Final de meci la Ovidiu. Viitorul se impune și vine la un punct de Steaua.

Schimbare la Viitorul! Iese Nimely și intră Purece.

84 |
Schimbare la Iași! Iese Ciucă și intră Cristea.
83 |
Coman șutează periculos din interiorul careului de 16 metri, mingea se duce însă puțin pe lângă poarta lui Grahovac.
77 |
Ocazie uriașă pentru Viitorul! Iancu bate excelent o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, mingea lovește transversala și cade pe linia porții, după care revine în teren.
76 |
Frăsinescu vede cartonașul galben.
75 |
Schimbare la ieșeni! Iese Boiciuc și intră Moldovan.
75 |
Schimbare la Viitorul! Iese Chițu și intră Carp.
73 |
Goooooolllll Viitorul!!! Goooooollll Nimely!!! Atacantul îl învinge pe Grahovac cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
72 |
Iancu șutează excelent de la marginea careului de 16 metri, însă Grahovac este la post și respinge în corner.
69 |
Ganea șutează de la marginea careului de 16 metri, mingea se duce însă pe lângă poarta ieșenilor.
66 |
Schimbare la Iași! Iese Ciucur și intră Țigănașu.
63 |
Schimbare la Viitorul! Iese Lopez și intră Iancu.
57 |
Prima ocazie a reprizei secunde le aparține celor de la Viitorul! Nimely trimite cu capul, din 8 metri, pe lângă poartă.
46 |
A început repriza a doua. Ieșenii au avut lovitura de start.
45 |
Pauză la Ovidiu!
39 |
Ganea centrează bine pentru Nimely, care reia cu călcâiul spre poarta ieșenilor, dar Grahovac este la post și reține.
37 |
Ciucur vede cartonașul galben pentru un fault la Coman.
36 |
Lopez vede cartonașul galben.
34 |
Ganea centrează bine în careu pentru Nedelcu, însă șutul acestuia este slab și Grahovac reține fără probleme.
23 |
Viitorul domină, însă echipa antrenată de Gică Hagi nu și-a mai creat ocazii mari de gol.
8 |
Bole vede cartonașul galben pentru un fault la Benzar.
5 |
O nouă ocazie pentru Viitorul! Coman șutează din careul de 16 metri, însă mingea trimisă de el se duce peste poartă.
4 |
Viitorul începe meciul în atac. Nimely este găsit bine în careu de către Chițu, însă lovitura de cap a atacantului se duce peste poartă.
1 |
A început meciul! Viitorul a avut lovitura de start!

Video rezumat: Viitorul - CSM Poli Iași

Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Echipa lui Hagi amenință liderul: a ajuns la un punct în spatele Stelei

Viitorul s-a impus cu 1-0 în fața celor de la CSM Poli Iași. Cu gândul la locul doi, echipa antrenată de Gică Hagi a avut două ocazii în primele cinci minute ale partidei cu moldovenii.

Chiţu a ratat primul, apoi Coman a fost foarte aproape să deschidă scorul. A fost 0 la 0 la pauză şi jucătorii lui Hagi au început la fel de motivaţi repriza a doua. Iancu a prins un şut excelent, dar Grahovac a intervenit in extremis.

Nimely a deschis scorul după o fază creată tot de Iancu. Fostul stelist a executat aproape perfect o lovitură liberă, dar bara l-a salvat pe Grahovac. Viitorul putea să câştige la diferenţă mai mare, dar Coman a tras puţin pe lângă poartă.

S-a terminat 1 - 0, iar echipa lui Hagi este pe locul doi, la un singur punct în spatele Stelei, pe care o aşteaptă derby-ul cu Dinamo.

În etapa a 19-a, Viitorul joacă împotriva Craiovei, iar ieşenii aşteaptă vizita Concordiei Chiajna.