Cojocaru are încă o intervenţie sigură la o lovitură de cap a oaspeţilor.
87 |
Gerndt scapă singur cu portarul, dar Cojocaru salvează Steaua de la înfrângere.
86 |
Carp şutează puternic de la peste 30 de metri, din lovitură liberă, dar portarul elveţienilor respinge în corner, de la vinclu.
84 |
Ocazie mare pentru Young Boys: Afum a reluat din câţiva metri, cu capul, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
83 |
Chitoşcă intră în locul lui Râpă.
78 |
Stanciu, Hamroun şi Papp au fost înlocuiţi de Onţel, Ştefănescu şi Mihalcea.
78 |
Tudorie intră în locul lui Marica.
67 |

Carp a intrat în locul lui Muniru.

65 |
GOOOOOL YOUNG BOYS!!!!! GOOOOOL NUZZOLO!!!! Elveţienii egalează repede, după o fază legată de joc, finalizată cu un şut de la 10 metri.
63 |
Bertone a finalizat cu un şut puţin peste poartă o acţiune personală, în care a driblat 3 adversari.
61 |
GOOOOOOL STEAUA!!!!! GOOOOOOL HAMROUN!!!!!! Mijlocaşul campioanei a profitat de o pasă pe culoar trimisă de Marica şi a finalizat cu un şut plasat.
58 |
Popadiuc intră în locul lui Popa.
49 |
Râpă a fost la un pas să îl accidenteze pe Papp, dar fundaşul Stelei rămâne în joc, chiar dacă a stat un minut întins pe teren.
46 |
A început actul secund.
46 |
Young Boys Berna a trimis o echipă complet diferită pe teren în repriza a doua. Mvogo - Sutter, Von Bergen, Wuthrich, Benito - Kololli, Sanogo, Bertone, Nuzzolo - Gerndt, Afum
44 |
Ravet şutează cu efect de la marginea careului, dar mingea trece peste poartă.
41 |
Hadergjonaj este avertizat.
30 |
Marica intră în locul lui Bawab.
23 |
Hoarau reia cu capul la colţul lung, dar mingea trece pe lângă poartă.
17 |
GOOOOOOL STEAUA!!!!!! GOOOOOOL HAMROUN!!!!!! Mijlocaşul campioanei a marcat cu un şut plasat.
16 |
Penalty pentru Steaua, după o cursă irezistibilă a lui Bawab, care a fost oprit prin fault de Zakaria.
10 |
GOOOOOOOL YOUNG BOYS!!!! GOOOOL ZAKARIA!!!!!! Oaspeţii au deschis scorul în urma unei lovituri de cap la colţul lung, venită după un corner.

Video rezumat: Steaua - Young Boys Berna

VIDEO Steaua - Young Boys 2-2. Dublă pentru Hamroun, în primul amical al iernii. 48 de minute pentru Marica

Dintre cei nouă jucători transferaţi de Steaua iarna aceasta, doar doi au fost titulari în primul amical al iernii - Pintilii şi Bawab au fost trimişi de Reghecampf în 11-le de început, contra elveţienilor de la Young Boys.

Convocat în premieră la naţională, portarul Niţă s-a văzut învins după numai zece minute. Revenirea a fost semnată rapid - cursa lui Bawab s-a terminat cu un fault în careu, iar Hamroun a marcat de la 11 metri. După jumătate de oră, Marica a intrat în locul lui Bawab.

În debutul părţii secunde, Râpă a fost cât pe ce să-l accidenteze pe Papp - acesta şi-a revenit doar după intervenţia medicului. Marica şi-a trecut în cont o pasă de gol la primul meci la Steaua - Hamroun a reuşit dubla. Avantajul roş-albaştrilor a durat 5 minute - elveţienii au făcut 2-2 prin Nuzzolo.

Pe final, într-un singur minut, ambele echipe au ratat ocazii mari - Carp a trimis o bombă din lovitură liberă, iar Cojocaru a salvat din situaţie "unu la unu". Până la urmă, Steaua - Young Boys s-a terminat 2-2. Următorul amical al Stelei va fi cu Ujpest, în direct la Digi Sport 1 marţi pe 26 ianuarie.