Ianis Hagi saluta publicul la incalzire in meciul de fotbal dintre Romania si Elvetia, din cadrul preliminariilor Campio
”Cum te descurci cu greutatea numelui?”. Răspunsul dat de Ianis Hagi
ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90 | Faze meci
    Meciul de la Ovidiu este prelungit cu 3 minute.
  • 90 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Grădinaru, intră V. Gheorghe
  • 90 | OcaziiViitorul
    Batin ia o acțiune pe cont propriu, dar trage peste poartă din careu.
  • 81 | Faze meciViitorul
    Deaconu trage destul de bine dintr-o lovitură liberă, dar Tordai reține.
  • 76 | Gol din Penalty
    GOOOL VIITORUL! Eric înscrie cu siguranță din penalty.
  • 75 | Penalty-uriViitorul
    PENALTY VIITORUL! Bărboianu comite henț în careu și gazdele beneficiază de o lovitură de la 11 metri.

• 55 | Faze meciViitorul
    Dani Lopez se ciocnește cap în cap cu Bumba după un duel aerian. Jucătorul Viitorului se ridică, însă dă semne că își pierde cunoștința. Fotbaliștii lui Hagi sunt panicați, iar Ambulanța pătrunde imediat pe teren. Se pare că Lopez a suferit o comoție cerebrală.
  • 54 | OcaziiViitorul
    OCAZIE MARE CHIAJNA! Batin ratează o șansă imensă de gol. El trimite peste poartă din poziție ideală, după un corner al Chiajnei
  • 53 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Bawab, intră Batin.
  • 49 | OcaziiViitorul
    Eric trage bine dintr-o lovitură liberă, dar șutul său nu prinde cadrul porții adverse.
  • 47 | OcaziiViitorul
    Hodorogea trimite peste poartă printr-o lovitură de cap.
    Începe repriza secundă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Ganea îi trimite lui Țucudean, iar fostul stelist preia elegant și punctează pentru 2-0, la ultima fază a primei reprize.
  • 45 | Faze meciViitorul
    Băluță șutează bine din afara careului, dar șutul său este deviat pe lângă poartă.
  • 37 | OcaziiViitorul
    OCAZIE CHIAJNA! Bawab e la un pas să egaleze, dar iordanianul șutează puțin pe lângă poartă.
  • 31 | Goluri
    GOOOL VIITORUL! Albu greșește nepermis în apărare, iar Țucudean este pe fază, profită de eroarea apărătorului Chiajnei și înscrie simplu pentru 1-0.
  • 30 | Faze meciViitorul
    Viitorul are o posesie mult mai bună și domină clar meciul, în timp ce gruparea din Chiajna pare foarte mulțumită cu acest rezultat.
  • 24 | Cartonaşe Galbene

De Nooijer este avertizat pentru o intrare întârziată la Grădinaru.

• 20 | Cartonaşe Galbene
    Albu este avertizat pentru un fault la Țucudean.
  • 14 | Faze meciViitorul
    Ganea șutează și el de la mare distanță, dar nu prinde cadrul porții.
  • 12 | OcaziiViitorul
    Chițu e și el aproape să marcheze, dar șutul său se duce în plasa laterală.
  • 10 | OcaziiViitorul
    Băluță trage periculos de la distanță, însă Bălgrădean reține cu siguranță.
  • 3 | Faze meciViitorul
    Eric trimite pentru Ganea, acesta însă greșește preluarea și nu reușește să trimită pe poartă.
    Începe meciul dintre Viitorul și Chiajna.
Ion MoldovanConcordia Chiajna

VIDEO Viitorul - Concordia 3-0. Eric și Țucudean au adus victoria gazdelor!

Viitorul a revenit pe locul al cincilea în Liga 1 după victoria de la Ovidiu împotriva Concordiei, 3-0.

Ţucudean a deschis scorul în minutul 31, cu al zecelea său gol stagional. Ilfovenii au replicat prin Bawab, dar la pauză a fost 2-0. Servit excelent de Ganea, Ţucudean a reuşit dubla şi l-a egalat pe Gnohere în topul golgheterilor.

În minutul 54, Batin, intrat de mai puţin de 20 de secunde, o putea readuce pe Concordia în joc, însă a uluit stadionul cu ratarea sa.

Hagi l-a pierdut pe Lopez, comoţionat după ciocnirea cu Bumba, iar Ţucudean a irosit apoi şansa hat-trick-ului. Golgheterul constănţenilor a obţinut, însă, penalty-ul din care Eric a stabilit scorul final, 3-0 pentru Viitorul.

Cu zece victorii în 21 de etape, Viitorul îşi consolidează, astfel, locul de play-off.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...