FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
torjee
Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Doi fotbaliști de la FCSB nu vor juca în derby-ul cu Rapid! Elias Charalambous a făcut anunțul

Ratare Penalty-uri
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL DE MECI! Gaz Metan s-a impus clar, însă s-a desprins abia pe final, la capătul unui meci cu trei lovituri de la 11 metri şi un cartonaş roşu.
  • 90 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 3-0 Gaz Metan! Olaru a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri şi a mărit avantajul echipei lui Cristi Pustai, care s-a desprins decisiv pe final.
  • 89 | Penalty-uriGaz Metan
    Penalty Gaz Metan! Feşnic a acordat al treilea penalty al meciului şi al doilea pentru gazde, după un duel între Fota şi Creţu.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Gaz Metan! Abia intrat pe teren, Trif a rezolvat practic meciul, cu un gol din faţa porţii goale, după pasa primită de la un alt jucător introdus pe teren după pauză, Olaru.
  • 86 | Schimbări
    Ultima modificare şi la medieşeni. Trif i-a luat locul lui Dănuţ Lupu.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Chiajna. Valentin Alexandru a intrat în locul lui Valentin Munteanu.
  • 77 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Ciprian Petre a intrat în locul lui Alex Munteanu.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Zaharia.
  • 69 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Deja avertizat din prima repriză, Bejan a primit al doilea "galben", după o intrare dură asupra noului intrat Olaru, şi a fost eliminat.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan. Olaru a intrat în locul lui Curtean.
  • 51 | Schimbări
    Schimbare la Chiajna. Pena a intrat în locul lui Marian Cristescu.
    PAUZĂ! Gaz Metan conduce cu 1-0 în faţa Concordiei Chiajna, după o primă repriză în care oaspeţii au ratat un penalty.
  • 44 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie Chiajna! Ilfovenii au construit foarte bine o acţiune pe stânga, de unde mingea a fost trimisă pentru Grădinaru, care, dintr-o poziţie bună, nu a reuşit să prinsă spaţiul porţii lui Greab.
  • 42 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie Chiajna! Albu a păcălit pasul la offside al gazdelor, a rămas singur cu Greab, dar a amânat prea mult momentul şutului şi a fost în cele din urmă deposedat. Mai mult decât atât, faza s-a terminat cu un fault în atac acordat de Feşnic.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Dănuţ Lupu.
  • 37 | Schimbări
    Schimbare la Concordia. Raul Costin i-a luat locul lui Feussi.
  • 36 | Ratare Penalty-uri
    Penalty ratat! Herea şi-a asumat executarea loviturii de la 11 metri, l-a păcălit pe Greab, dar a trimis în bară.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Creţu.
  • 35 | Penalty-uriGaz Metan
    Penalty pentru Chiajna! Horaţiu Feşnic acordă o lovitură de pedeapsă şi pentru oaspeţi, la un presupus henţ al lui Creţu, în urma şutului lui Deaconu.
  • 33 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie Gaz Metan! Acţiune frumoasă construită de gazde, însă Buziuc nu a putut trimite pe spaţiul porţii din poziţie foarte bună.
  • 31 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! Curtean a transformat cu ceva emoţii penalty-ul şi a deschis scorul pentru medieşeni.
  • 30 | Penalty-uriGaz Metan
    Penalty Gaz Metan! Feşnic acordă lovitură de la 11 metri pentru gazde, după un fault comis de Bejan asupra lui Bic.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Bejan este şi el avertizat, după un fault asupra lui Buziuc.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Koenders.
  • 13 | OcaziiGaz Metan
    Ocazie Gaz Metan! Bălgrădean a avut o intervenţie spectaculoasă la un şut expediat de Buziuc din afara careului, păstrând astfel rezultatul neschimbat.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Dan AlexaConcordia

Gaz Metan - Concordia 3-0. Gazdele s-au distanţat pe final, într-un meci cu trei penalty-uri şi un "roşu"

Gaz Metan Metan a câştigat la scor de neprezentare duelul de pe teren propriu împotriva Concordiei Chiajna. Horaţiu Feşnic a acordat trei lovituri de la 11 metri şi un cartonaş roşu. Oaspeţii, care au terminat în 10 oameni, au ratat de la punctul cu var, prin Herea.

Pas greşit făcut de Concordia, în lupta pentru evitarea retrogradării. Jucătorii lui Dan Alexa au pierdut meciul de la Mediaş, care a deschis etapa a 12-a a play-out-ului.

Gazdele au început în forţă, iar Buziuc l-a pus la încercare pe Bălgrădean. Trupa lui Pustai a primit penalty după o jumătate de oră de joc, la faultul lui Bejan asupra lui Bic, iar Curtean a deschis scorul.

Cinci minute mai târziu, Chiajna a beneficiat la rândul său de o lovitură de pedeapsă. Horaţiu Feşnic a văzut henţ la intervenţia lui Creţu, dar Herea a tras în bară.

Până la pauză, oaspeţii au mai irosit o şansă uriaşă. După ce a păcălit pasul la offside al medieşenilor, Albu a amânat prea mult momentul şutului şi a fost în cele din urmă blocat.

Lucrurile s-au înrăutăţit pentru ilfoveni în partea a doua. În minutul 69, Bejan a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Ardelenii au profitat pe final - abia intrat pe teren, Trif a dublat avantajul Gazului. La 30 de secunde după reluarea jocului, medieşenii au mai primit un penalty, iar Olaru a înscris şi a stabilit rezultatul final, 3-0.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!