Final de meci la Timișoara. ACS Poli se impune cu 3-1.
    Mailat șutează pe lângă poartă de la aproximativ 17 metri.
  • 76 | Schimbări
    Bârnoi a intrat în locul lui Popovici.
  • 71 | Faze meciACS Poli
    Marius Croitoru șutează de la marginea careului, dar Bolboașă reține fără probleme.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ferfelea.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL ASA Tg Mureș! Bănel Nicoliță punctează cu o execuție impecabilă, cu piciorul stâng.
  • 59 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL ACS Poli Timișoara! Marchează și Sebastian Mailat cu un șut la colțul scurt, din interiorul careului.
  • 57 | Schimbări
    Marius Croitoru i-a luat locul lui Doman.
  • 55 | Faze meciACS Poli
    Popovici șutează din afara careului, dar mingea este deviată în corner.
  • 54 | Schimbări
    Mailat a intrat în locul lui Bărbuț.
  • 51 | Faze meciACS Poli
    Bănel Nicoliță centrează de pe partea dreaptă, Sin retrimite în fața porții, iar Bocșan este foarte aproape de autogol, după ce mingea respinsă de el a trecut puțin peste transversală.
    Ferfelea a intrat în locul lui Petriș.
    Sin a intrat în locul lui Schieb.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Timișoara. 2-0 pentru ACS Poli.
  • 45+1 | Faze meciACS Poli
    Cînu trimite mingea în poartă, dar golul nu este validat, întrucât apărătorul timișorenilor se afla în poziție de ofsaid.
  • 41 | Faze meciACS Poli
    Bănel Nicoliță trimite pe lângă poartă, de la marginea careului.
  • 36 | Faze meciACS Poli
    Bănel Nicoliță șutează peste poartă de la 11 metri, după o pasă primită de la Schieb.
  • 29 | Faze meciACS Poli
    Cînu reia cu capul, peste poartă, centrarea lui Doman, din corner.
  • 28 | OcaziiACS Poli
    Bolboașă respinge în corner, șutul lui Artean, de la 20 metri.
  • 22 | Faze meciACS Poli
    Cherteș deviază puțin pe lângă poartă centrarea lui Bănel Nicoliță.
  • 17 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL ACS Poli Timișoara! Alexandru Popovici reușește dubla cu o execuție superbă, din partea dreaptă a careului.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Candrea.
  • 3 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL ACS Poli Timișoara! Alexandru Popovici marchează cu un șut de la aproape 20 de metri.
  • 1 | Faze meciACS Poli
    Bărbuț șutează pe lângă poartă, din interiorul careului.

ACS Poli - ASA Tg. Mureș 3-1. Bănățenii au în continuare șanse să evite barajul

ACS Poli ţine cu dinţii de locul de baraj - cu o etapă rămasă din play-out, Timişoara a învins cu 3-1 lanterna roşie ASA Târgu Mureş.

În meciul cu deja retrogradata ASA Tg. Mures, Popovici a făcut spectacol în prima repriză, cu o dublă de efect.

Mă bucur, aveam nevoie. Echipa avea nevoie de goluri cel mai important e primul pentru că aveam mare nevoie”, a zis Alexandru Popovici.

După 2-0 la pauză, Ionuţ Popa a scăpat de emoţii în repriza secundă - Mailat a marcat după o oră de joc.

Fără gol de şapte partide, ASA a lovit şi ea spectaculos prin Bănel Nicoliţă.

Nu am ajutat cu nimic echipa, e dureros că mergem în liga a doua, nu cred că meritam, dar ce să facem”, a spus și Bănel Nicoliță.

S-a terminat 3-1 pentru ACS Poli, care rămâne pe locul şase în play-out, pozitie care duce la baraj.

Noi am îndeplinit obiectivul pe final, am marcat un gol. Mai multe nu am ce sa va mai zic”, a adăugat și antrenorul lui ASA, Ionel Ganea.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat