Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau

3 februarie 2017, ora 17:30, Digi Sport 1
Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci la Drobeta Turnu Severin. Pandurii şi CSM Poli Iaşi au încheiat la egalitate primul joc oficial al anului din Liga 1, scor 1-1.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Sergiu Negruţ a primit cartonaşul galben.
  • 83 | Ocazii
    Ocazie Poli Iaşi! Mihalache a avut o şansă importantă de a-şi răscumpăra gafa de la gol, însă lovitura sa de cap a fost reţinută de Stanca.
  • 80 | Goluri

Goool Pandurii! Sergiu Negruţ a profitat de gafa imensă a lui Ovidiu Mihalache şi a restabilit egalitatea la Turnu Severin.

• 78 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. Cătălin Hlistei i-a lăsat locul lui Yasin Hamed.
  • 72 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Şutul cu efect al lui Olivian Surugiu, de la 16 metri, a fost reţinut de portarul Iaşiului.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Vasile Gheorghe a primit primul cartonaş galben al partidei.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Poli Iaşi. Alexandru Ţigănaşu a fost înlocuit de filipinezul Daisuke Sato.
  • 64 | Schimbări
    Încă o schimbare la Pandurii. Sergiu Negruţ i-a luat locul lui Daniel Mărgărit.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii! Adelin Pârcălabu a fost înlocuit de Dragoş Firţulescu.
  • 60 | Goluri
    Goool Poli Iaşi! Vasile Gheorghe a deschis scorul cu un voleu excelent de la aproximativ 11 metri, care l-a lăsat fără replică pe portarul Pandurilor, Răzvan Stanca.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Poli Iaşi. Fostul atacant al Stelei, Bojan Golubovic, a revenit oficial la ieşeni după ce l-a înlocuit pe Alexandru Ciucur.
  • 55 | Ocazii

Bară Poli Iaşi! Andrei Cristea a scăpat singur cu portarul gazdelor, însă şutul său a nimerit bara.

• 53 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Mărgărit a fost blocat excelent de goalkeeperul Iaşiului într-o situaţie iminentă de deschidere a scorului.
  • 52 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Pârcălabu a prelungit foarte bine, pe spate, pentru Hlistei, care a reluat chiar în Grahovac din poziţie ideală de gol.
    A început repriza secundă a partidei dintre Pandurii Târgu Jiu şi CSM Poli Iaşi.
    Pauză la Drobeta Turnu Severin. Pandurii şi Poli Iaşi se află la egalitate după 45 de minute, scor 0-0.
  • 39 | Ocazii
    Ocazie Poli Iaşi! Servit excelent de Lukacs Bole, Andrei Cristea a şutat puternic de la aproximativ 10 metri, însă Stanca a avut un reflex excelent, cu piciorul, şi a acordat corner.
  • 35 | Ocazii
    Ocazie Poli Iaşi! Lovitura de cap a lui Bole, din interiorului careului mic al gazdelor, a fost respinsă în faţă de Răzvan Stanca.
  • 34 | Ocazii
    Pandurii solicită penalty! Fază excelentă a lui Olivian Surugiu, care a şutat din interiorul careului, însă mingea s-a oprit în braţul lui Cosmin Frăsinescu. Pandurii au solicitat penalty, însă arbitrul George Rădulescu a lăsat jocul să continue.
  • 28 | Ocazii
    Ocazie Poli Iaşi! Şutul excelent al lui Vasile Gheorghe, de la mai puţin de 20 de metri de poarta gazdelor, a fost respins foarte bine de sub bară de Răzvan Stanca.
  • 24 | Faze meci
    Ultimele trei etape nu le-au adus niciun punct Pandurilor, care au încasat nouă goluri în precedentele trei meciuri programate pe teren propriu.
  • 18 | Faze meci
    Şutul lui Pârcălabu, de la 18 metri, a trecut mult peste poarta moldovenilor.
  • 12 | Ocazii
    Prima ocazie a meciului le aparţine gorjenilor. Pârcălabu a avut o incursiune foarte bună pe partea stângă şi i-a centrat excelent lui Hlistei, a cărui lovitură de cap a trecut departe de poarta lui Grahovac.
  • 6 | Faze meci
    Pandurii se află pe locul 11 în Liga 1 înaintea acestei partide, cu un punct deasupra poziţiilor de baraj, în timp ce Iaşiul e pe poziţia a noua, la şapte puncte distanţă de gorjeni şi cinci de locurile de play-off.
    A început la Drobeta Turnu Severin prima partidă oficială din 2017 în Liga 1, dintre Pandurii şi CSM Poli Iaşi.

Pandurii – CSM Poli Iași 1-1. Ieşenii, egalaţi în minutul 80

Pandurii şi CSM Poli Iaşi au încheiat la egalitate, scor 1-1, prima partidă oficială a anului în Liga 1. Ieşenii au avut cea mai importantă ocazie a meciului de la Drobeta Turnu Severin, bara lui Andrei Cristea, înainte de a deschide scorul prin Vasile Gheorghe în minutul 60. Noua echipă a lui Flavius Stoican a salvat un punct cu zece minute înainte de final graţie căpitanului moldovenilor, Ovidiu Mihalache, care i-a oferit pe tavă golul de 1-1 lui Sergiu Negruţ, introdus de numai 16 minute pe gazon. Pandurii au 19 puncte în urma egalului şi se află tot pe locul 11 în Liga 1, iar CSM Poli Iaşi are 26 şi a urcat, momentan, pe poziţia a opta în clasament.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano