LPF a stabilit programul etapei cu numărul 4 din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii. Când se joacă CFR Cluj - FCSB
Cum arată echipa etapei cu numărul 2 din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
Exclusiv Gâlcă, tot mai aproape de Universitatea Craiova. ”I-a retrimis contractul la semnat” / ”Vreau!”

Joi, 31 martie, ora 20:30
ASA Tg. Mures ASA Tg. Mures
FC Viitorul FC Viitorul
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL DE MECI! ASA Tg. Mureş şi Viitorul au terminat la egalitate, scor 1-1. Gazdele, care au jucat aproape o repriză cu un om mai puţin, au salvat un punct pe final, după o eroare uriaşă a lui Pecanha.
  • 90+3 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie Viitorul! Fază bună a oaspeţilor, în urma căreia mingea a ajuns la Ganea. Fundaşul stânga a tras din prima, dar pe mijlocul porţii, iar Stăncioiu a prins.
  • 87 | Goluri
    GOOOOOOOOL ASA, 1-1! Gazdele reuşesc să egaleze din nimic, prin Ţucudean. Atacantul mureşenilor a intrat în posesia mingii după un carambol, apoi a tras deloc grozav, pe mijlocul porţii, dar Pecanha a greşit incredibil şi a scăpat balonul în poartă.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Pecanha, care a încercat să tragă de timp.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Ţucudean este avertizat, după ce l-a faultat pe Ioan Filip.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Ianis Hagi i-a lăsat locul lui Cicăldău.
  • 77 | Schimbări
    Ultima schimbare la ASA. Ramiro Costa a intrat în locul lui Ciolacu.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Ganea, după un fault comis asupra lui Gabi Matei.
  • 71 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie ASA! Brandan a executat foarte bine o lovitură liberă, dar Pecanha s-a întins şi a reuşit să respingă în corner cu o paradă spectaculoasă.
  • 69 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. A ieşit Buş, iar în locul său a intrat Dedov.
    Schimbare la ASA. Ţucudean a intrat în locul lui Mutu.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOL, 1-0 Viitorul! Oaspeţii deschid scorul prin De Lucas, care a tras superb, la vinclu, de la marginea careului.
  • 60 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie ASA! Gazdele au avut o şansă foarte mare de a deschide scorul, dar Laurenţiu Buş a fost blocat în ultimul moment de Hodorogea, după ce Benzar a respins greşit o centrare de pe partea dreaptă.
  • 49 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Jazvic a primit al doilea galben, după un fault comis asupra lui Ganea, şi a fost eliminat.
    Pauză la Tg. Mureş! ASA şi Viitorul sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Jazvic este şi el avertizat, după ce l-a tras de tricou pe Chiţu.
  • 34 | Faze meciASA Tg. Mures
    Răzvan Marin a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri. Mingea a deviat din zid , dar Stăncioiu nu a fost surprins şi a reuşit să prindă.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Primul galben al meciului îl primeşte Gabi Mureşan, după un fault dur asupra lui Ianis Hagi.
  • 29 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Vlad Rusu, accidentat, i-a lăsat locul lui Florinel Coman.
  • 26 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie ASA! Fază cursivă şi foarte frumoasă reuşită de mureşeni, dar Jazvic nu a prins spaţiul porţii de la marginea careului.
  • 17 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie Viitorul! O nouă oportunitate pentru oaspeţi. Ianis Hagi a combinat frumos cu un coechipier, apoi a rămas în situaţie ideală, unu contra unu cu Stăncioiu. Căpitanul constănţenilor a tras modest, iar portarul gazdelor a reuşit să respingă.
  • 7 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie ASA! Replica gazdelor a venit rapid, prin Ciolacu, al cărui şut din interiorul careului a trecut puţin pe lângă poarta lui Pecanha.
  • 4 | OcaziiASA Tg. Mures
    Ocazie Viitorul! Prima şansă de gol a meciului aparţine oaspeţilor. Lansat excelent de Ianis Hagi, Chiţu a preluat bine şi a ajuns într-o poziţie ideală pentru a marca. Finalizarea a lăsat, însă, de dorit, iar mingea a trecut mult peste poarta lui Stăncioiu.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Gheorghe HagiFC Viitorul

ASA Tg. Mureș - Viitorul 1-1. Gazdele au salvat un punct pe final. Eroare uriaşă Pecanha

Viitorul a rămas fără victorie în play-off, deşi a condus şi a jucat aproape o repriză cu un om în plus. Eroarea din final a lui Pecanha i-a împiedicat, însă, pe constănţeni să plece cu toate punctele punctele de la Tg. Mureş, unde echipa lui Gică Hagi a remizat cu vicecampioana ASA, scor 1-1.

Adi Mutu a revenit ca titular la ASA, dar protagonistul primei reprize a fost Ianis Hagi. În minutul 4, căpitanul oaspeţilor a pasat foarte bine pentru Chiţu, care a trimis peste din poziţie ideală, pentru ca 13 minute mai târziu să rateze la rândul său deschiderea scorului.

Între cele două ocazii ale echipei lui Gică Hagi, Ciolacu a avut şansa să înscrie, dar a trimis puţin pe lângă din interiorul careului.

Până la pauză, gazdele au mai ameninţat poarta lui Pecanha prin Jazvic, iar Viitorul l-a pierdut pe Vlad Rusu, accidentat, locul acestuia fiind luat de Florinel Coman.

Partea a doua a început cum nu se putea mai prost pentru ASA. Jazvic a luat al doilea galben, după un fault asupra lui Ganea, şi a fost eliminat. Chiar şi cu un om mai puţin pe teren, vicecampioana a fost la un pas de gol, prin Laurenţiu Buş, blocat în ultimul moment de Hodorogea.

În cele din urmă, oaspeţii au profitat de omul în plus şi au deschis scorul în minutul 65, prin De Lucas, care a tras superb în vinclu de la marginea careului.

Brandan putea egala din lovitură liberă, însă Pecanha a avut o paradă spectaculoasă la execuţia din lovitură liberă a argentinianului.

Fără să se facă remarcat în vreun fel, Mutu a fost înclocuit de Ţucudean, care, cu noroc şi datorită unei gafe incredibile a lui Pecanha, a reuşit să egaleze în minutul 87, cu un şut din afara careului.

ASA a pus, astfel, capăt unei perioade de 434 de minute fără gol marcat în Liga 1 şi ambele echipe aşteaptă în continuare prima victorie din play-off.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...