FOTBAL:ASTRA GIURGIU-CONCORDIA CHIAJNA, LIGA 1 (22.02.2015)
Ce se mai știe despre fostul atacant din SuperLigă lăudat de Ionuț Chirilă
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

AstraAstra
27.02.2017, ora 18:00
Concordia Concordia
Astra Astra
    FINAL DE MECI! Astra Giurgiu continuă cursa pentru calificarea în play-off, după ce s-a impus cu 3-1 la Chiajna, în faţa Concordiei. A fost a şasea victorie la rând în campionat pentru deţinătoarea titlului.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" primit de Fabricio, pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 81 | OcaziiConcordia
    Ocazie Astra! Campioana a fost aproape de al patrulea gol. Bălgrădean a reuşit să intervină la devierea lui Florea şi a respins în cormer.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Astra! Budescu măreşte avantajul echipei sale, cu o execuţie simplă din interiorul careului, după o eroare uriaşă a lui Dobrosavlevici, care nu a reuşit să facă o preluare simplă, la o pasă a lui Albu.
  • 70 | Schimbări
    Ultima modificare şi la ilfoveni. Pena a intrat în locul lui Dan Popescu.
    A treia schimbare la Astra. Geraldo i-a luat locul lui Daniel Niculae.
  • 63 | OcaziiConcordia
    Ocazie Chiajna! Abia intrat pe teren, Răsdan a avut o şansă mare de a egala. Voleul său spectaculos de la marginea careului a trecut, însă, puţin pe lângă poarta lui Silviu Lung.
  • 61 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Răsdan a intrat în locul lui Raul Costin.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Răducanu a intrat în locul lui Cristescu.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Astra! Intrat pe teren la pauză, Florea a avut nevoie de mai puţin de trei minute pentru a-i aduce pe campioni în avantaj. Jucătorul giurgiuvenilor a înscris din interiorul careului, după o centrare a lui Budescu şi un dribling prin care a păcălit doi adversari.
    O a doua modificare la oaspeţi. Florea i-a luat locul lui Ioniţă.
    Prima schimbare la Astra. Piţian a intrat în locul lui Lovin.
    PAUZĂ! Concordia Chiajna şi Astra sunt la egalitate, scor 1-1, după primele 45 de minute.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Raul Costin, pentru simulare.
  • 19 | OcaziiConcordia
    Ocazie Chiajna! Ilfovenii puteau trece în avantaj, dar au avut ghinion. Raul Costin a tras extraordinar de la distanţă, în transversala porţii lui Silvio Lung, care era deja bătut.
  • 9 | Goluri
    GOOOOOL Chiajna, 1-1! Avantajul campioanei a durat doar câteva secunde. Ilfovenii au repus mingea de la centru, au trimis o pasă lungă, iar Junior Morais a greşit incredibil, în încercarea de a trimite cu capul către Silviu Lung. Serediuc a fost pe fază şi a profitat, restabilind egalitatea.
  • 8 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Astra! Oaspeţii au deschis scorul prin Fabricio, după o lovitură liberă executată foarte bine de Budescu, de pe partea dreaptă. Fundaşul brazilian a înscris cu o execuţie superbă, în urma căreia a trimis mingea aproape de vinclu.
  • 3 | Faze meciConcordia
    O primă acţiune periculoasă a campioanei. Budescu a centrat la colţul lung, pentru reluarea acrobatică a lui Daniel Niculae, dar mingea nu a prins spaţiul porţii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Marius ȘumudicăAstra

Concordia - Astra 1-3. Campioana a obţinut a şasea victorie la rând şi e tot mai aproape de play-off

Astra Giurgiu continuă cursa spre play-off. Campioana s-a impus cu 3-1 la Chiajna şi a ajuns la a şasea victorie la rand în Liga 1.

Partida a început furtunos, cu două goluri într-un singur minut. Fabricio a reluat spectaculos centrarea lui Budescu pentru 1-0, dar avantajul Astrei a durat doar câteva secunde. Junior Morais a încercat să-i trimita lui Silviu Lung junior, după ce gazdele au repus mingea de la centru, însă Serediuc a speculat pasa înapoi şi a adus egalarea.

Concordia putea trece în avantaj, dar bara transversală l-a salvat pe Silviu Lung la torpila lui Raul Costin.

Campioana a preluat din nou conducerea imediat după pauză. Abia intrat pe teren, Florea a întors doi fundaşi şi l-a învins pe Bălgrădean pentru 2-1.

La poarta cealaltă, un alt nou intrat, Răsdan, a încercat să înscrie golul etapei, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.

Trupa lui Şumudică s-a desprins cu un sfert de ora înainte de final. Dobrosavlevici a gafat incredibil, iar Budescu a profitat imediat şi a făcut 3-1.

Pe final, Florea a fost aproape de "dublă", dar Bălgrădean a fost atent la devierea jucătorului lui Marius Şumudică şi a respins în corener.

Următorul meci al Astrei este joi, atunci când se va disputa restanţa cu CSM Poli Iaţi, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 20:00.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc