Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

ASA Târgu Mureș ASA Târgu Mureș
Ceahlăul Ceahlăul
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+2 | Final repriza 2
    Final de meci la Tg. Mureş. ASA rămâne neînvinsă pe teren propriu, după ce a câştigat fără emoţii în faţa Ceahlăului. Bumba, Zicu şi N'Doye au marcat golurile unei victorii convingătoare pentru trupa lui Liviu Ciobotariu.
  • 89 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Axente ratează şi el şansa celui de-al patrulea gol, fiind blocat în ultimul moment, după o acţiune personală.
  • 88 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Ocazie bună şi pentru N'Doye, care a trimis cu capul pe lângă poarta lui Calancea.
  • 85 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Valentin Balint a irosit o şansă foarte bună de a marca golul de onoare ale moldovenilor. Şutul său a trecut pe lângă poarta lui Stăncioiu.
  • 84 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Ocazie uriaşă pentru echipa lui Liviu Ciobotariu. Axente a ratat inexplicabil dintr-o situaţie excelentă, la capătul unei faze create de Voiculeţ şi continuate foarte bine de Bumba.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la ASA. A ieşit Manolov şi a intrat Mircea Axente.
  • 79 | Schimbări
    Încă o modificare la gazde. Hanca i-a luat locul lui Feussi.
    Ultima schimbare la Ceahlăul. Balint a intrat în locul lui Cîrjan.
  • 72 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Buden primeşte al doilea galben în doar trei minute şi este eliminat. Pe reluare, decizia arbitrului a părut exagerată.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Buden.
  • 68 | Schimbări
    Prima schimbare la ASA. Gabi Mureşan i-a lăsat locul lui Gorobsov.
  • 58 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Încă o şansă de a face dubla pentru Bumba. Micuţul jucător al lui ASA a trimis cu capul, iar mingea a trecut puţin pe lângă vinclu.
  • 49 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Bumba, aproape de al patrulea gol. Tânărul jucător al gazdelor a păcălit pasul la offside şi a încercat să trimită din cădere pe lângă portarul Ceahlăului. Mingea s-a scurs însă pe lângă poartă.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Tăbăcariu.
  • 47 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 3-0 ASA! N'Doye îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor. Senegalezul a marcat cu un şut la colţul lung, după o acţiune personală.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Chitoşcă a primit cartonaşul galben.
    Încă o modificare la oaspeţi. Popadiuc i-a luat locul lui Sialmas.
    Prima schimbare în echipa lui Ze Maria. Chitoşcă a intrat în locul lui Gheorghiu.

Finalul primei reprize. Gazdele conduc cu 2-0, graţie golurilor marcate de Bumba şi Zicu într-un interval de doar trei minute.

• 44 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Welyson.
  • 43 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Şut bun de la distanţă al lui N'Doye, respins în lateral de Calancea.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Alexandru Ichim.
  • 37 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Contraatac superb al celor de la ASA, finalizat cu un şut la colţul lung de către Sepsi. Mingea a trecut însă puţin pe lângă poarta lui Calancea.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ianis Zicu.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 ASA! Zicu dublează avantajul gazdelor, cu un şut violent din interiorul careului.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 ASA! Bumba a deschis scorul pentru gazde, după o acţiune superbă a elevilor lui Ciobotariu.
  • 18 | OcaziiASA Târgu Mureș
    O nouă oportunitate importantă pentru ASA. Bejan a trimis cu capul pe lângă poartă, după o lovitură de colţ de pe partea stângă.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Adrian Gheorghiu primeşte primul galben al meciului, după un fault asupra lui Bumba.
  • 8 | Faze meciASA Târgu Mureș
    Cârjan a apărut bine în zonă centrală şi a tras de la marginea careului, dar mingea s-a dus mult peste poartă.
  • 4 | OcaziiASA Târgu Mureș
    Prima ocazie a meciului aparţine gazdelor. Mingea a ajuns la Bumba, după un şut deviat al lui Voiculeţ, însă tânărul internaţional al mureşenilor a trimis peste poartă din colţul careului de 6 metri.
Ze MariaCeahlăul

VIDEO Tg. Mureș - Ceahlăul 3-0. ASA a câştigat fără emoţii şi rămâne neînvinsă acasă

ASA Târgu-Mureş este de neoprit pe teren propriu în Liga 1. Echipa ardeleană a reuşit o nouă victorie categorică, împotriva Ceahlăului, şi rămâne singura neînvinsă acasă în acest sezon.

ASA continuă parcursul de excepţie în campionat - s-a apropiat la opt puncte de liderul Steaua, după victoria în faţa Ceahlăului.

Bumba a avut prima ocazie, însă nu a nimerit ţinta din apropiere. S-a revanşat însă în minutul 27, când a deschis scorul din pasa lui Manolov.

Atacantul bulgar a luftat peste două minute, însă Zicu a fost atent şi a marcat pentru 2-0. A fost primul gol înscris de mijlocaşul de 31 de ani în tricoul mureşenilor.

Sepsi a avut o ocazie mare până la pauză, iar ASA şi-a mărit avantajul în debutul părţii secunde. N'Doye a profitat de eroarea lui Ichim şi l-a învins pe Calancea, cu a opta sa reuşită din acest sezon.

Nemţenii au terminat în zece, după eliminarea lui Buden, iar gazdele s-au întrecut în ratări pe final.

ASA - Ceahlăul s-a terminat 3-0, a zecea victorie stagională pentru echipa lui Ciobotariu, care încheie podiumul Ligii I.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...