Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

• 90+2 | OcaziiCSM Poli Iași
    OCAZIE ULUITOARE CRISTEA! Andrei Cristea a scăpat singur pe stânga, a intrat în careu, dar a încercat o reluare cu efect la colțul lung, astfel că Greab a reținut fără probleme. Sin, singur în dreapta, i-a reproșat colegului său faptul că nu i-a pasat.
  • 78 | OcaziiCSM Poli Iași
    Danci a profitat de o eroare a gazdelor, a rămas singur în careu, lateral dreapta, după care a reluat cu latul, Kelava a respins. Mingea l-a lovit apoi tot pe Danci, după care a ieșit în aut.
  • 76 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE GAZ METAN. A ieșit Buziuc, a intrat VOICU
  • 73 | OcaziiCSM Poli Iași
    Pedro a șutat pe colțul scurt, după o cursă pe stânga, dar Greab a deviat perfect.
  • 72 | OcaziiCSM Poli Iași
    Cristea, aflat într-o poziție foarte bună, în careul de 6 metri, nu poate relua spre gol o centrare a lui Bosoi
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    BUZIUC pentru un fault asupra lui Qaka
  • 66 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA IAȘI! A ieșit Kizito, a intrat PANȚÎRU
  • 62 | OcaziiCSM Poli Iași
    Bic a primit o pasă cu călcâiul de la Golubovic, după o centrare a lui Zderic, dar decarul a reluat slab cu latul și Kelava a putut boxa în față
  • 60 | OcaziiCSM Poli Iași
    Chelaru a șutat din afara careului, mingea a fost deviată de un fundaș, dar Greab tot a avut de lucru și a respins în corner.
  • 54 | OcaziiCSM Poli Iași
    BARĂ GAZ METAN! Olaru a prins o ”ghiulea” din afara careului, dar Kevala a respins, balonul a lovit transversala, după care tot portarul s-a înălțat și a boxat peste poartă.
  • 45 | OcaziiCSM Poli Iași
    Contraatac rapid al medieșenilor, Olaru a primit o pasă bună în atac, a făcut un dribling scurt, după care a șutat dar Kelava a respins în corner.
  • 36 | OcaziiCSM Poli Iași
    Golubovic a reluat spectaculos pe spate, după o centrare a lui Zderic, dar Kelava a plonjat și a respins in corner.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    PEDRO pentru un fault asupra lui Danci
  • 28 | Faze meci
    PAUZĂ DE HIDRATARE! George Rădulescu, ”centralul” partidei, a întrerupt meciul pentru câteva secunde, astfel încât toți jucătorii să poată să bea puțină apă. Canicula și-a făcut simțită prezența și la Iași.
  • 18 | OcaziiCSM Poli Iași
    Kizito a profitat de o eroare a lui Danci și a reluat cu capul, din interiorul careului, lateral dreapta, dar mingea a trecut pe lângă bara din stânga porții.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    BIC pentru un fault asupra lui Sin
  • 4 | OcaziiCSM Poli Iași
    Chelaru a șutat din prima, din afara careului de 16 metri, dar Greab a scos excelent de sub transversală.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Gaz Metan.
Cristi PustaiGaz Metan

CSM Poli Iași - Gaz Metan 0-0. Singurele echipe fără gol marcat. Ratare uluitoare a lui Cristea, în prelungiri!

Flavius Stoican a debutat cu o remiză în faţa propriilor suporteri, 0 la 0 cu Gaz Metan. Gazdele au avut prima ocazie prin nou venitul Kizito, iar replica medieşenilor a venit de la Golubovic. Fostul jucător al moldovenilor a reluat spectaculos, dar portarul a respins. A fost 0 la 0 la pauză în Copou, iar în repriza a doua, oaspeţii au avut mai mult curaj. Olaru a nimerit bara în minutul 54, apoi Bic l-a pus şi el la încercare pe Kelava. Cristea nu a profitat de o centrare bună a lui Bosoi şi medieşenii au fost din nou periculoşi. Kelava şi-a salvat echipa în faţa lui Danci. Meciul s-a terminat 0 la 0 pentru că Andrei Cristea a ratat la ultima fază.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc