Screenshot 2024-01-21 173239
Reacția lui Bogdan Andone, după ce FC Botoșani a fost egalată de Hermannstadt în prelungiri în superioritate numerică
iftime 8
Valeriu Iftime, în culmea fericirii după ce FC Botoșani a umilit-o pe FCU Craiova: ”E talismanul nostru”
Nu s-a ținut de cuvânt? Gigi Becali, ”demascat” de Răzvan Burleanu: ”FRF nu a primit nicio înștiințare”

• 86 | Goluri
    GOOOOOL BOTOȘANI! GOOOOOL BATIN! Batin scapă pe cotnraatac, îl driblează în viteză pe Acka, apoi se așează și trimite la colțul lung, cu efect, Bălgrădean fiind bătut! Botoșani - CSU Craiova 2-0.
  • 78 | Schimbări
    Batin îi ia locul lui Martinus.
  • 75 | Schimbări
    Herghelegiu intră în locul lui Mateiu.
  • 67 | Ocazii
    BĂLGRĂDEAN! Atac prelungit al gazdelor, mingea e degajată de Acka, dar îl lovește pe Briceag și Bălgrădean are o intervenție excelentă și respinge în corner.
  • 61 | Schimbări
    Ivanovic e înlocuit cu Roussel.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari e avertizat pentru un fault asupra lui Madson.
  • 57 | Schimbări
    Iese Băluță, intră Ivan.
  • 54 | Ocazii
    Hadnagy îi ia fața lui Acka, Bălgrădean iese târziu din poartă și atacantul botoșănenilor trimite din prima, dar puțin alături.
    A început repriza secundă.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Băluță e avertizat pentru un atac periculos asupra lui Acsinte.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Madson a primit un avertisment pentru proteste.
  • 25 | Goluri

GOOOOOL BOTOȘANI! GOOOOOL ACSINTE! Croitoru bate repede o lovitură liberă de pe stânga, Acsinte intră în careu și șutează la colțul scurt, profitând de neatenția oltenilor. Botoșani - CSU 1-0!

• 23 | Ocazii
    Croitoru are o poziție ideală în centru, la 18 metri, dar, presat de un adversar, a tras rapid, însă pe centru, în brațele lui Bălgrădean.
  • 17 | Schimbări
    Silviu Izovranu, accidentat, este înlocuit cu Kay.
  • 13 | Ocazii
    Croitoru centrează de pe stânga, Acsinte trimite cu capul, pe spate, spre poartă, extrem de periculos, dar Bălgrădean respinge spectaculos în corner.
Sorin Cîrțu și Emil SăndoiCSU Craiova

VIDEO FC Botoșani - CSU Craiova 2-0. Oltenii n-au avut nicio ocazie mare la poarta gazdelor, care urcă pe 5

Botoşaniul a urcat pe cinci în Liga 1 după victoria cu CSU Craiova. Acsinte si Paul Batin au marcat golurile partidei.

Opt etape fără înfrângere şi prima victorie după două egaluri, obținută în fața lui CSU Craiova, au dus-o pe FC Botoşani la numai trei puncte de podium. Minutul 13 putea fi cu noroc pentru gazde, dacă Bălgrădean nu se întindea la ocazia lui Acsinte. Fundașul Botoşaniului nu a mai irosit următoarea şansă: Croitoru a executat rapid o lovitură liberă şi Acsinte i-a taxat pe olteni.

Tot oamenii lui Leo Grozavu au fost mai periculoşi şi în repriza a doua. Hadnagy a trimis puţin pe lângă, dintre Acka şi Bălgrădean. Apoi, portarul Craiovei a evitat un gol de cascadorii râsului, după ce Acka degajase în Briceag.

În final, rezerva Paul Batin a risipit emoţiile după un contraatac şi Botoşaniul s-a impus cu 2-0 în faţa Craiovei. Moldovenii s-au apropiat la un singur punct de olteni şi la o singură victorie de locul 3.

De partea cealaltă, seria de 19 etape fără eşec a Craiovei e istorie. Echipa lui Cârţu şi Săndoi n-a mai bătut pe nimeni de-o lună, timp în care a bifat două egaluri şi trei eşecuri, iar la Botoșani n-a avut nicio ocazie de a înscrie.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Gigi Becali a spus numele jucătorului căruia îi plătește "salariu degeaba" de 3 ani la FCSB

gigi

Adrian Porumboiu a dat verdictul în cazul fazei care a declanșat scandalul după FCSB - Rapid 2-2