FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)
Un alt jucător de la Rapid poate ajunge în Germania înaintea lui Rrahmani! Are o ofertă și din altă țară

FC Voluntari FC Voluntari
Gol din Penalty
    S-a terminat meciul.
  • 90+2 | OcaziiFC Botoșani
    Pancu e aproape de golul de 3-4, dar nu nimereşte ţinta, după un şut din întoarcere.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Voduţ este avertizat.
  • 82 | Schimbări
    Plămadă intră în locul lui Miron.
  • 78 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL VOLUNTARI!!!!!! GOOOOOOL PANCU!!!!!! Atacantul oaspeţilor transformă penalty-ul cu un şut sub bară.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Ngadeu este avertizat.
  • 76 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty pentru Voluntari, după un duel între Bălan şi Ngadeu.
  • 75 | Schimbări
    Hadnagy intră în locul lui Matulevicius.
  • 74 | Goluri
    GOOOOOOL BOTOŞANI!!!!! GOOOOOL CABRERA!!!!!! Fulop îi aşează balonul mijlocaşului şi acesta înscrie cu un şut din prima, aproape de vinclul porţii lui Calancea.
  • 73 | Schimbări
    Achim intră în locul lui Novac
  • 71 | Faze meciFC Botoșani
    Ţîru îl loveşte cu mâna peste faţă pe Fulop, în careu, dar arbitrul Cătălin Popa nu dictează nimic.
  • 63 | Schimbări

Pancu intră în locul lui Ştefănescu.

• 63 | OcaziiFC Botoșani
    Rus prinde un şut puternic de la marginea careului, dar Pleşca e pe direcţie şi respinge.
  • 62 | OcaziiFC Botoșani

Muşat şutează puternic de la marginea careului, iar Calancea respinge în corner.

• 58 | Goluri
    GOOOOOOOL BOTOŞANI!!!!! GOOOOOL MATULEVICIUS!!!!! Ivanovici centrează în faţa porţii şi atacantul gazdelor înscrie cu o lovitură de cap puternică.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Novac este avertizat.
  • 54 | Schimbări
    Bordeianu intră în locul lui Cucu.
  • 50 | OcaziiFC Botoșani
    Ivanovici pătrunde în careul oaspeţilor şi şutează din unghi, pe lângă poarta lui Calancea.
    A început actul secund.
    Mitache a intrat în locul lui Alcenat.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Ivanovici este avertizat.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOOOOL VOLUNTARI!!!!!!! GOOOOOOL ŞTEFĂNESCU!!!!! Mijlocaşul gazdelor combină superb cu Bălan şi înscrie cu un şut la colţul scurt.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOL BOTOŞANI!!!!!! GOOOOOOL CABRERA!!!!! Mijlocaşul moldovenilor înscrie cu ajutorul unui şut puternic, din prima, din interiorul careului.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Matulevicius este avertizat.
  • 17 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie de 2-0 pentru gazde: Dimitrov centrează perfect de pe partea dreaptă şi Fulop reia cu capul, de la colţul lung, dar mingea trece pe lângă poarta oaspeţilor.
  • 15 | OcaziiFC Botoșani
    Rus pătrunde pe partea dreaptă şi şutează în forţă, dar Pleşca respinge de la colţul scurt.
  • 14 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOL BOTOŞANI!!!!!! GOOOOOOL VAŞVARI!!!!!! Decarul gazdelor a deschis scorul, transformând cu siguranţă lovitura de la 11 metri.
  • 12 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty pentru gazde după un henţ făcut în careu de Spahija, după o pătrundere pe partea dreaptă a lui Ivanovici.
  • 6 | OcaziiFC Botoșani
    Oaspeţii sunt la un pas de deschiderea scorului: Bălan execută superb o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea loveşte bara şi se plimbă prin faţa porţii.

FC Botoșani - FC Voluntari 4-2. A patra înfrângere consecutivă pentru ilfoveni

FC Botoşani a câştigat pe teren propriu, cu 4-2, un meci important, cu FC Voluntari, pentru evitarea locului de baraj. Prima ocazie au avut-o oaspeţii, când mingea s-a dus în bară după o lovitură liberă executată de Bălan.

În minutul 12, Spahija a făcut henţ în careu, iar Vaşvari a deschis scorul de la punctul cu var. În minutul 32, Cabrera a dus scorul la 2-0 cu un şut în forţă, din interiorul careului. Şi ilfovenii au punctat până la pauză prin Ştefănescu, după o fază la care a participat şi Bălan.

În minutl 58, gazdele au restabilit diferenţa de două goluri prin Matulevicius, care a fructificat centrarea lui Ivanovici. Argentinianul Cabrera a reuşit dubla în minutul 74, când şutul său nu i-a dat nicio şansă lui Calancea.

Peste doar 4 minute, FC Voluntari a beneficiat de un penalty obţinut de Bălan, la faultul lui Ngadeu, iar Pancu a înscris pentru a 5-a oară în acest sezon.

FC Botoşani garantează spectacolul în play-out. 14-9 este golaverajul moldovenilor în ultimele 5 runde.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat