Nu e FC Botoșani! Nicolae Dică a numit prima echipă care va retrograda din SuperLigă: ”Are toate șansele”
Exclusiv Dur! Ladislau Boloni a intrat în direct și a descris într-un singur cuvânt transferul lui Florinel Coman în Qatar

04.12.2017, ora 20:45
Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gheorghe
Dinamo Dinamo
  • 90 | Final repriza 2

Final de meci la Braşov. Dinamo a învins-o cu 3-0 pe Sepsi Sfântu Gheorghe şi s-a apropiat la un singur punct de locurile de play-off.

• 85 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Astafei a reluat pe lângă poartă din poziţie foarte bună, de la numai şapte metri de buturile lui Penedo.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Romera este înlocuit de Laurenţiu Corbu.
  • 81 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Hadnagy a fost semnalizat în poziţie de ofsaid la o fază în care Katsikas îşi marcase în propria poartă.
  • 79 | Goluri
    Gooool Dinamo! Diogo Salomao a dus scorul la 3-0 cu un şut perfect, la colţul lung, după centrarea foarte bună a lui Sergiu Hanca.
  • 76 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Gol anulat Dinamo! Jeremy Bokila a marcat la mai puţin două minute după ce a intrat, însă golul congolezului a fost anulat pe motiv de fault în atac la Ionuţ Ursu.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Rivaldinho este înlocuit de Jeremy Bokila.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Alin Dudea a fost şi el avertizat.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Patrick Petre este înlocuit de Constantin Grecu.
  • 63 | Faze meciSepsi Sf. Gheorghe
    Şutul lui Rivaldinho a fost reţinut fără probleme de portarul lui Sepsi.
  • 56 | Ocazii
    Schimbare la Sepsi. Victor Astafei a intrat în locul lui Dragoş Huiban.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Florin Dumbravă a primit cartonaşul galben.
  • 52 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Attila Hadnagy a ajuns în poziţie ideală de finalizare, însă şutul său a fost respins în corner.
    Schimbare la Dinamo. Alin Dudea l-a înlocuit pe Maxi Oliva.

Final de repriză la Braşov. Dinamo conduce cu 2-0 contra lui Sepsi Sfântu Gheorghe,

• 43 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Claudiu Herea i-a lăsat locul lui Stefan Nikolic chiar înaintea pauzei.
  • 38 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Şansă mare de gol a lui Patrick Petre, al cărui şut a şters bara porţii lui Penedo.
  • 31 | Goluri
    Gooool Dinamo! Ionuţ Nedelcearu a majorat avantajul lui Dinamo după ce a marcat din careul mic, după un corner. Fundaşul "câinilor" a afişat după gol un tricou cu poza lui Avram Iancu.
  • 23 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Sepsi! Issa Thiaw a ratat o şansă imensă de a egala: a reluat cu capul, de la şase metri, pe lângă poarta dinamoviştilor.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Grecul Katsikas a primit cartonaşul galben după un fault asupra lui Hadnagy.
  • 16 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe

Ocazie Dinamo! Diogo Salomao a încercat un lob de efect peste portarul lui Sepsi, care a trecut însă pe lângă poartă.

• 15 | Cartonaşe Galbene

Claudiu Herea a primit primul "galben" al jocului.

• 8 | Goluri
    Gooool Dinamo! Slovacul Adam Nemec a deschis scorul pentru echipa lui Vasile Miriuţă după o pasă foarte bună a lui Hanca. Fază excelentă de contraatac a "câinilor", pornită cu o intercepţie în careul de 16 metri al lui Penedo. Este al treilea gol al lui Nemec în actualul campionat, primul din septembrie încoace.
  • 2 | OcaziiSepsi Sf. Gheorghe
    Ocazie Dinamo! Şutul lui Steliano Filip, de la aproximativ 22 de metri, a trecut puţin pe lângă poarta nou-promovatei.
    A început partida de la Braşov, dintre Sepsi Sfântu Gheorghe şi Dinamo. Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria fostului fotbalist al lui FC Braşov, Valer Şulea, decedat la 60 de ani.