Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (17.03.2024)
Șefii lui Dinamo rămân optimiști, după sancțiunea uriașă primită: ”Vom fi mai puternici!”
Exclusiv ”Ați avut ofertă de 8 milioane de euro?”. Șeful lui Dinamo a răspuns imediat și a lămurit situația

FC BotoșaniFC Botoșani
20 februarie 2016, 20:30
Dinamo Dinamo
FC Botoșani FC Botoșani
    Final de joc pe Arena Națională. Dinamo se impune cu 1-0, la capătul unui joc spectaculos.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. Iese Hanca și intră Bawab.
  • 87 | OcaziiDinamo

Dublă ocazie pentru Botoșani! Buș și Kuku nu au reușit să-l învingă pe Penedo. Buș pătrunde în careu, șutează periculos de la aproximativ 12 metri, însă portarul ”câinilor” respinge în față. Mingea ajunge în cele din urmă la Kuku, care șutează, de la marginea careului de 6 metri, în plasa laterală.

• 84 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Iese Nemec și intră Popa.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Sergiu Hanca vede cartonașul galben după un fault făcut la Kuku.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la Botoșani. Iese Moruțan și intră Dos Santos.
  • 70 | Goluri
    Goooollll Dinamo! Goooolll Hanca! Busuladzic îl găsește foarte bine la marginea careului pe Hanca, care reușește să-l învingă pe Albuț cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 64 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare pentru Botoșani. Buș scapă spre poarta lui Dinamo, după ce este găsit foarte bine de Cucu, însă nu reușește să-l învingă pe Penedo, din interiorul careului.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Botoșani! Iese Roman și intră Hergheligiu.
  • 63 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare pentru Dinamo. Hanca pătrunde în careul advers, îl driblează pe Mușat, și centrează în fața porții, însă Nemec nu ajunge la minge.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Iese Bumba și intră Mahlangu.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Nemec vede cartonașul galben după ce l-a lovit cu cotul pe Miron.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Albuț vede cartonașul galben.
  • 47 | OcaziiDinamo
    Dinamo a început mai bine repriza a doua și după ratarea lui Hanca a mai ratat o ocazie prin Palic. Acesta a fost găsit bine în care de Hanca, însă șutează defectos.
  • 46 | OcaziiDinamo
    Ocazie pentru Dinamo. Hanca pătrunde în careu, însă șutul său se duce pe lângă poartă.
    A început repriza a doua! Dinamo a avut lovitura de start.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză pe Arena Națională. Cele două echipe se află la egalitate.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Tincu vede cartonașul galben după faultul făcut la Romera.
  • 45 | Faze meciDinamo
    Romera ia o fază pe cont propiu, driblează mai mulți adversari, însă este faultat de Tincu.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Busuladzic vede cartonașul galben pentru simulare.
  • 39 | OcaziiDinamo
    Ocazie importantă pentru Botoșani. Mihai Roman execută excelent o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, lateral dreapta, însă Penedo este la post și respinge în corner.
  • 38 | OcaziiDinamo
    Buș centrează periculos în careul gazdelor, dar Penedo este atetnt și respinge în față.
  • 37 | Faze meciDinamo
    Gol anulat pentru Dinamo! Nemec reușește să marcheze, însă golul este anulat pentru ofsaid.
  • 20 | Faze meciDinamo
    Dinamoviștii cer al doilea galben pentru Vașvari, care face un henț intenționat, după ce i s-a părut că a fost faultat. Centralul nu s-a lăsat însă înduplecat, iar jocul s-a reluat cu lovitură liberă pentru Dinamo.
  • 17 | OcaziiDinamo
    Dan Nistor centrează în careul oaspeților, Kuku încearcă să respingă, însă trimite spre propia poartă, Albuț este la post și respinge mingea trimisă de coechipierul său.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari vede primul cartonaș galben al meciului pentru un fault făcut asupra lui Palic.
  • 10 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare pentru Botoșani! Vașvari îl găsește excelent în careu pe Buș, care șutează din voleu, de la aproximativ 8 metri de poarta lui Penedo. Mingea trimisă de el se duce puțin pe lângă poarta dinamoviștilor.
  • 9 | Schimbări
    Prima schimbare la Botoșani. Burcă părăsește terenul accidentat fiind înlocuit de Miron.
  • 6 | Faze meci
    Cele două echipe au început meciul prudent, nereușind să-și creeze ocazii de gol până în acest moment.
    A început meciul! Dinamo a avut lovitura de start.
Leo GrozavuFC Botoșani

Dinamo - FC Botoșani 1-0. Contra debutează cu victorie, după un meci spectaculos

Debutul lui Contra a coincis cu prima victorie pentru Dinamo, după trei înfrângeri consecutive în campionat.

Laurenţiu Buş a ratat cea mai mare ocazie pentru FC Botoșani în prima repriză. Dinamoviştii au cerut apoi al doilea galben pentru Vaşvari, care a comis henţ intenţionat, dar arbitrul nu a fost de acord.

În minutul 29, Nemec nu a fructificat centrarea lui Nistor - a fost singura fază periculoasă a echipei lui Contra în prima parte a meciului de pe Arena Naţională. Înaintea pauzei, Penedo şi-a salvat echipa de două ori într-un minut - în faţa lui Buş şi a lui Mihai Roman.

Gazdele au început în atac repriza a doua: Hanca şi Palic au trecut pe lângă deschiderea scorului. Nemec a ajuns târziu la centrarea lui Hanca, iar replica Botoşaniului a venit imediat. Penedo a avut o noua paradă, dupa care Hanca a deschis scorul în minutul 70 din pasa lui Busuladzic.

Moldovenii au ratat o ocazie uriaşă cu două minute înainte de final. Buş şi Kuku puteau să aducă un punct echipei lui Leo Grozavu.

Dinamo primeşte vizita Craiovei în penultima etapă a sezonului regulat, în timp ce FC Botoşani joacă acasă cu Pandurii.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano