FINAL! Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaș 0-0
ULTIMA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Astafei, a intrat HUIBAN
87 |
BIC pentru un fault
85 |
Surugiu a executat foarte bine o lovitură liberă, lateral dreapta, direct pe poartă și Niczuly a respins, cu un reflex formidabil, de sub transversală.
84 |
PETROVIKJ pentru un fault asupra lui Tîrcoveanu
83 |
A DOUA SCHIMBARE GAZ METAN! A ieșit Popovici, a intrat SURUGIU
83 |
GOL ANULAT SEPSI! Patrick Petre a trimis în plasă, dar Tudor a validat semnalizarea poziției de ofsaid, aratată de la pauză. Asistentul a ridicat fanionul în momentul pasei
72 |
Tîrcoveanu a executat o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, puțin lateral dreapta, dar mingea a fost deviată în corner.
64 |
PRIMA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Nikolic, a intrat HADNAGHY
63 |
OCAZIE SEPSI! Claudiu Herea a profitat de o situație în care mingea a ajuns cu noroc la el, a scăpat singur cu Greab, dar portarul medieșenilor a reușit să respingă cu piciorul.
46 |
Începe repriza a doua.
45 |
Finalul primei reprize. Sepsi - Gaz Metan 0-0.
35 |
Meciul de la Brașov este unul echilibrat, poate cu un plus pentru Sepsi, prezentă mai mult în atac.
29 |
OCAZIE URIAȘĂ a lui Nikolic. Atacantul gazdelor a trecut fără probleme de Marius Constantin și a șutat puternic, dar l-a luat la țintă pe portarul oaspeților
25 |
Grecu a greșit o pasă în spate spre Niczuly, Neagu a urmărit balonul, dar a fost blocat în ultima clipă de portarul gazdelor
17 |
Burlacu vede primul avertisment al partidei, după un fault la mijlocul terenului
11 |
Sîrghi a căzut în careu după o ținere a lui Nikolic și a cerut lovitură de la 11 metri. Centralul Alexandru Tudor a lăsat jocul să contnue
9 |
Încă o oportunitate pentru gazde. Patrick Petre a șutat puțin pe lângă bara porții lui Greab
7 |
Prima ocazie a partidei apartine fostului stelist Nikolic. Șutul atacantului din 16 metri a fost respins însă de Sîrghi

Video rezumat: Sepsi - Gaz Metan

Sepsi Sf. Gheorghe - Gaz Metan Mediaș 0-0. Mari ratări, dar și un gol anulat pentru elevii lui Neagoe!

La primul meci cu Eugen Neagoe pe bancă, Sepsi nu a reuşit decât o remiză albă la Braşov, cu Gaz Metan Mediaș. Stefan Nikolic a fost eroul negativ al gazdelor în prima repriză. Fostul stelist a ratat două ocazii mari, din poziţii identice, şi a fost aproape să comită o lovitură de la 11 metri, în duel cu Sârghi. Nici Claudiu Herea n-a reuşit să înscrie după pauză - Greab a salvat încă o dată. Pe final Patrick Petre a fost oprit de arbitri din drumul spre gol, iar medieşenii şi-au trecut în cont singura ocazie din meci la şutul lui Surugiu. Sepsi - Gaz Metan s-a încheiat fără gol.

În urma remizei, Sepsi are 12 puncte, cu unul mai mult decât Gaz Metan. Covăsnenii au zece meciuri consecutive fără victorie în Liga 1.