Onduku trage din afara careului, respinge Băican, iar apoi Serediuc nu poate relua spre poarta adversă
    Schimbare Săgeata: Iese Peteleu, intră Tudose
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Achim este avertizat
  • 76 | Faze meciSăgeata Năvodari
    Concordia a jucat extrem de modest la Constanța și face până acum poate cel mai slab meci sub comanda lui Marius Șumudică
  • 62 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA !!! Gafă impardonabilă în apărarea Concordiei, Vezan rămâne singur în careu și marchează cu un șut puternic, după devierea lui Achim
  • 53 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA !!! Deletic pasează pentru Achim, iar jucătorul gazdelor înscrie cu o execuție plasată de la marginea careului
  • 50 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Florea, intră Roșu
  • 48 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Deletic primește o minge în fața porții, dar trimite pe lângă poartă, irosind o șansă mare de gol pentru Săgeata
  • 25 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA !!! Un nou corner pentru Săgeata, Achim deviază excelent cu capul, iar Munteanu, venit în fața porții, marchează din nou pentur formația din Năvodari
  • 24 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Roman trage puternic din careu, dar Rîmniceanu reușește să respingă în corner
  • 14 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Bucurică șutează periculos din afara careului, puțin pe lângă poarta Săgeții
  • 6 | Goluri
    GOOOL SĂGEATA !!! Corner pentru gazde, Deletic reia periculos, balonul este respins de pe linia porții, însă Cristi Munteanu, aflat pe fază, reușește să deschidă scorul
  • 5 | OcaziiSăgeata Năvodari
    Purece trimite bine în careu din banda stângă, însă Florea nu reușește să ajungă pentru a relua spre poarta gazdelor
Marius ȘumudicăConcordia Chiajna

VIDEO Săgeata - Chiajna 4-0. Gazdele continuă să spere la salvarea de la retrogradare

Săgeata Năvodari a făcut un pas uriaș pentru salvarea de la retrogradare. Echipa lui Cătălin Anghel a învins-o cu 4-0 pe Concordia Chiajna, după un meci pe care l-a dominat în totalitate.

Cristian Munteanu, fundașul gazdelor, a deschis scorul în minutul 6, în urma unui corner și tot el a reușit "dubla" în minutul 24, după o fază trasă la indigo. Concordia nu s-a regăsit până la pauză, iar Săgeata a intrat cu un avantaj logic la cabine, de două goluri.

Achim a scăpat singur cu portarul după o pasă a lui Vezan, iar Săgeata conducea cu 3-0 în minutul 52. Același cuplu a lovit din nou zece minute mai târziu. Achim i-a pasat perfect lui Vezan în careu, care a închis tabela la 4-0.

A fost prima victorie după două înfrângeri consecutive pentru Săgeata, în timp ce formația lui Șumudică a suferit a șaptea înfrângere în 2014. Concordia a făcut un meci extrem de modest, nereușind să pună probleme unui adversar mult mai motivat, care trage tare pentru a scăpa de retrogradare, pe ultima sută de metri.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar