Video După ce a învins-o pe ”U” Cluj de două ori în patru zile, Dorinel Munteanu a spus ce discurs a ținut în vestiar
FOTBAL:OTELUL GALATI-UNIVERSITATEA CLUJ, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (21.04.2024)
Video Oțelul - ”U” Cluj 1-0. Frederic Maciel a obținut cele trei puncte pentru gălățeni, dar a fost eliminat
Nu s-a ținut de cuvânt? Gigi Becali, ”demascat” de Răzvan Burleanu: ”FRF nu a primit nicio înștiințare”

• 90+1 | OcaziiViitorul
    Ocazie pentru U Cluj! Morar a șutat către colțul lung, din careu, iar mingea a trecut la numai câțiva centimetri de capul lui Castillion, care a fost aproape de o reluare care ar fi echivalat cu o victorie pe terenul Viitorului. Fără a fi deviată, mingea a ieșit în aut de poartă
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la Cluj: iese Viveiros și intră Ceppelini
  • 84 | OcaziiViitorul
    Șut frumos al lui Vlad Morar, dintr-o lovitură liberă de la peste 20 de metri, dar portarul Albuț prinde mingea din drumul către vinclu
  • 69 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Florin Tănase egalează rapid, cu o lovitură de cap după o centrare de pe dreapta. La fel ca la golul ardelenilor, mingea a lovit bara, înainte de a intra în poartă
  • 67 | Goluri
    GOOOOL Universitatea Cluj! Mengolo deschide scorul. Camerunezul, aflat în careu, a preluat pe piept o minge primită din aruncare de la margine și a șutat cu stângul, iar mingea a scuturat plasa după ce a lovit și stâlpul stâng al porții gazdelor
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Daminuță, după o lovitură cu cotul aplicată din spate lui Castillion, în săritură
  • 64 | OcaziiViitorul
    Ocazie imensă pentru Viitorul! Minge așezată pentru Florin Tănase, al cărui șut din interiorul careului este deviat în corner de un apărător al oaspeților
  • 63 | Faze meciViitorul
    Răzvan Marin pătrunde frumos în careul clujenilor, dar este blocat de Lungu, care a câștigat prim-planul după un duel umăr la umăr
  • 62 | Schimbări
    A doua schimbare la Viitorul: iese Henrique și intră Gavra
  • 60 | Faze meciViitorul
    Șut de la mare distanță trimis de Daminuță, dar cu mult peste poarta lui Veselovsky
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul: iese Nikolov și intră Răzvan Marin
  • 57 | Faze meciViitorul
    Jucătorii lui Hagi trimit tot mai multe mingi în careul Universității Cluj, dar apărarea oaspeților rezistă și respinge centrare după centrare
  • 50 | Faze meciViitorul
    Viitorul insistă și presează din ce în ce mai convingător în jumătatea de teren a Universității Cluj, deocamdată fără vreun rezultat
    Începutul reprizei secunde
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Chiajna, acolo unde Viitorul și Universitatea Cluj se află la egalitate, scor 0-0
  • 45+2 | Faze meciViitorul
    Șut cu șpițul trimis de Silviu Pană, de la circa 20 de metri, cu pământul, prins de portarul Veselovsky
  • 44 | Faze meciViitorul
    Centrare frumoasă trimisă de pe stânga de Pană, pentru voleul complet ratat al lui Nicoliță, care a reluat din careu cu stângul, dar nu spre poartă, ci paralel cu poarta
  • 43 | Faze meciViitorul
    Șut de la distanță trimis de Daminuță, dar mingea nu prinde spațiul porții clujene
  • 36 | Faze meciViitorul
    Viitorul arată mai solid în aceste minute, împingând jocul în terenul oaspeților, dar fără a reuși să își creeze ocazii la poarta lui Veselovsky
  • 31 | Schimbări
    Schimbare la Universitatea Cluj: iese Raul Ciupe - accidentat - și intră Petar Jovanovic
  • 30 | OcaziiViitorul
    Șut frumos al lui Silviu Pană, de la distanță, dar portarul Veselovsky plonjează și prinde mingea din drumul către vinclu
  • 25 | Faze meciViitorul
    Șut de la distanță trimis de Viveiros, dar acesta a alunecat în momentul execuției și a trimis slab. Portarul Albuț a prins mingea cu greu, în doi timpi
  • 24 | Faze meciViitorul
    Mencolo este lansat cu o pasă peste apărătorii gazdelor, dar portarul Albuț iese un metru din propriul careu și respinge cu capul
  • 20 | Faze meciViitorul
    Universitatea Cluj a dominat începutul de meci, păstrând mingea mai mult în jumătatea de teren a Viitorului
  • 13 | Faze meciViitorul
    Lovitură de cap a lui Țîru, după o lovitură de colț de pe dreapta, dar portarul Veselovsy reușește să prindă
  • 11 | Faze meciViitorul
    Este rândul lui Albuț să domine spațiul aerian din propriul careu, la o centrare venită de pe stânga. Portarul își lansează rapid colegii din atac, dar faza se încheie cu un corner la poarta cealaltă
  • 10 | Faze meciViitorul
    Centrare periculoasă a lui Nicoliță, prinsă cu siguranță de Veselovsky
  • 7 | Faze meciViitorul
    Florin Tănase primește la circa 30 de metri de poarta adversă, dar e deposedat de Lungu și oaspeții nu mai pot pune probleme la această fază
  • 5 | Faze meciViitorul
    Clujenii ajung periculos în careul Viitorului, dar apărătorii lui Hagi reușesc să respingă în corner centrarea care îl căuta pe Mengolo
    Fluier de start al meciului dintre Viitorul și Universitatea Cluj, din etapa a 29-a a Ligii 1
Adrian FalubU Cluj

VIDEO Viitorul - U Cluj 1-1. Ritm nebun la Chiajna: două goluri în două minute!

Viitorul și Universitatea Cluj au remizat, miercuri, scor 1-1, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, din cadrul etapei a 29-a a Ligii 1.

Ardelenii au deschis scorul prin camerunezul Justin Mengolo (67), iar echipa lui Gică Hagi a restabilit egalitatea la scurt timp, prin Florin Tănase (69).

La prima ocazie a meciului, Veselovsky a fost la post la lovitura cu capul a lui Ţîru (13). Gazdele au fost periculoase şi prin Silviu Pană, care a tras periculos de la distanţă (30), dar la pauză s-a intrat la egalitate, scor 0-0.

U Cluj a deschis scorul în minutul 67 prin execuţia imparabilă a lui Mengolo. Peste doar două minute, Florin Tănase a egalat pentru Viitorul, tot cu o lovitură fără replică pentru portar (69).

Oaspeții puteau da lovitura în prelungiri, dar lui Castillion i-au trebuit doar câțiva centimetri pentru a putea devia cu capul șutul trimis de Morar (90+1).

Viitorul - U Cluj s-a terminat 1-1, iar ardelenii, deși sub linie, rămân în cursa pentru salvarea de la retrogradare, cu 5 etape rămase de jucat din acest sezon de Liga 1.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Gigi Becali a spus numele jucătorului căruia îi plătește "salariu degeaba" de 3 ani la FCSB

gigi

Adrian Porumboiu a dat verdictul în cazul fazei care a declanșat scandalul după FCSB - Rapid 2-2