Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”

Gol din Penalty
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI. Rapid - PANDURII 0-3
  • 90+3 | Gol din Penalty
    GOOOOOL PANDURII: 0-3, RĂDUȚ. Mijlocașul gorjenilor a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    SAPINA pentru fault comis asupra lui Shamsin
  • 90+3 | Penalty-uriRapid
    PENALTY PANDURII! Sapina l-a faultat în careu pe Shamsin
  • 90+1 | OcaziiRapid
    Sapina a întors în careul gorjenilor pentru Cerlincă, care a șutat la poartă, după un dribling scurt, după care mingea a trecut peste transversală
  • 65 | Faze meciRapid
    Edu Oriol a șutat de la marginea careului de 16 metri, telefonat, fără emoții pentru Stanca
  • 60 | Auto Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 0-2, CMOVS, AUTOGOL. Fundașul central a deviat nefericit o centrare din corner a lui Shalaj
  • 59 | OcaziiRapid
    OCAZIE PANDURII. Roman a șutat din interiorul careului, mingea se ducea în poartă, dar Gecov a deviat în corner.
  • 54 | OcaziiRapid
    Nistor a șutat de la distanță, dar Buchta a respins în lateral, după care Roman n-a mai putut relua, mingea fiind deviată în corner.
  • 52 | OcaziiRapid
    Săpunaru a șutat din lovitură liberă indirectă, după o pasă scurtă a lui Garai, dar mingea s-a dus peste transversală.
    A început repriza a doua
    PRIMA SCHIMBARE LA RAPID. A ieșit Kikas, a intrat CERLINCĂ
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 0-1, MRZLJAK. Nistor a centrat în careu, Săpunaru a greșit o preluare, Mrzljak a preluat, a intrat în careu și a marcat prin stânga lui Buchta
  • 42 | OcaziiRapid
    OCAZIE DUBLĂ RAPID. Daniel Niculae l-a driblat pe Vasiljevic la marginea careului de 16 metri, a șutat bine, Stanca a respins în lateral, de unde Rui Miguel, aflat în poziție bună, a reluat peste poartă.
  • 35 | OcaziiRapid
    BARĂ PANDURII! Grecu a centrat în careu, de pe stânga, dar balonul a luat o traiectorie ciudată și a lovit transversala porții lui Buchta
  • 34 | Faze meciRapid
    Săpunaru a centrat foarte bine
  • 32 | Faze meciRapid
    Shalaj a centrat foarte bine în careu, de unde Roman, din poziție excelentă, a lovit greșit balonul, care s-a dus pe lângă poartă.
  • 31 | OcaziiRapid
    BARĂ RAPID! Daniel Niculae a trecut de un fundaș după care a șutat în bara din dreapta porții, mingea l-a lovit în spate pe Stanca, după care Șandru a degajat.
  • 23 | OcaziiRapid
    Joan Oriol a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, dar Stanca, atent, a reținut.
  • 15 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA PANDURII. A ieșit Pintilii, accidentat, a intrat ERICO
  • 14 | OcaziiRapid

Roman a șutat de la marginea careului, mingea a trecut pe lângă bara din stânga porții lui Buchta.

• 14 | Faze meciRapid
    Fanii Rapidului au arborat la tribuna a doua un banner imens pe care au scris ”Sfârșitul nu este aici!”
  • 13 | Faze meciRapid
    Roman scăpase singur, trecuse de Cmovs, dar fotbalistul Rapidului a revenit și a deposedat.
  • 6 | OcaziiRapid
    Cmovs a reluat cu capul, din interiorul careului, după un corner, dar Stanca a reținut din plonjon.
  • 4 | Faze meciRapid
    Buchta a degajat un balon, pentru care lupta și Nistor, jucătorul gorjenilor a căzut în careu, dar nu s-a pus problema unui 11 metri.
  • 3 | Faze meciRapid
    Șandru a șutat, din interiorul careului, lateral stânga, de lângă Sapina, dar în plasa laterală.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut gorjenilor.
  • 0 | Faze meci
    Deși startul partidei a fost programat la ora 16:45, jucătorii au intrat mai târziu pe teren. În acest moment se intonează imnul Rapidului.
  • 0 | Faze meciRapid
    Aproximativ 4,000 de fani au venit pe Giulești pentru a fi alături de Rapid la ultimul meci din Liga 1.
Edi IordănescuPandurii

VIDEO Rapid - Pandurii 0-3. Despărțire tristă de Liga 1, după autogolul lui Cmovs și prestația giuleștenilor

Înfrângere dureroasă pentru Rapid la ultimul meci în Liga I. În faţa a peste 4.000 de fani, giuleştenii au suferit primul eşec pe teren propriu cu Pandurii din ultimii nouă ani.

Joan Oriol a avut prima ocazie a întâlnirii, la jumătatea reprizei, iar Daniel Niculae a ratat de două ori în unsprezece minute. Pandurii a deschis scorul în minutul 46. Mrzljak a reuşit al doilea gol din acest sezon, după gafa lui Săpunaru, care a greșit preluarea. Elevii lui Cristiano Bergodi au alergat mult pentru a lăsa o ultimă impresie bună în Liga 1, dar de marcat au făcut-o tot oaspeții.

Gorjenii au făcut 2-0 în minutul 60, după ce Cmovs a trimis mingea în propria-i poartă, păcălit de traiectoria mingii trimisă de Shalaj dintr-un corner de pe dreapta. A fost momentul care i-a descumpănit total pe jucătorii Rapidului. Cu moralul la pământ, rapidiștii au mai comis o gafă pe final, care le-a adus oaspetilor şi golul al treilea.

Sapina l-a facultat în careu pe Shamsin, în minutul 90+3, iar Răduţ a transformat fără emoţii. 0-3 s-a terminat partida la finalul căreia giuleştenii au părăsit terenul în aplauzele publicului, cu care se va întâlni în Liga 2 din sezonul viitor.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...