Cojocaru are încă o intervenţie sigură la o lovitură de cap a oaspeţilor.
  • 87 | OcaziiSteaua
    Gerndt scapă singur cu portarul, dar Cojocaru salvează Steaua de la înfrângere.
  • 86 | OcaziiSteaua
    Carp şutează puternic de la peste 30 de metri, din lovitură liberă, dar portarul elveţienilor respinge în corner, de la vinclu.
  • 84 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Young Boys: Afum a reluat din câţiva metri, cu capul, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 83 | Schimbări
    Chitoşcă intră în locul lui Râpă.
  • 78 | Faze meciSteaua
    Stanciu, Hamroun şi Papp au fost înlocuiţi de Onţel, Ştefănescu şi Mihalcea.
  • 78 | Schimbări
    Tudorie intră în locul lui Marica.
  • 67 | Schimbări

Carp a intrat în locul lui Muniru.

• 65 | Goluri
    GOOOOOL YOUNG BOYS!!!!! GOOOOOL NUZZOLO!!!! Elveţienii egalează repede, după o fază legată de joc, finalizată cu un şut de la 10 metri.
  • 63 | OcaziiSteaua
    Bertone a finalizat cu un şut puţin peste poartă o acţiune personală, în care a driblat 3 adversari.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOOL STEAUA!!!!! GOOOOOOL HAMROUN!!!!!! Mijlocaşul campioanei a profitat de o pasă pe culoar trimisă de Marica şi a finalizat cu un şut plasat.
  • 58 | Schimbări
    Popadiuc intră în locul lui Popa.
  • 49 | Faze meciSteaua
    Râpă a fost la un pas să îl accidenteze pe Papp, dar fundaşul Stelei rămâne în joc, chiar dacă a stat un minut întins pe teren.
    A început actul secund.
  • 46 | Faze meciSteaua
    Young Boys Berna a trimis o echipă complet diferită pe teren în repriza a doua. Mvogo - Sutter, Von Bergen, Wuthrich, Benito - Kololli, Sanogo, Bertone, Nuzzolo - Gerndt, Afum
  • 46 | Schimbări
    Cojocaru intră în locul lui Niţă.
    Momcilovic intră în locul lui Varela.
  • 45 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 44 | OcaziiSteaua
    Ravet şutează cu efect de la marginea careului, dar mingea trece peste poartă.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Hadergjonaj este avertizat.
  • 30 | Schimbări
    Marica intră în locul lui Bawab.
  • 23 | OcaziiSteaua
    Hoarau reia cu capul la colţul lung, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 17 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL STEAUA!!!!!! GOOOOOOL HAMROUN!!!!!! Mijlocaşul campioanei a marcat cu un şut plasat.
  • 16 | Penalty-uriSteaua
    Penalty pentru Steaua, după o cursă irezistibilă a lui Bawab, care a fost oprit prin fault de Zakaria.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOOOL YOUNG BOYS!!!! GOOOOL ZAKARIA!!!!!! Oaspeţii au deschis scorul în urma unei lovituri de cap la colţul lung, venită după un corner.
Adi HutterYoung Boys Berna

VIDEO Steaua - Young Boys 2-2. Dublă pentru Hamroun, în primul amical al iernii. 48 de minute pentru Marica

Dintre cei nouă jucători transferaţi de Steaua iarna aceasta, doar doi au fost titulari în primul amical al iernii - Pintilii şi Bawab au fost trimişi de Reghecampf în 11-le de început, contra elveţienilor de la Young Boys.

Convocat în premieră la naţională, portarul Niţă s-a văzut învins după numai zece minute. Revenirea a fost semnată rapid - cursa lui Bawab s-a terminat cu un fault în careu, iar Hamroun a marcat de la 11 metri. După jumătate de oră, Marica a intrat în locul lui Bawab.

În debutul părţii secunde, Râpă a fost cât pe ce să-l accidenteze pe Papp - acesta şi-a revenit doar după intervenţia medicului. Marica şi-a trecut în cont o pasă de gol la primul meci la Steaua - Hamroun a reuşit dubla. Avantajul roş-albaştrilor a durat 5 minute - elveţienii au făcut 2-2 prin Nuzzolo.

Pe final, într-un singur minut, ambele echipe au ratat ocazii mari - Carp a trimis o bombă din lovitură liberă, iar Cojocaru a salvat din situaţie "unu la unu". Până la urmă, Steaua - Young Boys s-a terminat 2-2. Următorul amical al Stelei va fi cu Ujpest, în direct la Digi Sport 1 marţi pe 26 ianuarie.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano