otele
CFR Cluj, reacție categorică despre interesul lui Brighton pentru Otele: ”Nu suntem fericiți”
Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
Fulham v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Craven Cottage, London, UK - 16 Mar 2024

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci! Steaua şi CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, pe Arena Naţională.
  • 90+3 | Faze meciSteaua
    Fază controversată în careul clujenilor. Steliştii au cerut penalty, după un duel între Larie şi Grădinaru, dar Cristi Balaj a lăsat jocul să continue.
  • 90+3 | OcaziiSteaua
    Ocazie CFR! Vitor Bruno a tras superb din marginea careului, în bara transversală.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Nascimento, după un fault asupra lui Grădinaru.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la CFR. Nascimento a intrat în locul lui Mureşan.
  • 81 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Mihalcea a pătruns frumos pe partea stângă şi a tras bine la colţul lung, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Mincă.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua. Mihalcea l-a înlocuit pe Enceanu.
  • 78 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Toşca a trimis frumos cu capul, după un corner executat de Hamroun, dar Mincă a respins de sub bară.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Păun a fost avertizat de Balaj, pentru proteste.
    Galben pentru Mincă. Portarul celor de la CFR a ţinut prea mult mingea în braţe. Steaua a primit o lovitură liberă indirectă din interiorul careului.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Camora a fost avertizat, pentru o intrare brutală asupra lui Grădinaru.
  • 62 | Schimbări
    O nouă modificare la CFR. Vitor Bruno a intrat în locul lui Păun.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOOOOL Steaua, 1-1! Tudorie egalează cu o execuţie de vârf adevărat, după o centrare excelentă a nou-intratului Alcenat, care a debutat la Steaua cu un assist la prima atingere de balon.
  • 55 | Schimbări
    O nouă modificare la Steaua. Carp îi lasă locul lui Alcenat, care debutează astfel în echipa lui Mirel Rădoi.
    Prima schimbare la oaspeţi. Cristian Lopes i-a luat locul lui Neluţ Roşu.
    Schimbare la Steaua. A ieşit Iancu şi a intrat Grădinaru.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză! CFR Cluj conduce cu 1-0 pe Arena Naţională, graţie golului marcat de Tiago Lopes.
  • 42 | Faze meciSteaua
    Şut frumos al lui Enceanu, dar Mincă a plonjat spectaculos şi a prins fără probleme.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Toşca. Fundaşul stelist l-a faultat pe Petrucci.
  • 34 | Faze meciSteaua
    Râpă a încercat o execuţie pretenţioasă. voleu din unghi, dar a trimis mult peste poarta lui Mincă.
  • 31 | Faze meciSteaua
    Gabi Iancu nu a putut profita de o neatenţie a lui Larie şi a trimis cu capul peste poartă din poziţie bună.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Guilherme, după un fault asupra lui Petrucci.
  • 25 | Faze meciSteaua
    Gabi Iancu a încercat un şut de la distanţă, dar mingea a trecut peste poarta lui Mincă.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 CFR! Tiago Lopes a dechis scorul pe Arena naţională, la capătul unui contraatac excelent al oaspeţilor, început după o greşeală a fostului clujean Carp, aflat la debutul pentru Steaua.
  • 2 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Tudorie a centrat foarte bine la marginea careului, iar Neagu a reluat spectaculos, din cădere, dar Mincă a respins în bară.
  • 1 | Faze meciSteaua
    Tudorie marchează pentru Steaua, dar golul este anulat corect pentru offside.
    A început meciul. Clujenii au avut lovitura de start.
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO Steaua - CFR Cluj 1-1. Oaspeții au trimis în bară în ultimul minut al prelungirilor

Mirel Rădoi a păstrat doar doi titulari din meciul cu Trencin pentru disputa cu CFR din etapa a treia, iar Steaua a obţinut doar o remiză cu CFR Cluj pe Arena Naţională. Tudorie a egalat în minutul 57, după ce oaspeţii au deschis scorul în minutul 16.

Chiar dacă a jucat cu o echipă formată mai mult din rezerve, campioana a fost mai periculoasă în debutul partidei. Tudorie a marcat după numai 40 de secunde de la fluierul de start, dar reuşita sa a fost anulată pentru offside. Două minute mai târziu, atacantul roş-albaştrilor a centrat perfect la marginea careului, iar Neagu a reluat spectaculos, dar Mincă a deviat în bară.

Ocaziile s-au răzbunat, iar CFR a deschis scorul. Un contraatac al ardelenilor, început după o greşeală a debutantului Carp, i-a adus pe oaspeţi în avantaj, prin golul lui Tiago Lopes.

Gazdele puteau egala înainte de pauză, dar Mincă a avut o intervenţie bună la şutul spectaculos al lui Enceanu.

Rădoi a mutat inspirat după pauză. L-a scos pe Carp şi l-a introdus pe Alcenat, iar noul fundaş dreapta al Stelei a centrat excelent pentru golul egalizator al lui Tudorie, la doar două minute după ce a intrat pe teren.

A fost prima reuşită a atacantului de 19 ani în meciuri oficiale pentru Steaua.

Toşca putea să-şi aducă echipa în avantaj la un corner executat de Hamroun, dar Mincă a avut din nou o intervenţie bună. Şi Mihalcea a fost aproape de golul de trei puncte, dar a tras puţin pe lângă poartă.

La rândul lor, oaspeţii puteau să dea lovitura în prelungiri, dar bara s-a opus la execuţia lui Vitor Bruno. Steaua putea să primească penalty imediat după ocazia CFR-ului, dar Cristi Balaj a lăsat jocul să continue după ce Larie l-a împins pe Grădinaru în careu.

S-a terminat 1-1, iar campioana rămâne neînvinsă după trei etape în Liga 1, cu două remize şi o victorie, dar şi fără succes pe teren propriu în actuala ediţie a Ligii 1.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...