Adi Mutu a reacționat, după ce a auzit că Otele este pe lista celor de la Napoli și Brighton

05.03.2017, ora 20:30
CS U Craiova CS U Craiova
Gaz Metan Gaz Metan
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci. Craiova se impune cu 1-0 și merge în play-off. Gaz Metan va juca în play-out.
  • 90+5 | Schimbări
    Robert Petre îi ia locul lui Briceag.
  • 90+3 | Faze meci
    Momente tensionate la Pitești. Briceag s-a accidentat și a început să sângereze, după o intrare asupra lui Crețu. Jucătorii de la Gaz Metan, în frunte cu Eric, au reacționat nervos, întrucât fotbalistul oltenilor a primit îngrijiri medicale pe teren.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Radu Zaharia.
  • 84 | Schimbări
    Danci a intrat în locul lui Rugasevic.
  • 83 | Faze meciCS U Craiova
    Cristea trage de la mare distanță pe lângă poartă.
  • 82 | OcaziiCS U Craiova
    Buziuc reia cu capul în transversală!
  • 82 | Faze meci
    Lucian Cristea primește cartonașul galben.
  • 82 | Faze meciCS U Craiova
    Eric șutează slab din lovitură liberă, iar Calancea reține fără probleme.
  • 77 | Schimbări
    Lucian Cristea l-a înlocuit pe Tahar.
  • 76 | Schimbări
    Kelic intră în locul lui Băluță.
  • 72 | OcaziiCS U Craiova
    Calancea se opune la șutul lui Buziuc, din apropierea careului mic.
  • 69 | Schimbări
    Simon Măzărache intră în locul lui Fajic.
  • 66 | Faze meciCS U Craiova
    Eric îl vede pe Calancea avansat, însă portarul moldovean nu este surprins de șutul brazilianului, de la peste 20 de metri.
  • 65 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță reia spectaculos, din foarfecă, însă Greab nu are probleme în a reține!
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bancu.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL CS U Craiova!!! Nicușor Bancu înscrie un gol senzațional, cu un șut în vinclu, din afara careului!
  • 60 | Schimbări
    Ciprian Petre intră în locul lui Roberto Romeo.
  • 58 | OcaziiCS U Craiova
    Greab intervine senzațional la mingea reluată cu capul de Andrei Ivan.
  • 53 | Faze meciCS U Craiova
    Încă o șansă pentru Gaz Metan. Buziuc a reluat, din careu, în blocajul lui Popov.
  • 51 | Faze meciCS U Craiova
    Mateiu șutează slab, de la mare distanță. Greab reține fără probleme.
  • 50 | OcaziiCS U Craiova
    Eric șutează periculos, din colțul careului, cu exteriorul piciorului stâng. Calancea a reușit însă să rețină.
    Se încheie prima repriză. La acest scor, CS U Craiova este sigură de prezența în play-off.
  • 44 | Faze meciCS U Craiova
    Greab reține centrarea lui Zlatinski, din lovitură liberă.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Sikorski.
  • 38 | Faze meciCS U Craiova
    Briceag încearcă să reia din prima, cu piciorul stâng, însă mingea se duce mult peste poarta ”Gazului”.
  • 30 | Faze meciCS U Craiova
    Șutul deviat al lui Mateiu se duce pe lângă poarta lui Greab.
  • 27 | OcaziiCS U Craiova

Nicușor Bancu vine din spate și șutează puternic de la aproximativ 18 metri. Greab se întinde și respinge în corner.

• 24 | Faze meciCS U Craiova
    Nicușor Bancu scapă nepedepsit, după ce îl lovește cu cotul în față, în timp ce se afla în săritură, pe Tahar.
  • 23 | OcaziiCS U Craiova
    Eric trage în brațele lui Calancea, din afara careului!
  • 21 | OcaziiCS U Craiova
    Roberto Romeo șutează periculos, de la 20 de metri, pe lângă poarta oltenilor.
  • 21 | Faze meciCS U Craiova
    Aymen Tahar reia din voleu, de la marginea careului, pe lângă poarta lui Calancea.
  • 17 | Faze meciCS U Craiova
    Șansă importantă pentru Craiova. Băluță centrează din corner, Greab iese pe sub minge, însă nici Fajic și nici Bancu nu reușesc să reia în poartă.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Aymen Tahar, după o intrare dură asupra lui Băluță.
  • 2 | Faze meciCS U Craiova
    Mateiu șutează de la marginea careului, în blocajul lui Radu Zaharia.
    A început partida. Startul a fost întârziat de o problemă la plasa uneia dintre porțile stadionului din Pitești.

CS U Craiova - Gaz Metan 1-0. Oltenii merg în play-off, Gazul coboară pe 7

CS U Craiova a câştigat cu 1-0 meciul disputat la Piteşti cu Gaz Metan şi va juca în play-off. Bancu a marcat golul primei victorii a oltenilor în faţa medieşenilor, care vor juca în play-out.

Pe stdionul din Piteşti, Craiova avea nevoie de un punct în finala pentru playoff cu Gaz Metan şi a ratat prima după 17 minute. Replica medieşenilor a venit imediat prin Roberto Romeo. La cea mai mare ocazie a primei reprize, Bancu a fost blocat de Greab. După pauză, portarul Gazului a mai intervenit o dată, de data aceasta la Andrei Ivan. Greab nu a mai putut salva la execuţia lui Nicuşor Bancu.

Gazul s-a aruncat în atac, dar Buziuc a trecut de două ori pe lângă egalare. Calancea şi bara transversală i-au salvat pe olteni. Astefel, Craiova este pentru prima oară în play-off după prima victorie cu Gaz Metan în Liga 1. Medieşenii au terminat pe locul şapte şi vor juca în play-out.

Bucuria oltenilor a fost umbrită de accidentarea lui Briceag. Jucătorul a fost schimbat în prelungiri şi a plecat cu ambulanţa de la stadion.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano