FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
sebastian mailat
Video Sebastian Mailat, savuros după ce a răpus-o pe Dinamo în 90+1: ”Sunt fan Real Madrid!”
sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 1-2, ACUM pe DGS 1. ”Roș-albaștrii” revin în avantaj. Florinel Coman a ieșit accidentat

• 81 | OcaziiDinamo
    Contraatac bun al gazdelor, dar Andersen a tras destul de slb și Bălgrădean a prins.
  • 79 | OcaziiDinamo
    Bulgarii au fost iar aproape de gol, dar unul dintre fundașii roș-albilor, Horia Crișan, a scos de pe linia porții.
  • 76 | Schimbări
    SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Rotariu, a intrat VELICI
  • 75 | Schimbări

SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Rus, a intrat ANGHELINA

• 73 | OcaziiDinamo

Ocazie bună de atac a bulgarilor, dar Bălgrădean a respins excelent în corner.

• 66 | Schimbări
    SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Lazăr, a intrat BUIA
  • 65 | Faze meciDinamo
    COSMIN MOȚI a fost schimbat
  • 64 | Goluri
    GOOOL LUDOGORETS: 2-4, ABALO a izbutit dubla, după ce Ioniță n-a putut împiedica marcarea golului
  • 63 | OcaziiDinamo
    Bulgarii au mai fost aproape de gol, dar mingea a fost scoasă de pe linia porții de către unul dintre fundașii câinilor.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 2-3 GAVRILĂ a marcat cu un șut de la marginea careului
  • 54 | Schimbări
    SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Fai, a intrat GRECU
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-3 LEMAC. Atacantul a finalizat, după o acțiune personală, cu un șut la colțul scurt.
  • 47 | Faze meciDinamo
    Juninho a încercat un lob peste Bălgrădean, dar și peste poartă.
  • 45+5 | OcaziiDinamo
    BARĂ LUDOGORETS. Bulgarii au centrat prin Guilherme, dar mingea a picat pe transversala porții apărate de Samoilă
  • 44 | OcaziiDinamo
    OCAZIE DE GOL LUDOGORETS. Abalo a profitat de o bâlbâială a lui Elton, i-a pasat lui Juninho, iar vârful a încercat să finalizeze din prima cu un șut la colțul lung, dar mingea a trecut puțin de bara din stânga lui Samoilă.
  • 43 | Goluri
    GOOOL LUDOGORETS: 0-3, MARCELINHO. Brazilianul a marcat cu un șut sec din interiorul careului, pe colțul scurt, fără nicio reacție din partea lui Samoilă.
  • 35 | Goluri
    GOOOL LUDOGORETS: 0-2 ABALO. Jucătorii roș-albilor n-au reușit să respingă o minge din preajma careului, și Minev n-a stat mult pe gânduri, i-a pasat lui Dani Abalo, care a finalizat.
  • 25 | OcaziiDinamo
    Acțiune bună de atac a dinamoviștilor, dar, până la urmă mingea a fost respinsă în corner.
  • 24 | Faze meciDinamo
    Emoții pentru Stoican. Boubacar a fost lovit de un adversar, a primit îngrijiri medicale pe gazon, după care a ieșit pe margine.
  • 15 | OcaziiDinamo
    Zlatinski a executat o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, puțin lateral dreapta, după un fault al lui Adi Popa II, dar mingea s-a dus peste poartă
  • 11 | Faze meciDinamo
    Bărboianu a profitat de o pasă greșită a fostului său coleg de la Dinamo, Moți, și a tras de la distanță, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
  • 8 | Goluri
    GOOOL LUDOGORETS: 0-1, JUNINHO. Bulgarul a profitat de o gafă a lui Adi Popa II, care n-a știut ce să facă cu mingea, și a deschis scorul.
  • 6 | Ocazii
    Bulgarii au avut prima ocazie de gol. Mingea a ajuns la Juninho, dar șutul acestuia nu i-a creat niciun fel de probleme lui Samoilă
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut dinamoviștilor.
Stoycho StoevLudogorets

VIDEO Dinamo - Ludogorets 2-4. Bulgarii au avut 3-0, dar roș-albii au jucat mult mai bine în partea a doua

Cantonamentul din Anglia s-a terminat cu un nou eşec pentru echipa lui Flavius Stoican.

Împotriva fostului dinamovist Cosmin Moţi, titular la campioana Bulgariei, ”câinii” au făcut o primă repriză sub aşteptări. Cei de la Ludogorets au început foarte bine și, după o ocazie a lui Juninho, tot bulgarul a fost cel care a deschis scorul în minutul 8. După ce Bărboianu a încercat o revenire rapidă pe tabelă, Zlatinski le-a mai dat o dată emoții bucureștenilor.

S-a făcut până la urmă 2-0, după ce Abalo a finalizat cu un șut din careu. Scorul pauzei a fost stabilit însă de Marcelinho, și Dinamo părea o echipă incapabilă de reacții. Așa cum a fost și la ultima fază a primelor 45 de minute, atunci când doar transversala i-a salvat pe roș-albi de la încă un gol.

Stoican a mutat la pauză, iar Dinamo a renăscut prin Lemac și Gavrilă. În doar șase minute cei doi au marcat frumos și i-au readus pe elevii lui Flavius Stoican în meci. Bulgarii au reacționat însă, Abalo a izbutit dubla și diferența de două goluri de pe tabelă.

Până la final nu s-a mai marcat, dar rămâne prestația dinamoviștilor din partea a doua, care a fost mult mai bună decât până la pauză. Totuși, Stoican a continuat să-și critice elevii, inclusiv după fluierul final, ”clientul” său preferat fiind Velici, pe care ”l-a amenințat” de mai multe ori pe finalul partidei cu schimbarea.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...