28.11.2015, ora 20:30
Viitorul Viitorul
CS U Craiova CS U Craiova
Cartonaşe Roşii
    Final de meci la Ovidiu! Viitorul s-a impus cu 4-0 şi revine pe locul 2 în Liga 1, la egalitate de puncte cu Pandurii.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la CSU. Băluţă i-a luat locul lui Zlatinski.
    Ultima modificare la gazde. Ianis Hagi a intrat în locul lui Florin Tănase.
    Schimbare la Viitorul. Ţîru i-a luat locul lui Achim.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la CSU. Madson a intrat în locul lui Mateiu.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Hodorogea.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 4-0 Viitorul! Florin Tănase reuşeşte dubla, cu o execuţie superbă la colţul lung, după un contraatac foarte bun al gazdelor.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Chiţu i-a luat locul lui Cernat.
  • 73 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu pentru Bawab, după o intrare criminală asupra lui Achim.
  • 73 | Faze meciViitorul
    Viitorul a marcat pentru a patra oară, prin Florin Tănase, dar reuşita a fost anulată pentru offside.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Măzărache a intrat în locul lui Curelea.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 3-0 Viitorul! O nouă acţiune superbă a gazdelor, cu Benzar care a centrat excelent la colţul lung, Cernat a întors inteligent cu capul, iar Aganovic a înscris simplu din apropiere.
  • 65 | Faze meciViitorul
    Bancu a luat o acţiune pe cont propriu şi a fost faultat la marginea careului. Arbitrul a lăsat jocul să continue, iar mingea a ajuns la Bawab, al cărui şut deviat a fost prins uşor de Râmniceanu.
    Pauză la Ovidiu! Viitorul conduce cu 2-0, după golurile marcate de Bănel Nicoliţă şi Florin Tănase.
  • 44 | Faze meciViitorul
    Andrei Ivan a lucrat frumos o minge pe partea stângă şi a tras de la marginea careului. A făcut-o, însă, pe centru, iar Râmniceanu a prins uşor.
  • 43 | OcaziiViitorul
    Ocazie CSU! Fază frumoasă creată de oaspeţi, dar şansa golului a fost irosită de Dumitraş, care a tras lamentabil dintr-o poziţie foarte bună.
  • 34 | OcaziiViitorul
    Ocazie CSU! Bancu a tras foarte bine de la marginea careului, dar Râmniceanu a avut un reflex excelent şi a respins în corner.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 2-0 Viitorul! Florin Tănase dublează avantajul gazdelor, cu un şut la colţul scurt din interiorul careului, după o gafă uriaşă a lui Dumitraş. Faza a început, însă, de la o pasă superbă a lui Benzar pentru Bănel Nicoliţă.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Zlatinski, după un fault asupra lui Benzar.
  • 11 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 1-0 Viitorul! Bănel Nicoliţă a deschis scorul cu o execuţie spectaculoasă: şut din prima, la colţul lung, aproape de vinclu. Pasa decisivă i-a aparţinut lui Cernat.
  • 7 | Faze meciViitorul
    Ganea a încercat un şut de la distanţă, dar execuţia fundaşului stânga a fost slabă, iar Bălgrădean a prins fără probleme.
    A început meciul. Oaspeţii au avut lovitura de start.
Emil SăndoiCS U Craiova

VIDEO Viitorul - CS U Craiova 4-0. Echipa lui Hagi câştigă clar şi revine pe locul 2

Viitorul a revenit pe locul 2 în Liga 1, după ce a umilit-o pe CSU Craiova, scor 4-0, la Ovidiu. Florin Tănase a reuşit o dublă, iar Bănel Nicoliţă şi Aganovic şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor.

Doi dintre veteranii echipei lui Hagi au făcut faza primului gol al gazdelor. Cernat i-a pasat lui Bănel Nicoliţă, care l-a lăsat fără replică pe Bălgrădean cu un şut perfect, în minutul 11.

Nicoliţă a contribuit şi la al doilea gol, dar nu la fel de mult ca Dumitraş. Jucatorul lui CSU a comis o gafă imensă, iar Florin Tănase a marcat pentru 2-0, după ceva mai mult de jumătate de oră de joc.

Replica oltenilor a venit prin Bancu, însă mijlocaşul nu l-a putut învinge pe Râmniceanu. Oaspeţii puteau reduce din avantaj şi în finalul primei reprize, dar Dumitraş a tras slab după o fază frumoasă creată de colegii săi.

Craiova a arătat chiar mai rău în repriza a doua. Aganovic a făcut 3-0 în minutul 68, după o pasă inteligentă a lui Cernat, apoi Bawab a avut o intrare foarte dură la Achim şi a fost eliminat.

Florin Tănase şi-a trecut în cont dubla, în minutul 76, şi a stabilit scorul final, 4-0, rezultat care readuce Viitorul pe locul secund.

CSU Craiova deschide etapa următoare, marţi, cu Poli Timişoara, de la ora 14:00, în timp ce Viitorul are meci de la ora 18:00, în deplasare la Chiajna. Ambele partide sunt în direct la Digi Sport 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român