0 - 5
Concordia Chiajna logo Concordia Chiajna
vineri, 24.11.17, ora 18:00
90+4 |
FINAL DE MECI la Ploieşti! Chiajna se impune cu 5-0 şi obţine cea mai clară victorie din istoria ei în Liga 1.
90+3 |
GOOOOOL, 5-0 Chiajna! Marian Cristescu, cel care a deschis scorul, face "dubla", cu o execuţie simplă din interiorul careului.
90+1 |
GOOOOOL, 4-0 Chiajna! Cristi Bud a ratat iniţial lovitura de pedeapsă, dar a fost pe fază la respingerea lui Drăghia şi a marcat cu o scăriţă, din apropiere.
90 |
Penalty Chiajna! Iulian Dima a acordat lovitură de la 11 metri, după un fault al lui Călinţaru asupra lui Bumba.
89 |
Ultima schimbare la Chiajna. Bărboianu a intrat în locul lui Grădinaru.
86 |
GOOOOOL, 3-0 Chiajna! Scorul ia proporţii, după execuţia frumoasă a lui Claudiu Bumba, care l-a învins pe Drăghia cu un şut la colţul lung.
85 |
A doua schimbare la Juventus. Babic a intrat în locul lui Bawab.
81 |
Ţâră a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
80 |
Ultima modificare la gazde. Stoenac i-a luat locul lui Bărbulescu.
80 |
Schimbare la Chiajna. Bud a intrat în locul lui Pena.
74 |
Ocazie Chiajna! Deaconu a fost aproape să marcheze un nou gol de senzaţie, aproape identic cu cel din finalul primei reprize. De această dată, însă, mingea a trecut pe lângă poartă.
67 |
A doua schimbare la Juventus. Dzalamidze i-a lăsat locul lui Cazan.
59 |
Bărbulescu a primit primul "galben" al meciului, după un fault asupra lui Deaconu.
48 |
Ocazie Juventus! O primă oportunitate a gazdelor, irosită uşor de Măzărache, care nu a putut marca din apropiere. Atacantul echipei lui Marin Barbu a încercat o execuţie pretenţioasă, cu călcâiul.
46 |
Schimbare la JUventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Benga.
46 |
45+2 |
PAUZĂ! Concordia Chiajna conduce cu 2-0, după o primă repriză în care Juventus a fost inexistentă în atac.
38 |
GOOOOOL, 2-0 Chiajna! Oaspeţii s-au desprins cu puţin timp înainte de pauză. Deaconu a înscris cu o execuţie splendidă: şut cu piciorul stâng, de pe loc, de la aproximativ 20 de metri. Mingea s-a dus aproape de vinclu, iar plonjonul lui Drăghia a fost inutil.
29 |
Ocazie Chiajna! O nouă şansă pentru echipa lui Ion Moldovan. Drăghia a respins spectaculos de sub bară mingea trimisă de Bawab de la marginea careului.
13 |
Ocazie Chiajna! Cristescu a fost aproape de a face "dubla", după o acţiune superbă, dar a ratat complet şutul şi a trimis pe lângă poartă.
4 |
GOOOOOL, 1-0 Chiajna! Concordia a deschis rapid scorul, prin Marian Cristescu. Mijlocaşul ilfovenilor a fost pe fază la o minge respinsă în faţă de Drăghia şi a marcat.
1 |
A început meciul. Lovitura de start a aparţinut Concordiei.

Video rezumat: Juventus București - Concordia Chiajna

Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna 0-5. Cea mai clară victorie din istoria ilfovenilor în Liga 1

Concordia Chiajna a pus capăt unei serii de patru meciuri fără victorie în campionat şi a făcut-o cu stil. Ilfovenii s-au impus cu 5-0 la Ploieşti, în faţa lui Juventus Bucureşti, şi au obţinut astfel cea mai clară victorie din istoria lor în Liga 1.

Veteranul Marian Cristescu a înscris de două ori, dar omul serii a fost Ronaldo Deaconu, care a marcat cel mai frumos gol al partidei.

Calvarul lui Juventus a început încă din minutul 4, când Cristescu a înscris din apropiere, după o respingere nu foarte convingătoare a lui Drăghia.

Până la pauză s-a făcut 2-0. În minutul 38, Deaconu a prins un şut de senzaţie de la aproximativ 20 de metri, iar mingea s-a dus la vinclu, făcând inutil plonjonul disperat al portarului gazdelor.

Chiajna s-a dezlănţuit în finalul meciului. Claudiu Bumba a înscris cu o execuţie de fineţe, în minutul 86, apoi a scos penalty-ul pe care Cristi Bud l-a ratat patru minute mai târziu. Pe fază, fostul atacant de la CFR Cluj a înscris totuşi pe urmărire, printr-o scăriţă.

În prelungiri, Cristescu a reuşit "dubla", cu o execuţie simplă din interiorul careului, care a consfinţit un succes istoric pentru Concordia.