Video Exclusiv ”Cei de la FCSB au luat o decizie fantastică!”. Ce l-a impresionat pe Florin Prunea la liderul SuperLigii

Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu
  • 90+5 | Final repriza 2
    Fluier final, Vasluiul învinge cu 1-0!
  • 90+3 | Schimbări

Temwanjera îi lasă locul lui Mareș, debutant în Liga I, care preia și banderola de căpitan al echipei!

• 90+1 | OcaziiFC Vaslui
    Nistor centrează din lovitură liberă, iese Straton și atinge mingea, care iese în corner
  • 73 | OcaziiFC Vaslui
    Ocazie mare de egalare pentru oaspeți! Momcilovic centrează în fața porții după o cursă excelentă pe partea stângă, dar Mușat se repliază și respinge in extremis!
  • 67 | OcaziiFC Vaslui
    Dublă ocazie pentru Vaslui! Madson și apoi Temwanjera reiau spre poartă din partea dreaptă a careului, faza se încheie doar cu un corner
  • 66 | Schimbări
    Dos Santos este schimbat de Ciucur
    Nicoară îi lasă locul lui Shamsin
  • 62 | OcaziiFC Vaslui
    Oaspeții au o replică prin Anton, dar Straton acordă corner
  • 59 | Goluri

GOOOL VASLUI, 1-0! Antal deschide scorul printr-o execuție de excepție, după o fază în care a reluat din voleu din interiorul careului după o fază creată tot de el!

• 58 | Ocazii
    Antal trimite de la mare distanță din lovitură liberă, iar Gliwa reține în doi timpi
  • 43 | Faze meciFC Vaslui
    Nistor are o poziție bună în fața careului de 16 metri, dar trimite mult peste poarta gazdelor
  • 37 | Faze meciFC Vaslui
    Straton reține în doi timpi un șut expediat de Anton
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Madson primește un cartonaș galben
  • 11 | OcaziiFC Vaslui
    Antal trimite din dreapta peste poartă cu piciorul stâng după o acțiune personală
Petre GrigorașPandurii Târgu Jiu

VIDEO Vaslui - Pandurii 1-0. Antal a semnat victoria unei echipe care moare în picioare

FC Vaslui a aflat sâmbătă că nu va mai evolua pe prima scenă în ediția viitoare de campionat, dar asta nu i-a împiedicat pe moldoveni să evolueze cu  demnitate contra celor de la Pandurii.

Creditați cu șanse minime după plecările din ultima perioadă, printre care și cele alte antrenorilor Liviu Ciobotariu și Adrian Iordache, moldovenii și-au respectat însă cu brio blazonul și au obținut o victorie aproape de nimeni scontată. După un început dominat ușor, meciul s-a echilibrat, iar pauza avea să le găsească pe ambele echipe la egalitate, la capătul unei prime părți în care ocaziile mari s-au încăpățânat să apară.

Lucrurile s-au mai schimbat în cea de-a doua repriză. Gazdele au apăsat pedala de accelerație tot mai tare, iar în prim-plan a ieșit Liviu Antal. Ex-gălățeanul a tras un foc de avertisment în minutul 58, când a trimis de la distanță din lovitură liberă, pentru ca 60 de minute mai târziu să semneze o adevărată capodoperă. Fotbalistul vizat de Steaua pentru un transfer din vară a făcut o fază pe partea dreaptă, pentru ca apoi să țâșnească în interiorul careului și să reia din voleu centrarea lui Gil Bahia, fără nicio speranță pentru Gliwa.

În minutul 67, Madson și Temawanjera puteau majora scorul în cadrul aceleiași faze după o acțiune prelungită în atac, dar la fel de bine ar fi putut egala și oaspeții în minutul 73. Mușat a fost însă omul providențial pentru gazde, acesta respingând în afara terenului o minge aruncată pe linia de șase metri de Momcilovic.

Până la final, gazdele au reușit să țină jocul departe de poarta lui Straton, cu o singură excepție, când fostul portar al Rapidului a respins în corner. Fluierul final a găsit puținii spectatori aplaudând la scenă deschisă o prestație lăudabilă a unei echipe abandonate, neplătite și condamnate la retrogradare, dar care se încăpățânează să moară în picioare.

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT 1, DIGI SPORT 2 ȘI DIGI SPORT 3

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano