BONILLA pentru un fault în atac asupra lui Borda
    Hodorogea, din poziție bună, a șutat slab, pe lângă poartă
  • 84 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA RAPID. A ieșit Benson, a intrat CERLINCĂ
  • 82 | OcaziiRapid
    OCAZIE VIITORUL. Buchta a respins o minge care-l viza pe Bonilla, balonul a ajuns la Nicoliță, care a șutat foarte bine cu dreptul, dar din nou portarul giuleștenilor a fost la post.
  • 80 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VIITORUL. A ieșit Mitriță, a intrat SILVIU PANĂ
  • 79 | OcaziiRapid
    Benson a executat o lovitură liberă, din afara careului, pe poartă, dar și direct în brațele lui Albuț
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    HODOROGEA pentru un fault asupra lui Gecov
  • 77 | Faze meciRapid
    Hodorogea a căutat cu un șut vinclul de la colțul lung, dar a șutat peste poartă
  • 73 | OcaziiRapid
    Bonilla l-a depășit ușor pe Nicolae Vasile, după care a pivotat și a șutat la poartă, dar nu cu forță, nici plasat, astfel că Buchta a prins fără emoții
  • 63 | OcaziiRapid
    Mitriță a executat o lovitură liberă, din afara careului, lateral stânga, dar a trimis peste transversală.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    BORDA pentru un fault la Mitriță
  • 59 | OcaziiRapid
    OCAZIE MARE RAPID. Coimbra a scăpat singur pe partea stângă a intrat în careu dar a ales să șuteze la colțul scurt și Albuț a respins
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    MITRIȚĂ
  • 55 | Faze meci
    FLUCTUAȚII CU NOCTURNA! Sunt din nou probleme cu nocturna în Giulești. Pentru câteva miimi de secundă iar s-a stins lumina, a revenit rapid, dar nu este la parametri maximi.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    MAMELE pentru un fault asupra lui Benson. Oficialii giuleștenilor au cerut eliminarea fundașului de la Viitorul
  • 44 | Cartonaşe Roşii
    RAPID ÎN 9! JOSL l-a călcat pe Cătălin Munteanu și Găman i-a arătat imediat cartonașul roșu
  • 41 | Cartonaşe Roşii
    RAPID ÎN 10! DANIEL NICULAE a fost eliminat pentru un fault asupra lui Bănel Nicoliță. Inițial, George Găman i-a arătat cartonașul galben, dar apoi după ce a vorbit cu asistentul a revenit și l-a eliminat pe atacant
  • 39 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA RAPID. A ieșit Miguel, accidentat, a intrat COIMBRA
  • 34 | Faze meci

PANĂ DE CURENT ÎN GIULEȘTI. Pentru câteva secunde a fost beznă totală în Giulești. Problemele cu nocturna au fost remediate după 20 de secunde, dar acum mai sunt încă becuri care nu funcționează. Totuși, se joacă

• 33 | Faze meciRapid
    Benson a fost bine deschis în atac, a rămas singur cu Albuț, dar portarul celor de la Viitorul a ieșit foarte bine și a degajat
  • 32 | OcaziiRapid
    Josl a șutat de la distanță, dar Albuț a reșinut
  • 28 | OcaziiRapid
    Daniel Niculae a reluat cu capul, la colțul lung, după o lovitură de colț. Mingea, care se îndrepta spre aut, n-a fost ajunsă nici de Benson, cu tot plonjonul acestuia.
  • 25 | Faze meciRapid
    Cătălin Munteanu a încercat o reluare din prima, de la 14 metri, fără preluare, după o centrare a lui Nicoliță, dar mingea s-a dus mult peste poartă.
  • 17 | OcaziiRapid
    OCAZIE MARE RAPID. Borda a reluat cu capul, din interioul careului, foarte bine, cu pământul, dar Albuț a scos fenomenal de pe linia porții și a acordat corner.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    JOSL pentru un fault la Mitriță
  • 12 | Faze meciRapid
    Altă acțiune de atac a Rapidului, pe partea dreaptă. Meulens a centrat în careu, dar Hodorogea a îndepărtat pericolul.
  • 8 | OcaziiRapid
    PRIMA OCAZIE DE GOL A GIULEȘTENILOR. Meulens a centrat în care de unde Benson, chiar dacă nu era foarte bine plasat, a reluat spre poartă, iar mingea a trecut milimetric pe lângă stâlpul din stânga porții lui Albuț.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut giuleștenilor.
  • 0 | Faze meci
    Startul partidei a întârziat puțin din cauza faptului că plasa uneia dintre porți nu era prinsă cum trebuie

VIDEO Rapid - Viitorul 0-0. Cu doi eliminați, giuleştenii au câştigat un punct

Rapid şi Viitorul au încheiat la egalitate ultima partidă a etapei a 19-a din Liga 1. A fost 0-0 în Giuleşti, unde gazdele au avut doi jucători eliminaţi in prima repriza, dominată de giuleșteni.

Benson a ratat prima ocazie - a trimis cu capul pe lângă poartă. Apoi, fostul portar al Rapidului, Albuţ, a scos de pe linia porţii mingea trimisă cu capul de spaniolul Borda. Benson a scăpat singur cu goalkeeperul Viitorului, care a ieşit bine şi şi-a salvat din nou echipa. Pentru câteva secunde, nocturna din Giuleşti s-a oprit, dar problema a fost rezolvată de organizatori.

Au urmat trei minute groaznice pentru gazde. Daniel Niculae a văzut direct roșu după o intrare asupra lui Bănel Nicoliţă. La fel a pățit și cehul Josl, care l-a călcat pe Cătălin Munteanu şi a fost eliminat cu două minute înainte de pauză.

Cu doi jucători mai puţin, dar cu suporterii în vervă, rapidiştii au dominat şi începutul reprizei a doua. Coimbra a scăpat singur spre poarta Viitorului, însă Albuţ a intervenit din nou miraculos.

Prima ocazie a echipei lui Hagi a venit abia în minutul 63, când Mitriţă a executat bine o lovitură liberă, dar puţin peste transversala. Nici Bănel Nicoliţă nu l-a putut învinge pe Buchta cu un şut din interiorul careului.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român