Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 1-2, ACUM pe DGS 1. ”Roș-albaștrii” revin în avantaj. Florinel Coman a ieșit accidentat

Ratare Penalty-uri
    Final de meci în Ghencea! Steaua obţine cea mai clară victorie din retur, 4-1 cu Viitorul, însă numai după ce oaspeţii au rămas în 10 oameni. Campioana a ratat şi un penalty, la 1-1, prin Gabi Iancu.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 4-1 Steaua! Ţucudean înscrie şi el pentru roş-albaştri, după un nou contraatac de manual al elevilor lui Costel Gâlcă.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Arlauskis, care l-a faultat pe Florin Tănase, în afara careului.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua. Neagu a intrat în locul lui Prepeliţă.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 3-1 Steaua! Cristi Tănase reuşeşte dubla, după un contraatac superb iniţiat de Adi Popa.
  • 79 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Steaua! Rusescu aduce liderul în avantaj, cu o lovitură de cap din apropiere, după o centrare excelentă a lui Alex Chipciu.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Breeveld a fost avertizat, pentru un fault comis de Pană.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Ţucudean a intrat în locul lui Râpă.
  • 69 | Faze meciSteaua

Fază controversată la poarta Viitorului. Raul Rusescu a fost oprit din drumul spre poartă, pentru offside. Reluarea a arătat că atacantul stelist se afla în poziţie regulamentară.

• 64 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Toşca, după un duel cu Florin Tănase.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Iancu i-a lăsat locul lui Rusescu.
  • 62 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua. Iancu a tras bine de la marginea careului, puţin pe lângă poartă.
  • 61 | Schimbări
    Ultima modificare la Viitorul. Nedelcu l-a înlocuit pe Răzvan Marin.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Hodorogea intră în locul lui Bonilla.
  • 52 | Ratare Penalty-uri

Iancu a ratat lovitura de pedeapsă. Stelistul a executat slab, iar Albuţ a respins în corner.

• 50 | Cartonaşe Roşii
    Puţanu a fost eliminat, în urma intervenţiei asupra lui Adi Popa.
  • 50 | Penalty-uriSteaua
    Adi Popa obţine un penalty pentru Steaua, după un duel cu Puţanu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză în Ghencea! Steaua şi Viitorul sunt la egalitate, scor 1-1, după ce oaspeţii au condus.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Cristi Tănase primeşte cartonaşul galben, după un fault comis asupra lui Daminuţă.
  • 41 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului. Romario Benzar, accidentat, a fost înlocuit de Silviu Pană.
  • 28 | Goluri

GOOOOOOOOOOOOOL Steaua, 1-1! Cristi Tănase a egalat pentru gazde, cu o lovitură de cap din câţiva metri, după o acţiune prelungită de atac a roş-albaştrilor.

• 27 | OcaziiSteaua
    Cea mai bună ocazie a Stelei i-a aparţinut lui Gabi Iancu. Fostul jucător al Viitorului a executat superb o lovitură liberă, dar bara s-a opus unui gol de senzaţie. Mingea a ajuns din nou la "nouarul" roş-albaştrilor, care a tras puţin pe lângă poartă.
  • 25 | OcaziiSteaua
    Chipciu a avut o şansă foarte bună de egalare, dar Albuţ a ieşit la timp şi l-a blocat pe jucătorul campioanei.
  • 14 | OcaziiSteaua
    Ocazie pentru Steaua. Varela a trimis cu capul peste poartă, în urma unui corner de pe partea dreaptă.
  • 7 | Goluri

GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Viitorul! Oaspeţii deschid scorul în Ghencea, prin Bonilla, care a înscris simplu din câţiva metri, după o centrare ideală a lui Răzvan Marin. Faza a început de la o eroare a lui Cristi Tănase.

• 5 | Faze meci
    #Fostul stelist Claudiu Keşeru este prezent la meci, în Ghencea.
Gheorghe HagiViitorul

VIDEO Steaua - Viitorul 4-1. Campioana, cea mai clară victorie în retur. Oaspeţii au terminat meciul în 10

Steaua Bucureşti a învins-o pe FC Viitorul cu scorul de 4-1 (1-1), duminică seara, în Ghencea, într-o partidă din etapa a 23-a a Ligii I.

Steaua a făcut spectacol în Ghencea, contra Viitorului. Oaspeţii au fost cei care au deschis scorul în minutul 7, după ce Răzvan Marin a profitat de greşeala lui Cristi Tănase şi a centrat ideal pentru Bonilla (7). Replica a venit prin Varela (14) care a trimis peste poartă.

Apoi Albuţ a fost la datorie în faţa lui Chipciu (25). Roş-albaştrii au egalat în minutul 28 prin lovitura de cap a lui Cristi Tănase. În repriza a doua (50), Puţanu a fost eliminat după ce l-a faultat pe Adi Popa în careu, dar Albuţ a parat lovitura de pedeapsă executată de Iancu (52).

Acelaşi Iancu a încercat să se revanşeze dar a tras puţin pe lângă poartă (62). Cu zece minute înainte de final Steaua a trecut în avantaj (79): Chipciu a centrat perfect pentru lovitura de cap a lui Rusescu.

Peste alte două minute (81), Adi Popa a sprintat pe contraatac şi a pasat pentru Cristi Tănase, care şi-a trecut în cont dubla. A mai fost timp pentru un nou contraatac letal, finalizat elegant de Ţucudean (89), iar Steaua - Viitorul s-a terminat 4-1.

Steaua obţine a cincea victorie în duelurile cu FC Viitorul, care a câştigat o singură dată, în Ghencea.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...