Schimbări
  • 90+4 | Final repriza 2
    Finalul meciului! CFR smulge în ultimul moment un egal pe Bega
  • 90+4 | Goluri
    GOOOL CFR! Ce final de meci la Timișoara. Rămasă în 10 oameni, CFR egalează la ultima fază a meciului: Petrucci marchează cu un șut din careu, după o neatenție în apărarea Timișoarei, iar Florin Marin rămâne perplex la marginea terenului, fără să înțeleagă nimic din ce i s-a întâmplat echipei sale
  • 90+1 | Goluri
    GOOOL CFR! Oaspeții reduc din diferență în primul minut al prelungirilor: Camora profită de o neatenție a fundașilor adverși și înscrie cu un șut puternic din careu, la colțul scurt
  • 72 | OcaziiPoli Timişoara
    Bud are șansa să marcheze pe un atac rapid al oaspeților, însă Strauss iese bine din poartă și reușește să respingă cu capul într-un moment greu al echipei sale
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Coelho vede și el cartonașul galben, pentru un fault la Ovidiu Popescu
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Torres este avertizat pentru un fault comis la marginea terenului, asupra lui Lopez
  • 62 | Schimbări
    Schimbare CFR: Iese Ruiz și intră Larie
  • 59 | Faze meciPoli Timişoara
    GOL ANULAT POLI TIMIȘOARA! Zicu înscrie un gol de excepție de la 17-18 metri, șutul său îl lasă spectator pe Marc, însă golul este anulat pentru o presupusă poziție de offside
  • 58 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Andrei Mureșan îl faultează discret pe Hernandez, însă Balaj nu-l iartă și îi acordă acestuia al doilea cartonaș galben. Mureșan este, astfel, eliminat, iar CFR rămâne în 10 oameni
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Goian este avertizat după un fault la Elek. Cristi Balaj îi spune fundașului că i-a arătat cartonașul galben după mai multe faulturi repetate
  • 43 | Gol din Penalty
    GOOOL POLI TIMIȘOARA! Ianis Zicu transformă fără probleme lovitura de pedeapsă, după ce îl fentează pe Marc și șutează puternic, pe centrul porții
  • 42 | Penalty-uriPoli Timişoara
    Penalty pentru Timișoara, după o intervenție neglijentă în careu a lui Coelho asupra lui Elek
  • 38 | Faze meci
    INFO: Meciul de la Timișoara este urmărit de la tribuna oficială și de fostul antrenor al CFR-ului, Ioan Andone
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Gomelt are un atac periculos la adresa lui Elek, însă intrarea nu are intensitate și jucătorul oaspeților scapă doar cu un cartonaș galben
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Mureșan vede și el cartonașul galben, după o săritură necontrolată la cap, într-un duel cu Elek. Pe margine, Antonio Conceicao protestează după al doilea avertisment văzut de clujeni, într-un interval de un singur minut
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Păun este sancționat cu un fault în atac, după un duel cu Belu, jucătorul celor de la CFR protestează vehement, iar Cristi Balaj îi acordă cartonașul galben
  • 27 | Faze meciPoli Timişoara
    Păun are o acțiune bună, se apropie periculos de poarta gazdelor, însă jucătorul clujenilor este blocat excelent de Scutaru, fundașul lui Poli trimițând în corner
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Dan Popescu este avertizat pentru un fault din spate la Păun
  • 21 | Faze meci
    Timișoara a echilibrat meciul după golul marcat și bănățenii reușesc să-i țină departă de propria poartă pe jucătorii lui Conceicao
  • 10 | Goluri
    GOOOL POLI TIMIȘOARA! La prima acțiune de atac din acest meci, gazdele reușesc să deschidă scorul. Elek pleacă din poziție regulamentară și centrează de lângă un Goian visător, iar Ovidiu Popescu marchează din careu pentru 1-0
  • 8 | OcaziiPoli Timişoara
    O nouă șansă de gol pentru oaspeți: Jakolis ajunge în poziție de finalizare, dar este blocat în ultimul moment de Dan Popescu, care acordă corner
  • 7 | OcaziiPoli Timişoara
    CFR începe mult mai bine această partidă și are o primă ocazie de gol: Păun centrează foarte bine din bandă și Cristian Lopez reia cu capul din careu, însă Strauss reține
Antonio ConceicaoCFR Cluj

Poli Timişoara - CFR 2-2. Oaspeții egalează la ultima fază, după un final halucinant!

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, CFR Cluj a reuşit o revenire de senzaţie pe Dan Păltinişanu, în faţa Timişoarei, reușind să egaleze la ultima fază, într-un meci încheiat la egalitate, scor 2-2.

Bănăţenii au deschis scorul în minutul 10, prin Ovidiu Popescu, care a primit o pasă excelentă din partea lui Elek. Cu două minute înainte de pauză, Coelho a avut o intrare neglijentă la Elek, iar centralul Cristi Balaj a arătat punctul cu var. Ianis Zicu a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă.

În minutul 58, CFR a rămas fără unul dintre fundaşii centrali, după ce Andrei Mureşan a văzut al doilea cartonaș galben. Imediat, Zicu a reuşit un gol de generic, anulat însă pe motiv de ofsaid.

CFR a devenit mai periculoasă în 10 oameni, iar Strauss l-a blocat în ultimul moment pe Bud. În primul minut al prelungirilor, apărarea adormită a gazdelor a fost pedepsită de Camora, care a tras puternic, la colţul scurt.

La ultima fază a urcat în atac şi portarul ardelenilor, Traian Marc, dar eroul serii a fost italianul Davide Petrucci, care a reuşit golul de 2-2.

CFR are 2 victorii şi un egal în faţa Timişoarei, în acest sezon al Ligii 1.

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 09:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”