(26 aprilie, ora 18:45)
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
FC Vaslui FC Vaslui
  • 94 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! U Cluj a învins cu 1-0 și face un pas important pentru salvarea de la retrogradare
  • 82 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Sauvadet trage de la peste 25 de metri, dar Cerniauskas a reușit să respingă extraordinar
  • 79 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Ortiz vede al doilea galben pentru un fault din spate și este eliminat
  • 76 | Schimbări
    Mușat îi lasă locul lui Popovici
  • 73 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Liviu Antal a fost blocat în ultima clipă de Cerniauskas, după ce fusese lansat foarte bine de Abelairas
  • 55 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Machado a reluat cu capul foarte periculos, după centrarea lui Boutadjine, însă Cerniauskas a respins spectaculos

• 38 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Boutadjine își mai încearcă o dată șansa de la distanță, dar ratează din nou spațiul porții
  • 12 | Goluri
    GOOOL U CLUJ! Max Nicu deschide scorul printr-o lovitură de cap, din centrul careului, fiind nemarcat de fundașii adverși
  • 9 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Ocazie mare pentru gazde! Lovitura de cap a lui Abrudan îl pune la grea încercare pe Cerniauskas!
  • 8 | OcaziiUniversitatea Cluj
    Abelairas șutează bine din marginea careului, dar portarul respinge salvator!

Costinel BotezFC Vaslui

VIDEO "U" Cluj - FC Vaslui 1-0. Golul lui Max Nicu a adus victoria gazdelor, care au șanse mari de salvare

Universitatea Cluj a ajuns la a treia victorie consecutivă în Liga 1, după victoria la limită obținută cu FC Vaslui, echipă aflată în pragul defiinţării.

Pe Cluj Arena, Abrudan a ratat primul după nouă minute. Două minute mai târziu, Max Nicu a marcat singurul gol al meciului, printr-o lovitură de cap din interiorul careului.

A fost pentru întâia oară în sezon când Vasluiul primeşte gol în primul sfert de oră. Chiar înainte de pauză, al doilea golgheter al campionatului, Valentin Lemnaru, a ratat şansa de a face 2-0.

Rămaşi fără Liviu Ciobotariu, plecat cu două zile înainte de meci, oaspeţii au ratat ţinta în minutul 69, prin Temwanjera.

Cel mai bun marcator din Liga 1, Antal, a fost blocat în ultimul moment în minutul 73.

Vasluiul a rămas în zece după ce Ortiz a primit al doilea cartonaş galben, cu doar 10 minute înainte de finalul partidei.

Deși depunctată la masa verde, Clujul a luat toate cele 3 puncte cu Vasluiul, și au ajuns la patru puncte peste linia retrogradării.

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT 1, DIGI SPORT 2 ȘI DIGI SPORT 3

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid