, dar mingea a trecut la doi metri de poartă.
  • 11 | OcaziiPetrolul
    PETROLUL PUTEA PRIMI PENALTY! Adi Popa l-a bruscat în careu pe Camara.
  • 10 | Goluri

GOOOOOL DINAMO: 1-1, BĂRBOIANU. Fundașul a marcat un gol senzațional cu un șut de la 30 de metri, direct la vinclu!

• 4 | Goluri
    GOOOOOL PETROLUL: 1-0, ALBIN. Mijlocașul a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri.
  • 3 | Penalty-uriPetrolul
    PENALTY PETROLUL! Arbitrul a dictat penalty la un fault al lui Șerban asupra lui Albin
  • 2 | Faze meciPetrolul
    Albin a reluat cu capul din interiorul careului, dar mingea l-a lovit pe Elton și a ieșit în corner.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Dinamo.

VIDEO Petrolul - Dinamo 2-2. "X-Men" îşi continuă seria

Mijlocașul Petrolului, Juan Albin, i-a luat tare pe dinamoviști, încă din primele minute ale derbyului din etapa a 25-a.

Uruguayanul a ratat deschiderea scorului în minutul 2. La faza următoare, prahovenii au primit penalty, iar Albin l-a invins pe Naumovski, titular in poarta lui Dinamo, în dauna lui Bălgrădean. Suporterii de pe Ilie Oană s-au bucurat doar șase minute, pentru că Bărboianu i-a amuțit, cu un şut năprasnic, primul său gol după aproape doi ani.

În minutul 33, Camara s-a distrat cu dinamovistul Grecu, iar Albin a reușit a doua sa dubla în România. Debutantul Adrian Popa a fost providenţial pentru apărarea lui Dinamo, când a scos de pe linia porţii şutul aceluiaşi Albin.

În ultimul minut al primei reprize, dinamoviştii au cerut penalty iar Radu Petrescu l-a trimis în tribună pe Flavius Stoican pentru proteste. Chiar şi cu antrenorul în tribune, fotbaliştii din Ştefan cel Mare au dat lovitura.

Dacă Şerban nu l-a învins pe Pecanha, un coechipier al portarului a reușit s-o facă. Guilherme a avut o intervenţie nefericită, fără replică pentru portarul brazilian. Ratarea meciului a avut loc chiar la ultima fază a meciului, când Elton n-a nimerit spaţiul porţii din câțiva metri.

Petrolul a rămas fără înfrângere acasă după 25 de meciuri, dar ”lupii” nu au cunoscut încă victoria sub comanda lui Răzvan Lucescu și au ajuns la a cincea remiză consecutivă.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...