1 - 1
Gaz Metan Mediaș logo Gaz Metan Mediaș
10 aprilie 2017, 18:00
90+5 |
FINAL DE MECI! Concordia şi Gaz Metan au terminat la egalitate, scor 1-1, o partidă în care ambele echipe puteau înscrie golul victoriei în prelungiri.
90+5 |
Ocazie Chiajna! Emoţii pentru oaspeţi de această dată. Grădinaru a executat o lovitură liberă, iar Bejan a trimis cu capul în bară, din apropiere.
90+5 |
Cartonaş galben primit de Cristea.
90+4 |
Ocazie Gaz Metan! Încă o şansă pentru medieşeni. Sikorski a trimis cu capul, după o lovitură liberă de pe partea stângă, dar Bălgrădean a avut o nouă intervenţie de excepţie.
90+3 |
Cartonaş galben pentru Grădinaru.
90+2 |
Ocazie Gaz Metan! Oaspeţii puteau da lovitura în prelungiri, prin noul intrat Tahar. Lovitura sa de cap a fost, însă, respinsă în corner de Bălgrădean.
87 |
Ultima modificare şi la medieşeni. Tahar a intrat în locul lui Curtean.
82 |
Ultima schimbare la Chiajna. Răsdan a intrat în locul Albu.
74 |
Schimbare la Gaz Metan. Eric a fost înlocuit de Sikorski.
73 |
Danci a fost la rândul său avertizat de Adrian Cojocaru.
69 |
Cartonaş galben primit de Bic.
66 |
A doua modificare la gazde. Cristescu i-a lăsat locul lui Herea.
63 |
Schimbare la oaspeţi. Dănuţ Lupu a intrat în locul lui Romeo.
62 |
Ocazie Chiajna! Şansă mare pentru gazde de a trece în avantaj. Dan Popescu a centrat foarte bine de pe partea stângă, dar Pena nu a putut trimite cu capul pe spaţiul porţii, din apropiere.
60 |
Albu a primit primul cartonaş galben al partidei.
57 |
Schimbare la Concordia. Grădinaru a intrat în locul lui Ciobanu.
56 |
GOOOOOL Chiajna, 1-1! Dobrosavlevici a restabilit egalitatea, tot în urma unui corner. Fundaşul gazdelor a marcat tot cu o lovitură de cap, la colţul scurt.
54 |
Ocazie Chiajna! Replica elevilor lui Dan Alexa nu s-a lăsat mult aşteptată. Albu a tras frumos din prima, de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
52 |
GOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! Trtovac a deschis scorul în urma unui corner. Fundaşul medieşenilor a profitat de marcajul prea larg al ilfovenilor şi a înscris cu o lovitură de cap la colţul lung.
50 |
Acţiune frumoasă creată de Ciobanu, care i-a pasat lui Serediuc într-o poziţie bună, dar şutul acestuia a fost blocat şi respins în corner de Rugasevic.
46 |
45 |
PAUZĂ! Concordia Chiajna şi Gaz Metan Mediaş sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care ilfovenii au avut marile ocazii.
33 |
Ocazie Chiajna! O nouă lansă irosită de Serediuc. Pena a centrat excelent de pe partea stângă, iar "septarul" gazdelor a vebnit lansat şi a trimis cu capul, puţin peste poartă.
25 |
Ocazie Chiajna! Fază frumoasă a gazdelor, încheiată cu o reluare a lui Ciobanu, din mijlocul careului. Execuţia acestuia a lăsat, însă, de dorit, iar mingea a trecut pe lângă poartă.
19 |
Acţiune prelungită a oaspeţilor, finalizată de Curtean cu un şut de la marginea careului. Execuţia jucătorului de la Gaz Metan nu a fost suficient de puternică sau de bine plasată pentru a-i pune probleme lui Bălgrădean.
6 |
Ocazie Chiajna! Serediuc a tras în diagonală din colţul careului, dar ilfovenii s-au ales doar cu un corner, pentru că portarul oaspeţilor, Greab, a avut o intervenţie foarte bună.
1 |

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

Video rezumat: Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş 1-1. Ambele echipe au avut şansa victoriei în prelungiri

Concordia Chiajna rămâne pe loc retrogradabil în play-out, după al şaptelea meci consecutiv fără victorie. Ilfovenii au remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1.

Tiberiu Serediuc a avut singurele ocazii importante din prima repriză. În minutul 6, şutul mijlocaşului Concordiei a fost respins în corner de Greab. Şeptarul ilfovenilor a oferit însă ratarea meciului în minutul 33, din poziţie ideală.

Medieşenii au fost cei care au deschis scorul, la şapte minute după pauză, când Trtovac a reluat cu capul centrarea din corner a lui Eric.

Egalarea a venit peste patru minute, tot dintr-o lovitură de colţ. Dobrosavlevici fost cel care a egalat pentru Concordia.

Pena a ratat apoi şansa de a le aduce în avantaj pe gazde, iar, în prelungiri, Bălgrădean a avut două intervenţii salvatoare. Mai întâi, la devierea coechipierului Koenders, apoi la lovitura de cap a lui Sikorski.

La ultima fază, Bejan a lovit bara din apropiere, iar Concordia - Gaz Metan s-a terminat 1 la 1.

Concordia nu a mai câştigat de două luni în Liga 1 şi rămâne pe loc retrogradabil, în timp ce Gaz Metan a ratat şansa de a egala la puncte liderul din play-out, CSM Poli Iaşi.