FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
ionel danciulescu
Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”
Arnel Jakupovic of Maribor shoots a penalty during the UEFA Europa Conference League 3rd qualifying round second leg match between Maribor and Fenerbahce at Ljudski Vrt Stadium. Final score; Maribor 0:3 Fenerbahce.
”Clubul are nevoie de bani”. Cât trebuie să plătească FCSB pentru transferul atacantului cu 16 goluri în acest sezon

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci pe Arena Naţională! Steaua şi Dinamo au terminat la egalitate, scor 0-0, prima remiză fără goluri în derby din ultimii 16 ani.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Cerniauskas, pentru tragere de timp.
  • 87 | Schimbări
    Ultima modificare la Steaua. Tahar a intrat în locul lui Alcenat.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Mihalcea l-a înlocuit pe Chipciu.
  • 77 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Chipciu a tras superb de la 20 de metri, dar mingea a lovit transversala porţii lui Cerniauskas.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Vojnovic, după un fault asupra lui Adi Popa.
  • 69 | Schimbări
    Ultima schimbare la Dinamo. A ieşit Matei şi a intrat Ionuţ Şerban.
  • 67 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Pătrundere extraordinară a lui Adi Popa, care a trimis în faţa porţii, de unde Tade şi Tudorie nu au reuşit să tragă.
  • 65 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Tade a luat o acţiune pe cont propiu şi a tras periculos din careu, dar peste poartă.
  • 64 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Contraatac al campioanei, cu Adi Popa, care i-a pasat lui Chipciu, rămas singur cu Cerniauskas. Jucătorul stelist s-a încurcat în minge şi a fost blocat.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Patrick Petre a intrat în locul lui Rotariu.
  • 62 | Faze meciSteaua
    Acţiune personală a lui Chipciu, încheiată cu un şut al "şeptarului" stelist, dar  Cerniauskas nu a avut emoţii.
    Varela a trimis cu capul după un corner, dar Cerniauskas a prins uşor.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Tudorie a intrat în locul lui Breeveld.
  • 51 | Faze meci
    Dinamo se pregătea să execute o lovitură liberă dintr-o poziţie periculoasă, dar fanii dinamovişti au aruncat o petardă care a fost aproape de a-i lovi pe arbitrul Ovidiu Haţegan şi pe steliştii Alcenat şi Adi Popa.
    Schimbare la Dinamo. Nedelcearu a intrat în locul lui Feussi.
    Pauză pe Arena Naţională! Steaua şi Dinamo sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză foarte frumoasă.
  • 45 | Faze meciSteaua
    Şut al lui Adi Popa de la 17-18 metri, dar Cerniauskas a prins fără probleme.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Hamroun, pentru o intervenţie dură la Steliano Filip.
  • 36 | Faze meciSteaua
    Gnohere a încercat o execuţie spectaculoasă de la marginea careului, dar şutul său a fost central, iar Cojocaru a prins uşor.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Fai, după un duel cu Adi Popa.
  • 30 | Faze meciSteaua
    Fază confuză în careul lui Dinamo, finalizată de Breeveld cu un şut slab şi previzibil, iar Cerniauskas a prins fără emoţii.
  • 19 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Şansă uriaşă pentru Chipciu, scăpat dintre fundaşii lui Dinamo, dar Cerniauskas a avut un reflex excelent şi a respins în corner. Foarte bună centrarea lui Alcenat, însă faza a pornit de la o eroare a lui Fai.
  • 15 | Faze meciSteaua
    O nouă fază cu Vali Lazăr în prim-plan. Mijlocaşul dinamovist a trecut uşor de Alcenat şi a tras pe poartă, dar pe centru, iar Cojocaru a prins.
  • 13 | OcaziiSteaua
    Ocazie Dinamo! Vali Lazăr a trimis frumos din marginea careului, după o pătrundere din partea stângă, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 9 | OcaziiSteaua
    Ocazie Dinamo! Steliano Filip a tras foarte bine de la distanţă, dar Cojocaru a fost atent şi a respins în corner, nu fără emoţii.
  • 6 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Fază prelungită de atac a campioanei, finalizată de Hamroun cu o lovitură de cap care nu a prins însă spaţiul porţii.
    A început meciul. Dinamo a avut prima posesie. Înainte de startul partidei, galeria "câinilor" a realizat o coregrafie impresionantă.
Mircea RednicDinamo

VIDEO Steaua - Dinamo 0-0. Cele două rivale au remizat fără goluri pentru prima oară din 1999

Derby dintre Steaua şi Dinamo s-a terminat 0-0, prima remiză albă între cele rivale în ultimii 16 ani. Chipciu a fost campionul ratărilor pe Arena Naţională, într-un meci la finalul căruia dinamoviştii au ajuns la 12 partide consecutive fără victorie în faţa roş-albaştrilor.

Încurajaţi de 9.000 de suporteri pe terenul rivalei, Dinamo a început episodul 159 din Derby de România în atac, iar Filip l-a testat de la distanţă pe Cojocaru.

Fără victorie de 11 meciuri în faţa Stelei, dinamoviştii au continuat ofensiva, dar Vali Lazăr a ratat spaţiul porţii cu o execuţie elegantă.

Replica echipei lui Rădoi a venit în minutul 19, când Chipciu a fost blocat de un reflex senzaţional al lui Cerniauskas.

În debutul reprizei secunde, centralul Haţegan şi steliştii Adi Popa şi Alcenat au avut de suferit după o petardă aruncată din peluza dinamovistă.

În minutul 64, Adi Popa l-a găsit excelent pe Chipciu, dar "şeptarul" stelist s-a încurcat în minge şi şi-a trecut în cont o altă ratare imensă.

Un minut mai târziu, Tade a trimis peste poarta dinamoviştilor, pentru ca în minutul 77, Chipciu să aibă ultima mare ocazie a partidei, când a tras puternic în bara transversală.

Steaua - Dinamo s-a terminat 0-0, primul rezultat de acest fel în derby din 1999 încoace.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar