radoi
Lovitură în Bănie: Mirel Rădoi a spus "nu"! Cine e noul antrenor favorit să preia Universitatea Craiova

Steaua Steaua
    Final de meci la Iaşi. Steaua a câştigat cu 2-1, toate golurile fiind marcate după pauză.
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua. Tânărul Onţel debutează în prima ligă, înlocuindu-l pe Adi Popa.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL CSMS Iaşi, 2-1 Steaua! Gheorghe a redus din diferenţă pentru gazde, cu o lovitură de cap spectaculoasă.
  • 88 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua. Muniru a intrat în locul lui Stanciu.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Florin Niţă.
  • 79 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 2-0 Steaua! La fel ca la primul gol, roş-albaştrii au înscris după o mare ocazie a gazdelor. Faza a semănat foarte mult cu cea de la reuşita lui Chipciu, cu Stanciu oferind pasa decisivă pentru Tahar, care a marcat din apropiere.
  • 77 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Noii intraţi Piccioni şi Boiciuc au irosit o şansă uriaşă de egalare, la o fază în care Niţă a fost nesigur şi a respins în faţă un şut de la marginea careului.
  • 77 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Boiciuc i-a luat locul lui Viveiros.
  • 69 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Steaua! O nouă acţiune pe traseul Kharja-Chipciu, cu şeptarul stelist la finalizare. Mingea a trecut, însă, pe lângă poartă.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Vociu a fost avertizat, după o intrare dură asupra lui Adi Popa.
  • 56 | Schimbări
    Încă o modificare la CSMS Iaşi. A ieşit Grigorie şi a intrat Gheorghe.
    Schimbare la gazde. Piccioni a intrat în locul lui Enescu.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Adi Popa, după un fault la Viveiros.
  • 48 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 1-0 Steaua! Chipciu a deschis scorul cu o lovitură de cap din plonjon, după o centrare foarte bună a lui Kharja.
  • 47 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Şansă uriaşă pentru gazde, irosită însă de Bole, care a tras paralel cu poarta din poziţie excelentă, după o neatenţie în apărarea Stelei.
    Pauză la Iaşi! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 33 | Faze meciCSMS Iași
    O nouă fază controversă la poarta gazdelor. Cristi Balaj a acordat penalty pentru Steaua, după un duel Frăsinescu-Varela, dar centralul a revenit asupra deciziei iniţiale, în mod corect, pentru că fundaşul roş-albaştrilor se afla în offside.
  • 31 | Faze meciCSMS Iași
    Steliştii puteau primi penalty, în urma unui fault comis în careu asupra lui Chipciu. Cristi Balaj a acordat doar corner pentru oaspeţi.
  • 28 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Steaua! Stanciu a luat o acţiune pe cont propriu, pe partea stângă, şi a tras la colţul scurt, dar nu suficient de bine pentru a-l bate pe Caparco.
  • 20 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Enceanu s-a accidentat şi a fost înlocuit de Tahar.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Enescu ia primul galben al meciului, pentru proteste.
  • 12 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Steaua! Adi Popa a fost lansat excelent de Chipciu, dar a tras foarte slab, iar Caparco a prins uşor. A fost primul moment important al partidei.
Mirel RădoiSteaua

VIDEO CSMS Iași-Steaua 1-2. Campioana încheie turul sezonului regulat pe locul 2

CSMS Iaşi a ajuns la opt meciuri fără victorie în campionat, după ce a pierdut pe teren propriu cu Steaua, scor 1-2, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1.

Campioana a ratat prima ocazie la Iaşi, prin Adi Popa, care nu a putut să-l învingă pe Caparco, după ce a primit o pasă excelentă de la Chipciu.

Accidentarea lui Enceanu l-a obligat pe Rădoi să facă prima schimbare încă din minutul 20. Jucătorul venit de la FC Braşov a fost înlocuit de Tahar.

După o jumătate de oră de joc, steliştii puteau primi penalty, dar Cristi Balaj a considerat că intervenţia lui Voicu la Chipciu a fost regulamentară. Centralul a arătat în cele din urmă punctul cu var la faza următoare, însă a revenit repede asupra deciziei, pentru că Varela era în offside când a fost faultat de Frăsinescu.

A fost 0-0 la pauză, iar gazdele au început în atac repriza a doua, dar Bole nu a profitat de o greşeală a fundaşilor adverşi şi a tras slab din poziţie foarte bună.

Replica roş-albaştrilor a venit imediat. Kharja a centrat perfect pentru lovitura de cap a lui Alex Chipciu, iar şeptarul campioanei a deschis scorul.

A urmat o nouă mare ocazie a gazdelor, dar Boiciuc a irosit şansa să egaleze, înainte ca elevii lui Mirel Rădoi să-şi dubleze avantajul prin Tahar, care a marcat din apropiere după centrarea lui Stanciu.

În prelungiri, Vasile Gheorghe a înscris cu o frumoasă lovitură de cap, dar Steaua şi-a păstrat avantajul fără probleme şi încheie turul sezonului regulat la 2 puncte în spatele liderului Astra.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român