1 - 0
FC Vaslui logo FC Vaslui
(26 aprilie, ora 18:45)
94 |
FINAL DE MECI! U Cluj a învins cu 1-0 și face un pas important pentru salvarea de la retrogradare
82 |
Sauvadet trage de la peste 25 de metri, dar Cerniauskas a reușit să respingă extraordinar
79 |
Ortiz vede al doilea galben pentru un fault din spate și este eliminat
76 |
Mușat îi lasă locul lui Popovici
73 |
Liviu Antal a fost blocat în ultima clipă de Cerniauskas, după ce fusese lansat foarte bine de Abelairas
55 |
Machado a reluat cu capul foarte periculos, după centrarea lui Boutadjine, însă Cerniauskas a respins spectaculos

38 |
Boutadjine își mai încearcă o dată șansa de la distanță, dar ratează din nou spațiul porții
12 |
GOOOL U CLUJ! Max Nicu deschide scorul printr-o lovitură de cap, din centrul careului, fiind nemarcat de fundașii adverși
9 |
Ocazie mare pentru gazde! Lovitura de cap a lui Abrudan îl pune la grea încercare pe Cerniauskas!
8 |
Abelairas șutează bine din marginea careului, dar portarul respinge salvator!

Video rezumat: Universitatea Cluj - FC Vaslui

VIDEO "U" Cluj - FC Vaslui 1-0. Golul lui Max Nicu a adus victoria gazdelor, care au șanse mari de salvare

Universitatea Cluj a ajuns la a treia victorie consecutivă în Liga 1, după victoria la limită obținută cu FC Vaslui, echipă aflată în pragul defiinţării.

Pe Cluj Arena, Abrudan a ratat primul după nouă minute. Două minute mai târziu, Max Nicu a marcat singurul gol al meciului, printr-o lovitură de cap din interiorul careului.

A fost pentru întâia oară în sezon când Vasluiul primeşte gol în primul sfert de oră. Chiar înainte de pauză, al doilea golgheter al campionatului, Valentin Lemnaru, a ratat şansa de a face 2-0.

Rămaşi fără Liviu Ciobotariu, plecat cu două zile înainte de meci, oaspeţii au ratat ţinta în minutul 69, prin Temwanjera.

Cel mai bun marcator din Liga 1, Antal, a fost blocat în ultimul moment în minutul 73.

Vasluiul a rămas în zece după ce Ortiz a primit al doilea cartonaş galben, cu doar 10 minute înainte de finalul partidei.

Deși depunctată la masa verde, Clujul a luat toate cele 3 puncte cu Vasluiul, și au ajuns la patru puncte peste linia retrogradării.

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT 1, DIGI SPORT 2 ȘI DIGI SPORT 3