FINAL! Concordia e salvată matematic.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Mișelăricu e avertizat.
  • 87 | Schimbări
    RATARE MILEVSKYI! Neluț Roșu a pătruns pe stânga, excelent, i-a pasat în centru lui Milevskyi, dar ucraineanul a șutat pe lângă poartă, cu latul, de la 15 metri.
  • 84 | Schimbări
    Iese Pena, intră Mamele.
  • 81 | Schimbări
    Purece e înlocuit cu Grădinaru.
  • 75 | Schimbări
    Costache intră în locul lui Mareș.
    Neluț Roșu îi ia locul lui Marian Cristescu.
  • 64 | Schimbări
    Iese Paolucci și intră Pacar.
  • 56 | Schimbări
    Begeorgi îi lasă locul lui Beța.
  • 53 | Ratare Penalty-uri
    RATARE! Milevskyi șutează slab, Popescu respinge, tot slab, Milevskyi preia și până să șuteze, e blocat și mingea e trimisă în corner.
  • 52 | Penalty-uri
    PENALTY CONCORDIA! Feussi intră în careu, Begeorgi cade și oprește mingea cu mâna, Marius Avram acordă penalty.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Bucșa vede cartonașul galben.
    A început repriza secundă.
    PAUZĂ
  • 42 | Ocazii
    Astafei șutează de la 20 de metri, în forță, dar Bălgrădean reușește să respingă în corner.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Marian Cristescu vede primul avertisment al acestei dispute.
  • 28 | Ocazii
    Marian Cristescu șutează din alergare, din colțul din dreapta careului, dar Popescu respinge oportun de la colțul scurt, în corner.
  • 21 | Ocazii
    BARĂ PETROLUL! Paolucci scapă în careul oaspeților, Bălgrădean respinge în față, neinspirat, iar Paolucci, de jos, trimite în transversală.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOOL CONCORDIA! GOOOOOOOL ODIBE! Corner de pe dreapta, Iustin Popescu iese greșit și Odibe trimite cu capul, în poarta goală. Petrolul - Concordia 0-1!
  • 5 | Ocazii
    CE FAZĂ! Corner de pe dreapta Concordia, mingea e respinsă greșit, Pena șutează, Begeorgi respinge de la un metru de linia porții, Obodo reia și el, de la 8 metri, dar Popescu se întinde și scoate balonul. Faza se termină cu un șut peste poartă.
  • 4 | Ocazii
    Pena șutează cu stângul de la 20 de metri, ușor lateral stânga, dar Popescu reușește să respingă în corner.

Petrolul - Concordia 0-1. Ilfovenii s-au salvat matematic

Concordia a scăpat de locul de baraj pentru rămânerea în Liga 1, după victoria cu 1-0  de la Ploieşti. Ilfovenii au ratat o lovitură de pedeapsă.

Concordia şi-a asigurat matematic locul în Liga 1 în sezonul viitor, cu o etapă înainte de finalul play out-ului. În debutul partidei, Iustin Popescu a reușit o paradă în faţa lui Pena, care apoi a tras peste poartă. Odibe a marcat al doilea său gol în tricoul ilfovenilor în minutul 16, după un corner executat de Purece.

Petrolul a ieşit la joc şi peste doar 5 minute Paolucci a reluat în bară o minge respinsă în faţă de Bălgrădean. În minutul 52 oaspeţii se puteau desprinde pe tabelă, după ce Begeorgi a comis henţ în careu. Popescu a reuşit să-l blocheze în două rânduri pe Milevskyi, la aceeaşi fază.

Cu 3 minute înainte de final, Milevskyi a irosit o nouă ocazie pentru ilfoveni, iar Petrolul - Concordia s-a terminat 0-1.

Concordia a strâns 10 puncte din ultimele 12 posibile în play out. Pentru Petrolul, deja retrogradată, meciul cu ilfovenii a fost ultimul din acest sezon pe Ilie Oană.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!