Ianis Hagi saluta publicul la incalzire in meciul de fotbal dintre Romania si Elvetia, din cadrul preliminariilor Campio
”Cum te descurci cu greutatea numelui?”. Răspunsul dat de Ianis Hagi
ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
ion-tiriac
Ion Țiriac a spus clar ce se va întâmpla cu Simona Halep: ”Sunt mulți care vorbesc degeaba”

• 90+4 | Final repriza 2
    Final de meci la Ovidiu! CSMS Iaşi se impune cu 2-1 şi o egalează la puncte pe ASA Tg. Mureş.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Florin Tănase.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Creţu.
  • 90+1 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! De nicăieri, gazdele au fost aproape de egalare. Nicoliţă a trimis din prima, din voleu, după o respingere neconvingătoare a lui Mihalache, iar Grahovac a reţinut.
  • 90 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOL Viitorul, 1-2! Florin Tănase a transformat lovitura de la 11 metri şi a redus din diferenţă.
  • 89 | Penalty-uriViitorul
    Penalty pentru Viitorul. Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, pentru un presupus henţ al lui Bole. Decizie controversată a lui Istvan Kovacs.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la CSMS Iaşi. A ieşit Vasile Gheorghe şi a intrat Saric.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Llullaku a intrat în locul lui Nuno Viveiros.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Grahovac.
  • 76 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Nedelcu a tras frumos cu piciorul stâng, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Grahovac.
  • 73 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul. Benzar a intrat în locul lui Ianis Hagi.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la CSMS Iaşi. Enescu a intrat în locul lui Cristea.
  • 66 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Gazdele puteau reintra în joc, la respingerea lui Mihalache, care a fost aproape de un autogol spectaculos.
  • 60 | Faze meciViitorul
    #Ioan Filip era singurul integralist din Liga 1, în actualul sezon. Astfel, niciun jucător nu va termina campionatul aflându-se pe teren toate minutele.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bănel Nicoliţă.
  • 58 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. A ieşit De Lucas şi a intrat Nedelcu.
    Prima schimbare la Viitorul. Chiţu a intrat în locul lui Filip.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 2-0 CSMS Iaşi! Nuno Viveiros dublează avantajul echipei sale, după un contraatac foarte bun, la care au mai participat Cristea şi Bole. Reuşita portughezului a fost facilitată şi de devierea lui Bănel Nicoliţă.
  • 52 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Florin Tănase a preluat norocos mingea la marginea careului, dar nu a putut înscrie, şutând lamentabil pe lângă poartă.
  • 46 | Faze meciViitorul

La faza golului marcat de moldoveni, există semne de întrebare la preluarea lui Andrei Cristea. Reluările arată că atacantul oaspeţilor s-ar fi folosit de mână pentru a controla balonul.

• 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Ovidiu! Oaspeţii conduc cu 1-0, datorită golului marcat de Golubovic.
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 1-0 CSMS Iaşi! Golubovic a deschis scorul în finalul primei reprize, după o mare eroare a lui Pecanha. Portarul gazdelor a ieşit neinspirat la o minge câştigată în cele din urmă de Andrei Cristea, care a centrat în faţa porţii, de unde Golubovic a marcat uşor.
  • 41 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Cernat a executat periculos o lovitură liberă din colţul careului, dar Ciucă a reuşit să respingă în corner din faţa lui Boli, care ar fi putut deschide scorul.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Filip.
  • 24 | Faze meciViitorul
    Răzvan Marin, din nou periculos de la distanţă. Şi de această dată, tânărul jucător al lui Hagi a tras peste poartă, din lovitură liberă.
  • 11 | Faze meciViitorul
    Răzvan Marin a încercat un şut de la aproximativ 30 de metri, dar mingea trimisă de mijlocaşul gazdelor a trecut peste poarta lui Grahovac.

Viitorul - CSMS Iași 1-2. Moldovenii au egalat-o la puncte pe ASA Tg. Mureş

Viitorul a început noul an cu un eşec pe teren propriu, 1-2 cu CSMS Iaşi. Moldovenii au marcat la singurele şuturi pe spaţiul porţii.

Răzvan Marin a încercat să deschidă scorul cu două execuţii de la peste 25 de metrim dar nu a reuşit să prindă spaţiul porţii lui Grahovac.

Tot Viitorul s-a apropiat periculos de poarta adversă, la o lovitură liberă executată de Cernat, dar Ciucă a respins din faţa lui Boli.

În prelungirile primei reprize, moldovenii au dat lovitura. Revenit la Iaşi, Andrei Cristea a profitat de greşeala lui Pecanha şi a centrat pentru Golubovic, care a deschis scorul din apropiere.

În partea secundă, Tănase a şutat slab din poziţie excelentă, pentru ca la faza următoare, în minutul 53, trupa lui Nicolo Napoli să marcheze din nou, pe contraatac, prin Nuno Viveiros.

Mihalache a fost aproape de un autogol spectaculos, iar Nedelcu a ratat de puţin poarta lui Grahovac cu un şut de la 20 de metri.

În minutul 89, centralul Istvan Kovacs a dictat penalty, după un presupus henţ în careu al lui Bole, iar Tănase a redus din diferenţă.

S-a terminat 2-1 pentru ieşeni, care au avut mici emoţii în prelungiri, când Bănel Nicoliţă a trimis din voleu, de la marginea careului.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid