1 - 2
CSMS Iași logo CSMS Iași
13.02.2016, ora 18:00
90+4 |
Final de meci la Ovidiu! CSMS Iaşi se impune cu 2-1 şi o egalează la puncte pe ASA Tg. Mureş.
90+3 |
Cartonaş galben pentru Florin Tănase.
90+1 |
Cartonaş galben pentru Creţu.
90+1 |
Ocazie Viitorul! De nicăieri, gazdele au fost aproape de egalare. Nicoliţă a trimis din prima, din voleu, după o respingere neconvingătoare a lui Mihalache, iar Grahovac a reţinut.
90 |
GOOOOOOOOOL Viitorul, 1-2! Florin Tănase a transformat lovitura de la 11 metri şi a redus din diferenţă.
89 |
Penalty pentru Viitorul. Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, pentru un presupus henţ al lui Bole. Decizie controversată a lui Istvan Kovacs.
86 |
Ultima schimbare la CSMS Iaşi. A ieşit Vasile Gheorghe şi a intrat Saric.
81 |
Schimbare la oaspeţi. Llullaku a intrat în locul lui Nuno Viveiros.
80 |
Cartonaş galben pentru Grahovac.
76 |
Ocazie Viitorul! Nedelcu a tras frumos cu piciorul stâng, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Grahovac.
73 |
Ultima schimbare la Viitorul. Benzar a intrat în locul lui Ianis Hagi.
69 |
Schimbare la CSMS Iaşi. Enescu a intrat în locul lui Cristea.
66 |
Ocazie Viitorul! Gazdele puteau reintra în joc, la respingerea lui Mihalache, care a fost aproape de un autogol spectaculos.
60 |
#Ioan Filip era singurul integralist din Liga 1, în actualul sezon. Astfel, niciun jucător nu va termina campionatul aflându-se pe teren toate minutele.
59 |
Cartonaş galben pentru Bănel Nicoliţă.
58 |
A doua modificare la gazde. A ieşit De Lucas şi a intrat Nedelcu.
58 |
Prima schimbare la Viitorul. Chiţu a intrat în locul lui Filip.
53 |
GOOOOOOOOOOL, 2-0 CSMS Iaşi! Nuno Viveiros dublează avantajul echipei sale, după un contraatac foarte bun, la care au mai participat Cristea şi Bole. Reuşita portughezului a fost facilitată şi de devierea lui Bănel Nicoliţă.
52 |
Ocazie Viitorul! Florin Tănase a preluat norocos mingea la marginea careului, dar nu a putut înscrie, şutând lamentabil pe lângă poartă.
46 |

La faza golului marcat de moldoveni, există semne de întrebare la preluarea lui Andrei Cristea. Reluările arată că atacantul oaspeţilor s-ar fi folosit de mână pentru a controla balonul.

46 |
45+3 |
Pauză la Ovidiu! Oaspeţii conduc cu 1-0, datorită golului marcat de Golubovic.
45+2 |
GOOOOOOOOOL, 1-0 CSMS Iaşi! Golubovic a deschis scorul în finalul primei reprize, după o mare eroare a lui Pecanha. Portarul gazdelor a ieşit neinspirat la o minge câştigată în cele din urmă de Andrei Cristea, care a centrat în faţa porţii, de unde Golubovic a marcat uşor.
41 |
Ocazie Viitorul! Cernat a executat periculos o lovitură liberă din colţul careului, dar Ciucă a reuşit să respingă în corner din faţa lui Boli, care ar fi putut deschide scorul.
25 |
Cartonaş galben pentru Filip.
24 |
Răzvan Marin, din nou periculos de la distanţă. Şi de această dată, tânărul jucător al lui Hagi a tras peste poartă, din lovitură liberă.
11 |
Răzvan Marin a încercat un şut de la aproximativ 30 de metri, dar mingea trimisă de mijlocaşul gazdelor a trecut peste poarta lui Grahovac.

Viitorul - CSMS Iași 1-2. Moldovenii au egalat-o la puncte pe ASA Tg. Mureş

Viitorul a început noul an cu un eşec pe teren propriu, 1-2 cu CSMS Iaşi. Moldovenii au marcat la singurele şuturi pe spaţiul porţii.

Răzvan Marin a încercat să deschidă scorul cu două execuţii de la peste 25 de metrim dar nu a reuşit să prindă spaţiul porţii lui Grahovac.

Tot Viitorul s-a apropiat periculos de poarta adversă, la o lovitură liberă executată de Cernat, dar Ciucă a respins din faţa lui Boli.

În prelungirile primei reprize, moldovenii au dat lovitura. Revenit la Iaşi, Andrei Cristea a profitat de greşeala lui Pecanha şi a centrat pentru Golubovic, care a deschis scorul din apropiere.

În partea secundă, Tănase a şutat slab din poziţie excelentă, pentru ca la faza următoare, în minutul 53, trupa lui Nicolo Napoli să marcheze din nou, pe contraatac, prin Nuno Viveiros.

Mihalache a fost aproape de un autogol spectaculos, iar Nedelcu a ratat de puţin poarta lui Grahovac cu un şut de la 20 de metri.

În minutul 89, centralul Istvan Kovacs a dictat penalty, după un presupus henţ în careu al lui Bole, iar Tănase a redus din diferenţă.

S-a terminat 2-1 pentru ieşeni, care au avut mici emoţii în prelungiri, când Bănel Nicoliţă a trimis din voleu, de la marginea careului.