Valeriu Iftime, în culmea fericirii după ce FC Botoșani a umilit-o pe FCU Craiova: ”E talismanul nostru”
Screenshot 2024-01-21 173239
Video Bogdan Andone a dezvăluit cum și-a motivat elevii să marcheze de 4 ori în a doua repiză cu FCU Craiova
Madrid, Spain, 9th April 2024. A view of the official match balls during the UEFA Champions League match at the Santiago
Exclusiv Surprinzător! A văzut cine s-a calificat în semifinalele UCL și a spus clar ce echipă va câștiga trofeul

CSMS IașiCSMS Iași
1 - 1
FC BotoșaniFC Botoșani
26 mai 2016, 18:00, Digi Sport 1
CSMS Iași CSMS Iași
FC Botoșani FC Botoșani
    FINAL DE MECI! CSMS Iaşi şi FC Botoşani au terminat la egalitate, scor 1-1, cu două goluri marcate la începutul reprizelor, un rezultat care nu mulţumeşte nici una dintre formaţii, aflate în lupta pentru calificarea în Europa League.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Roman i-a luat locul lui Hadnagy.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Miron.
  • 87 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Botoşani! Oaspeţii puteau reveni în avantaj, dar Grahovac a reuşit să respingă de sub bară şutul trimis de Hadnagy.
  • 85 | Schimbări
    Încă o schimbare la oaspeţi. Patache a intrat în locul lui Muşat.
  • 84 | Schimbări
    O nouă modificare, la FC Botoşani. A ieşit Matulevicius, înlocuit de Brata.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Viveiros a intrat în locul lui Gheorghe.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Bordeianu este avertizat la rândul său.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Andrei Cristea,
  • 57 | Faze meciCSMS Iași
    Oaspeţii au marcat din nou, prin Hadnagy, dar reuşita argentinianului a fost anulată, pentru offside.
  • 47 | Goluri
    GOOOOL CSMS Iaşi, 1-1! Gazdele au egalat imediat după pauză, prin Golubovic, care a înscris din interiorul careului, după o fază confuză, în urma unui corner.
    PAUZĂ la Iaşi! FC Botoşani conduce cu 1-0, graţie golului marcat de Ngadeu în primele minute ale partidei.
  • 43 | Faze meciCSMS Iași
    Fază controversată în careul oaspeţilor. CSMS Iaşi a cerut penalty, după o intervenţie a lui Muşat asupra lui Andrei Cristea. Balaj a lăsat, însă, jocul să continue.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Frăsinescu.
  • 36 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Botoşani! Şansă uriaşă pentru oaspeţi, prin Ivanovici, care a tras în bară din interiorul careului, după o pasă superbă a lui Cabrera.
  • 33 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Llullaku a fost înlocuit de Bosoi.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mitic.
  • 14 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Primul moment periculos în careul oaspeţilor. Andrei Cristea a tras din unghi, cu piciorul drept, dar mingea a trecut paralel cu poarta.
  • 14 | Faze meciCSMS Iași
    Bordeianu a tras de la aproximativ 20 de metri, dar mingea s-a dus pe centrul porţii, iar Grahovac a prins uşor.
  • 7 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Botoşani! Ngadeu deschide rapid scorul, fundaşul oaspeţilor înscriind cu o puternică lovitură de cap, în urma unui corner.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Leo GrozavuFC Botoșani

CSMS Iași - FC Botoșani 1-1. Gazdele au ratat şansa de a reveni pe primul loc în play-out

FC Botoşani i-a pus piedică lui CSMS Iaşi, în lupta pentru ultimul loc de Europa League. Căpitanii celor două echipe, Golubovic şi Ngadeu, au marcat în remiza din Copou, scor 1-1.

CSMS Iaşi a făcut un nou pas greşit pe teren propriu, cu FC Botoşani, în lupta de la distanţă cu CSU Craiova, pentru primul loc din play-out, care garantează prezenţa în Europa League.

În Copou au deschis scorul oaspeţii, în minutul 7, prin căpitanul Ngadeu, aflat la al şaptelea gol din acest sezon.

Până la pauză tot oaspeţii au fost mai aproape de gol, când Ivanovici a trimis în bară, după o pasă a lui Cabrera.

La doar două minute după pauză, şi căpitanul Iaşiului a ieşit la rampă. Deja acontat de Steaua, Golubovic a egalat cu un şut din interiorul careului.

Trupa lui Leo Grozavu a marcat din nou, în minutul 57, dar reuşita lui Hadnagy a fost anulată pe motiv de offside.

Ultima ocazie a partidei a aparţinut tot oaspeţilor, cu trei minute înainte de final, când Grahovac a reuşit să respingă de sub bară la şutul lui Hadnagy.

Cele două rivale din Moldova sunt la egalitate perfectă după cele patru meciuri directe din acest sezon. În sezonul regulat, fiecare echipă a câştigat cu 1-0 pe teren popriu, iar în play-out au terminat de două ori la egalitate.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”