Final de meci! U Cluj se desparte de Liga 1 cu o victorie, 2-0 cu Ceahlăul.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Patrick Popescu a intrat în locul lui Lungu.
  • 87 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 2-0 U Cluj! Morar dublează avantajul gazdelor cu o execuţie elegantă din interiorul careului, după un assist superb al lui Cristocea.
  • 83 | Schimbări
    Ultima modificare la nemţeni. Mateciuc a intrat în locul lui Tăbăcariu.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Lemnaru intră în locul lui Viveiros.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Rodrigues a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Ceppelini.
  • 78 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Viveiros a avut o şansă uriaşă de a dubla avantajul gazdelor, dar a ratat ţinta din câşiva metri, după o acţiune superbă pe partea dreaptă.
  • 76 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie mare Ceahlăul! Rodrigues s-a descurcat foarte bine în careul clujenilor şi a tras tare la colţul scurt, dar mingea a lovit bara.
  • 72 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie Ceahlăul! Acţiune rapidă a oaspeţilor, dar Balint, ajuns într-o poziţie foarte bună, a tras prost şi a ratat şansa egalării.
  • 66 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Contraatac trei contra unu al clujenilor, dar Morar a ales cea mai proastă soluţie şi a fost blocat de Buden.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare şi la gazde. A ieşit Mengolo, iar în locul său a intrat Cristocea.
  • 61 | Schimbări
    O nouă schimbare la oaspeţi. Rodrigues i-a luat locul lui Chitoşcă.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Călin a intrat în locul lui Kneif.
    Pauză la Cluj! Gazdele conduc cu 1-0, după golul marcat în finalul reprizei de Ceppelini.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 U Cluj! Ceppelini a deschis scorul pentru gazde, cu un șut din interiorul careului, după ce Morar a întors inteligent cu capul.
  • 40 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Viveiros a tras frumos din afara careului, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 30 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Oaspeții au fost aproape de autogol, la o fază în care Mengolo nu a renunțat ușor la un balon, în careul advers.
  • 29 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Fază controversată! Morar l-a lansat excelent pe Mengolo, care putea scăpa singur spre poartă, dar arbitrul a semnalizat offside, deși reluarile par să arate că atacantul camerunez era în poziție regulamentară.
  • 22 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie U Cluj! Ciupe a fost aproape de deschiderea scorului, dar mingea trimisă din câțiva metri de fundașul dreapta al gazdelor a fost prinsă de ușor de Barna.
  • 21 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Gheorghiu a încercat un șut de la distanță, dar mingea a trecut departe de poartă.
  • 18 | Faze meciUniversitatea Cluj
    Oaspeții puteau deschide scorul prin Chitoșcă, însă șutul acestuia a lovit plasat laterală.
Vanja RadinovicCeahlăul

VIDEO "U" Cluj - Ceahlăul 2-0. "Şepcile roşii"s-au despărţit de Liga 1 cu o victorie în faţa propriilor fani

Victorie de palmares pentru U Cluj, în ultimul meci din Liga I. "Şepcile roşii" au învins-o cu 2-0 pe Ceahlăul, dar ambele echipe au retrogradat în liga secundă.

U Cluj şi-a luat la revedere de la fani şi Liga I cu o victorie în faţa Ceahlăului. Ciupe a fost primul care a trecut pe lângă deschiderea pentru gazde, iar nemţenii au fost aproape să le dea o mână de ajutor adversarilor şi de autogol, însă Barna a evitat autogolul.

Pe finalul primei reprize, Morar a întors inteligent o minge cu capul pentru Ceppelini, care a marcat şi a adus-o pe Universitatea în avantaj.

Morar putea oferi o nouă pasă decisivă, dar a preferat să dribleze şi n-a mai apucat nici să tragă la poartă, la un contraatac în superioritate numerică.

La cealaltă poartă, Rodrigues putea egala, după o acţiune personală în care s-a descurcat foarte bine, dar bara l-a salvat pe Veselovsky.

Omul meciului, Vlad Morar, a închis tabela cu o execuţie elegantă, în finalul partidei, iar fanii clujeni au făcut spectacol în tribune în ultimele minute, în ciuda retrogradării.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat