FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Atacantul pe care Raul Rusescu l-ar cumpăra ”cu ochii închiși” la FCSB. ”Îmi place la nebunie!”

Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! U Cluj a câștigat cel de-al 7-lea din ultimele 8 meciuri jucate pe teren propriu și mai speră la evitarea retrogradrăii
  • 73 | Goluri
    GOOOOL U CLUJ! Lemnaru a profitat de o greșeală imensă a lui Lazar, i-a furat mingea portarului oaspeților și a marcat al 13-lea gol al sezonului

• 60 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie mare pentru gazde: Cristocea a centrat foarte bine pentru Ninu, care din poziție excelentă, a reluat slab de la limita careului mic
  • 56 | Schimbări
    Calcan îi lasă locul lui Machado

A reînceput jocul

• 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Egalitate între U Cluj și FC Botoșani după prima parte - 1-1!
  • 42 | Penalty-uriUniversitatea Cluj
    PENALTY! Ninu a trimis cu capul după un corner, iar Oltean a comis henț în interiorul suprafeței de pedeapsă
  • 39 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Boutadjine a șutat de la 8 metri, la colțul scurt, dar a fost blocat în ultimul moment de un fundaș advers
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru portarul Niculescu pentru un fault comis în afara careului la Croitoru
  • 10 | Goluri
    GOOOL BOTOȘANI! Vașvari a șutat plasat de la peste 25 de metri și l-a prins pe Niculescu mult ieșit dintre buturi. Portarul clujenilor nu a mai putut face nimic să evite golul
  • 8 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Lemnaru a scăpat față în față cu portarul advers, dar din poziție excelentă a finalizat slab, printr-un șut ratat.
Leontin GrozavuFC Botoșani

VIDEO U Cluj - Botoșani 2-1. Lemnaru îi duce pe ardeleni peste linia retrogradării

U Cluj a ieşit cel puțin pentru moment din zona retrogradării, după a treia victorie din ultimele patru etape.

FC Botoşani a dat gol prima pe Cluj Arena, încă din minutul zece, atunci când Vaşvari a profitat de respingerea lui Ninu şi de plasamentul greşit al portarului Niculescu cu o execuţie de la distanţă.

Boutadjine putea egala cu cinci minute rămase până la pauză, dar a întârziat şutul şi a fost blocat în ultimul moment de Tincu. A fost totuşi 1-1 la intrarea la cabine după ce Lemnaru a transformat penalty-ul acordat de Balaj la henţul lui Oltean.

După greşeala de la primul gol, Ninu a ratat şi şansa de 2-1, aflat singur cu portarul, cu două zeci de minute înainte de fluierul final.

Golul de trei puncte pentru clujeni a venit tot de la Lemnaru, care a profitat de o eroare uriașă a portarului Lazar. Noul golgheter a marcat cu 15 minute rămase şi a ajuns la 13 reuşite în Liga 1, iar U Cluj a ajuns deocamdată pe un loc care îi asigură prezența pe prima scenă și în sezonul viitor.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...