0 - 2
CS U Craiova logo CS U Craiova
20.08.2017, 18:30
90+4 |
Final de meci la Ovidiu. Viitorul rămâne fără gol marcat în Liga 1 din prima etapă.
86 |
Ocazie importantă pentru olteni. Rîmniceanu degajează greșit, mingea ajunge la Gustavo, însă șutul acestuia de la aproximativ 20 de metri se duce puțin pe lângă poarta gazdelor.
81 |
Ultima schimbare și la CS U Craiova. Iese Burlacu și intră Roman.
74 |

Ultima schimbare la Viitorul. Iese Mladen și intră Băluță.

71 |
Goooolll CS U Craiova! Goooolll Mitriță. Atacantul face dubla. Mitriță primește o pasă excelentă de la Tiago Ferreira, preia foarte bine și pătrunde în careul de 16 metri al gazdelor, după care îl învinge pe Rîmniceanu cu o scăriță. Atacantul nu s-a bucurat la niciunul din cele două goluri marcate.
69 |
Schimbare și la CS U Craiova. Iese Spahija și intră Screciu.
68 |
O nouă schimbare la Viitorul. Iese Herea și intră Chițu.
68 |
Schimbare la Viitorul. Eric este înlocuit cu Cicâldău.
67 |
Ocazie importantă pentru Viitorul. Ganea combină frumos cu Florinel Coman, acesta pătrunde în care, îi pasează lui Eric, care ratează execuția. Mingea ajunge la Țucudean, dar șutul acestuia din 10 metri este scos de Calancea.
63 |
Ocazie mare pentru Viitorul. Florinel Coman pătrunde în careul de 16 metri al oaspeților, șutează periculos spre poarta oltenilor, dar mingea trimisă de el este respinsă în corner de Calancea.
61 |
Prima schimbare a meciului este făcută de cei de la CS U Craiova. Kelic este înlocuit cu Barthe.
60 |
Mateiu vede și el cartonașul galben după un fault la Eric.
57 |
Ocazie importantă pentru Viitorul. Eric centrează excelent pentru Țucudean, dar lovitura de cap a acestuia este respinsă de Calancea.
50 |
Cartonaș galben pentru Florinel Coman. Acesta îl lovește pe Spahija și este sancționat de Hațegan.
46 |
A început repriza secundă.
45+1 |
Pauză la Ovidiu.
36 |
Spahija vede și el cartonaș galben după ce l-a faultat pe Florinel Coman.
33 |
O nouă ocazie a celor de la Viitorul. Ganea îl găsește excelent în careul oaspeților pe Țucudean, acesta preia foarte bine, însă se face de râs când să finalizeze. Atacantul celor de la Viitorul a dat pe lângă minge în situație iminentă de gol.
30 |
Viitorul ripostează prin Eric. Brazilianul ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careul de 16 metri, însă șutul său lovește plasa laterală a lui Calancea.
28 |
Goooollll CS U Craiova! Gooool Mitriță! Fostul jucător al celor de la Viitorul profită de o gafă făcută de Florinel Coman. Atacantul echipei lui Hagi preia greșit în propriul careu, Mitriță recuperează și-l învinge pe Rîmniceanu cu un șut plasat.
26 |
Boli ratează prima ocazie a celor de la Viitorul. Fundașul echipei lui Hagi trimite cu capul din apropierea careului de 6 metri, însă mingea trimisă de el se duce pe lângă poarta oltenilor.
14 |
Acțiune frumoasă a oltenilor, însă finalizarea lui Mitriță lasă de dorit. Fostul jucător al celor de la Viitorul pătrunde în careul de 16 metri, însă șutul său se duce mult peste poarta lui Rîmniceanu.
9 |
Cele două echipe au început meciul destul de agresiv, Dimitrov vede și el cartonașul galben, tot după un fault făcut la mijlocul terenului.
8 |
Ovidiu Herea vede cel de-al doilea cartonaș galben al meciului pentru un fault făcut la mijlocul terenului.
3 |
Boli vede primul cartonaș galben al meciului, după un fault la Gustavo.
1 |
A început partida de la Ovidiu. CS U Craiova a avut lovitura de start.

Video rezumat: Viitorul - CS U Craiova

Viitorul - CS U Craiova 0-2. Echipa lui Hagi rămâne fără gol marcat din prima etapă

CS U Craiova a câştigat pe terenul Viitorului şi rămâne neînvinsă în Liga 1. Dubla fostului jucător al constănţenilor, Alexandru Mitriţă, le-a adus oltenilor al patrulea succes al sezonului.

La fel ca în playoff-ul sezonului trecut, CS U Craiova a plecat cu trei puncte de pe terenul Viitorului. După 28 de minute, Florinel Coman a greşit grav, când a ratat o preluare în propriul careu, iar Mitriţă a profitat şi a marcat.

Fost jucător la Viitorul, mijlocaşul de 22 de ani nu s-a bucurat pentru reuşită. Eric a replicat imediat, cu un şut care a ocolit colţul scurt, iar Ţucudean a stârnit rumoare în tribună după un luft incredibil. Atacantul Viitorului a semnat şi prima ocazie de după pauză a constănţenilor, la care Calancea a avut un reflex salvator.

Portarul oaspeţilor s-a opus apoi şi la şutul lui Coman şi a parat un nou şut al lui Ţucudean. În minutul 71, Mitriţă a reuşit dubla, iar Gustavo a trecut pe lângă golul al treilea, cu patru minute înainte de final.

Viitorul - CS U Craiova s-a încheiat 0-2.