Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Romera, după încheierea meciului.
  • 90+4 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Hristo Zlatinski primește al doilea cartonaș galben și este eliminat după fluierul final.
    Final de meci la Severin! 2-2.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL CRAIOVA! Zlatinski egalează din șapte metri, după ce îl driblează Romera.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cerniauskas primește cartonașul galben pentru trageri de timp.
  • 90 | Faze meciCS U Craiova
    Andrei Ivan șuitează peste poartă, din interiorul careului.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Zlatinski.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo: Luka Maric a intrat în locul lui Hanca.
  • 88 | Cartonaşe Roşii
    Craiova rămâne în zece oameni. Alexandru Mateiu vede roșu direct, după o intrare cu talpa, din spate, la Dan Nistor.
  • 86 | Schimbări
    Măzarache a intrat în locul lui Barthe.
  • 84 | Schimbări
    Bawab a intrat în locul lui Nemec.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL DINAMO! Dan Nistor își aduce echipa în avantaj, cu un șut cu stângul, la colțul lung, după ce Dumitraș a dat pe lângă mingea centrată de Hanca.
  • 79 | Faze meciCS U Craiova
    Craiova scapă pe contraatac, dar Băluță finalizează cu un șut slab de la marginea careului. Cerniauskas a reținut fără probleme.
  • 71 | OcaziiCS U Craiova
    Nistor șutează dintr-o poziție foarte bună, dar Calancea respinge în corner.
  • 70 | Schimbări
    Jazvic intră în locul lui Gustavo. A fost prima schimbare făcută de Mulțescu.
  • 66 | Faze meciCS U Craiova
    Dan Nistor trimite cu latul, de la marginea careului, peste poartă.
  • 65 | Schimbări
    Prima schimbare la Dinamo: Iese Palic și intră Busuladzic.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bancu, după ce l-a lovit pe Palic.
  • 61 | Faze meciCS U Craiova
    Steliano Filip șutează peste poarta lui Calncea,de la mare distanță de poartă.
  • 58 | OcaziiCS U Craiova
    Băluță șutează pe lângă poartă, de la peste 20 metri.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL DINAMO! Romera prinde un șut de senzație din afara careului, sub bara porții lui Calancea, după o centrare venită de la Nistor!
  • 55 | OcaziiCS U Craiova
    Rivaldinho șutează din afara careului, însă Calancea se opune.
  • 52 | OcaziiCS U Craiova
    Steliano Filip centrează de pe partea dreaptă, dar Hanca reia cu capul peste poartă.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Kelic.
    Cartonaș galben pentru Hanca.
  • 48 | Faze meciCS U Craiova
    Calancea reține cu probleme o minge pe care Nemec și Hanca au încercat să o reia spre poartă. După ce ambii jucători dinamoviști au căzut în careu, fotbaliștii celor două echipe au început să se îmbrâncească.
    Pauză la Severin.
  • 43 | Faze meciCS U Craiova
    Gustavo șutează în blocajul apărătorilor adverși.
  • 37 | Faze meciCS U Craiova
    Nistor șutează de la mare distanță pe lângă poartă.
  • 30 | Faze meciCS U Craiova
    Dinamo a trecut la conducerea jocului, însă fără să-și creeze ocazii importante.
  • 21 | Faze meciCS U Craiova
    Gustavo șutează din întoarcere, dar Cerniauskas reține fără probleme.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL CRAIOVA! Andrei Ivan deschide scorul, după ce a împins, în poarta goală, cu capul, o minge ridicată de Băluță peste Cerniauskas.
  • 9 | Faze meciCS U Craiova
    Nistor șutează cu latul de la marginea careului, în brațele lui Calancea.
  • 7 | OcaziiCS U Craiova
    Nemec primește o pasă din partea lui Rivaldinho, iar apoi șutează periculos cu piciorul stâng. Calancea reușește însă să se opună.
Cosmin ContraDinamo

CS U Craiova - Dinamo 2-2. Final încins la Severin! Oaspeții pierd două puncte uriașe în prelungiri

Dinamo a remizat la Craiova, 2-2, într-un meci în care oltenii au egalat în prelungiri cu un om în minus. Mateiu a fost eliminat în minutul 88, iar Zlatinski a văzut roșu la final, după ce a fost la un pas să se ia la bătaie cu Cosmin Contra. N-a fost singurul incident care a avut loc la Severin.

”Câinii” au avut două ocazii în două minute la începutul partidei, prin Adam Nemec și Dan Nistor, însă Calancea a fost la datorie.

Gazdele au deschis scorul în minutul 13. Andrei Ivan a marcat de pe linia porţii şi i-a dedicat golul lui Gică Craioveanu. A fost prima sa reușita după două luni şi a şaptea din acest sezon.

Spiritele s-au încins în repriza a doua. După un carambol în careul oltenilor, Kelic l-a împins pe Hanca, iar jucătorii celor două echipe s-au îmbrâncit. Cei doi protagonişti ai fazei au fost avertizaţi de Istvan Kovacs.

Dinamo a egalat în minutul 56, după un şut senzaţional al lui Romera. A fost primul gol pentru fundasul iberic in tricoul alb-roşu.

Băluță a ratat în minutul 58, de la 20 de metri. Și Dan Nistor a irosit două ocazii bune în minutul 66, respectiv 71, însă a reușit să marcheze din a treia încercare.

Mijlocașul a fost pus la pământ în minutul 88 de Alexandru Mateiu, jucător care a văzut roșu direct. Chiar și în zece oameni, Craiova a egalat în minutul doi al prelungirilor prin Zlatinski. Bulgarul s-a bucurat în fața băncii lui Dinamo, motiv pentru care a avut un schimb dur de replici cu Cosmin Contra la finalul întâlnirii, iar Kovacs i-a dat și lui roșu.

Dinamo rămâne fără victorie în deplasare cu CSU Craiova, care a ajuns la al treilea meci fără victorie.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...