FINAL
  • 88 | Faze meciSteaua
    Kuzmin a șutat din fața lui Varela, dar Niță a reținut fără emoții
  • 79 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA; 1-2, IANCU. Acțiune de atac a Stelei, lucrată de Chipciu și Tudorie, atacantul i-a pasat în careu lui Mihalcea, care a pătruns pe stânga, a centrat și Iancu a marcat cu poarta goală.
  • 78 | Schimbări
    SCHIMBARE STEAUA. A ieșit Muniru, a intrat LUCHIN
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    MUNIRU pentru că s-a pus în fața mingii unui adversar la o lovitură liberă
  • 73 | OcaziiSteaua
    BARĂ STEAUA! Iancu a centrat în careu și Varela a reluat cu capul în transversala porții celor de la Rubin

• 62 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 1-1, TUDORIE. Atacantul roș-albaștrilor a profitat de o eroare a fundașilor ruși, după care a marcat.
  • 52 | OcaziiSteaua
    Iancu a combinat cu Chipciu, după care a șutat la colțul lung și mingea a trecut milimetric de bara porții celor de la Rubin.
  • 51 | Faze meciSteaua
    Guilherme a luat o fază pe cont propriu. a intrat în careu după care a șutat în forță, dar a ratat ținta
  • 49 | Faze meciSteaua
    Varela a comis un fault cam la 25 de matri, lateral stânga de poarta lui Cojocaru, dar rușii n-au profitat de lovitura liberă. Mingea s-a dus mult peste poartă.
  • 41 | Faze meciSteaua
    Stanciu a încercat să execute o lovitură liberă, direct pe poartă, dar șutul său a fost dezamăgitor
  • 39 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE STEAUA. Adi Popa, care a acuzat ceva probleme la spate a fost înlocuit cu IANCU
  • 27 | Goluri
    GOOOOOL RUBIN: 0-1, KARADENIZ. Mijlocașul rușilor, în vârstă de 35 de ani, a șutat imparabil de la distanță, în vinclul din stânga porții lui Cojocaru
  • 23 | OcaziiSteaua
    Breeveld a reluat cu latul, din interiorul careului, după un corner executat de Stanciu, de pe dreapta.
  • 16 | Faze meciSteaua
    Guilherme, ajuns în poziție de vârf, a încercat o reluare din prima, de la marginea careului, dar a lovit defectuos balonul, care s-a dus mult peste poartă.
  • 12 | OcaziiSteaua
    Stanciu a șutat din afara careului, la colțul lung, dar mingea a trecut de puțin pe lângă poartă.
  • 11 | Faze meciSteaua
    Stanciu i-a pasat lui Chipciu în careu, iar acesta din urmă a șutat pe colțul scurt, dar portarul celor de la Rubin a reținut.
  • 7 | Faze meciSteaua
    Steaua a beneficiat de primul corner. Stanciu a centrat, dar Kambolov a respins
  • 2 | Faze meciSteaua
    Breeveld a pierdut o minge la mijlocul terenului, rușii au plecat în atac, un jucător de la Rubin a intrat în careu și a forțat un penalty după un duel cu Toșca, dar n-a fost nimic.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut steliștilor.
Rinat BilyaletdinovRubin Kazan

VIDEO Steaua - Rubin Kazan 2-1. Roș-albaștrii au fost conduși, dar au revenit. Tudorie a marcat iar

Mirel Rădoi a obţinut prima victorie pe banca Stelei în stagiul de pregătire din Austria. Roş-albaştrii au învins-o pe Rubin Kazan, locul cinci în Rusia.

După înfrângerea cu Austria Klagenfurt, 4-5 şi remiza cu Legia Varşovia, 1-1, Steaua nu a început bine impotriva rusilor. Singura fază periculoasă din prima repriză a fost un şut al lui Stanciu pe lângă poartă. La pauză, Rubin avea avantaj minim, după golul superb al lui Karadeniz.

Repriza a doua a fost tratată complet diferit de jucătorii lui Mirel Rădoi. Iancu putea să egaleze, dar a tras puţin pe lângă poartă în minutul 50. A făcut-o însă Tudorie, în minutul 62. Atacantul şi-a trecut în cont al doilea gol în tricoul Stelei, după cel din meciul de debut. Varela a fost şi el foarte aproape de gol, după centrarea lui Iancu, dar bara s-a opus. Iancu a marcat golul victoriei cu 11 minute înainte de final, după o centrare a lui Mihalcea.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!