Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Viitorul Viitorul
  • 90+2 | Final repriza 2
    Final de meci la Târgu Mureș! Viitorul se impune cu 2-0.
  • 89 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Vlad Morar bate excelent o lovitură de la circa 25 de metri lateral stânga, însă Rîmniceanu este la post și respinge în corner.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Țîru vede cartonașul galben.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la Viitorul! Iese Lopez și intră Rădoi.
    A doua schimbare la Viitorul! Iese Chițu și intră Cicăldău.
  • 78 | Schimbări
    Prima schimbare la Viitorul! Iese Coman și intră Purece.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Marius Constantin vede cartonașul galben după un fault la Ganea.
  • 76 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Prima ocazie pentru Târgu Mureș. Zicu este găsit bine în careu de către Matei, însă decarul celor de la ASA nu reușește să-l învingă pe Rîmniceanu.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare la ASA. Iese Surdu și intră Petriș.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Florinel Coman vede cartonașul galben.
  • 59 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Florinel Coman șutează bine din interiorul careului de 16 metri, însă mingea trimisă de el este reținută de Mingote.
  • 50 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie uriașă pentru Viitorul! Nimely trece pe lângă 3-0. Atacantul este găsit bine în careu de Răzvan Marin, scapă singur cu Mingote, însă nu reușește să-l învingă pe acesta, mingea trimisă de el lovind bara.
    A început repriza secundă! ASA a avut lovitura de start.
    A doua schimbare la ASA! Iese Cordoș și intră Kuku.
    Prima schimbare la ASA! Iese Deaconu și intră Candrea
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Târgu Mureș! Viitorul conduce cu 2-0.
  • 45+2 | Cartonaşe Galbene
    Dobrosavlevici vede cartonașul galben.
  • 45 | Goluri
    Goooooollll Viitorul!!! Gooooollll Boli! Chițu execută excelent o lovitură de la colț, iar Boli reia imparabil cu capul de la marginea careului mic.
  • 45 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Nimely pătrunde în careul gazdelor, încearcă să-l lobeze pe Mingote, însă acesta reușește să respingă în corner.
  • 38 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ocazie mare pentru Viitorul! Nimely este găsit bine în careu de către Chițu, însă șutul acestuia este respins de Mingote.
  • 36 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Chițu șutează din interiorul careului de 16 metri, însă mingea trimisă de el se duce puțin peste poartă.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Matei vede cartonașul galben pentru un fault asupra lui Coman.
  • 24 | Goluri
    Goooollll Viitorul!!! Gooooollll Răzvan Marin!!! Mijlocașul transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Mendy vede cartonașul galben.
  • 23 | Penalty-uriASA Tg. Mureș
    Penalty pentru Viitorul! Centralul partidei acordă lovitură de la 11 metri pentru o ținere a lui Mendy asupra lui Chițu. Cei de la ASA au contestat decizia susținând că ținerea s-a petrecut în afara careului de 16 metri.
  • 14 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Carp șutează de la aproximativ 30 de metri, însă mingea trimisă de el se duce peste poarta gazdelor.
  • 1 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Prima mare ocazie a meciului aparține celor de la Viitorul! Șutul lui Cristi Ganea, din interiorul careului de 16 metri, a fost respins cu dificultate în corner de către Mingote.
    A început meciul! Viitorul a avut lovitura de start.

ASA - Viitorul 0-2. Echipa lui Hagi ajunge la 3 puncte de Steaua

Viitorul a obținut prima victorie după două etape: a învins-o cu 2 - 0 pe ASA Târgu Mureș și a ajuns la 3 puncte de Steaua.

Oaspeții au primit un penalty contestat în minutul 23, când Mendy l-a ținut pe Chițu. Răzvan Marin a profitat din plin de ocazia ivita, iar Viitorul conducea cu 1 - 0 un minut mai tarziu. Și Nimely l-a testat pe Mingote în minutul 38, însă fără succes.

Kevin Boli a punctat pentru 2 - 0 în minutul 45, după o lovitură de colț a lui Chițu. Același Nimely s-a apropiat periculos de gol și în minutul 50. De la mureșeni, Zicu a avut cea mai mare ocazie, în minutul 76.

A fost prima victorie obținută de Viitorul în deplasare la Târgu Mureș.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...