15.05.2017, 20:30, Digi Sport 1
90+5 |
S-a terminat meciul.
90+4 |
GOOOOOL PANDURII!!!! GOOOOOL BATIN!!!! Rezerva gazdelor reuşeşte dubla după o ocazie uriaşă a lui Erico.
90+2 |
Chiajna e la un pas să dea lovitura! Răducanu ratează incredibil, cu poarta goală, după o acţiune a lui Munteanu.
90 |
GOOOOOOL CHIAJNA!!!! GOOOOOL MUNTEANU!!!! Jucătorul ilfovenilor a înscris cu un voleu superb.
89 |
Păcurar este avertizat.
86 |
Deaconu trimite puternic din lovitură liberă, dar Popescu respinge greu în transversală şi e doar corner pentru ilfoveni.
84 |
Ene este avertizat.
83 |
Ilie intră în locul lui Negoiţă.
81 |
Erico o salvează pe Pandurii, după ce scoate de pe linia porţii o minge pe care scria 2-2.
80 |
Munteanu intră în locul lui Feussi.
80 |
Alexandru intră în locul lui Costin.
76 |
GOOOOOOL PANDURII!!!! GOOOOL HAMED!!!! Negoiţă centrează perfect de pe partea dreaptă şi Hamed, intrat şi el la pauză, o aduce pe Pandurii în avantaj, după o lovitură de cap.
65 |
GOOOOOL PANDURII! GOOOOOL BATIN! Atancantul introdus în repriza secundă a înscris in careul mic, după o centrare perfectă a lui Erico.
63 |
Erico este avertizat.
62 |
Răducanu intră în locul lui Pena.
61 |
Gazdele au cerut penalty la un duel în careu între Firţulescu şi Melinte, dar Haţegan a lăsat jocul liber.
45+1 |
Albu a fost la un pas de autogol, dar mingea trimisă de el cu capul, după un corner al gazdelor, a fost prinsă de Bălgrădean.
43 |
Grădinaru este avertizat.
43 |
Buşu este avertizat.
32 |
Herea ia o acţiune pe cont propriu, driblează doi adversari, dar şutul său de la marginea careului e pe direcţia lui Popescu, iar portarul gazdelor respinge.
30 |
Herea este avertizat.
16 |
Gazdele au cerut penalty după ce şutul puternic al lui Negruţ a fost respins de Feussi, gorjenii susţinând că mingea l-a atins în mână pe fundaşul ilfovenilor.
6 |
GOOOOOOL Chiajna!!!! GOOOOOOL Herea!!! Fostul mijlocaş al gazdelor deschide scorul după o gafă de începător a lui Erico.

Video rezumat: Pandurii - Chiajna

Pandurii - Chiajna 3-2. Final nebun de meci la Severin! Două goluri în prelungiri şi o ratare uriaşă

Meci nebun la Turnu-Severin, unde doar o victorie le-ar fi redat gazdelor de la Pandurii speranţele de evitare a retrogradării şi aceasta a venit, 3-2 cu Chiajna.

Concordia Chiajna a deschis scorul după 6 minute de joc. Herea a marcat după o greşeală mare a lui Erico. Flavius Stoican a făcut două schimbări la pauză, iar mutările s-au dovedit excelente. Batin a restabilit egalitatea în minutul 65, iar Hamed a adus Pandurii în avantaj unsprezece minute mai târziu.

Oaspeţii nu au renunţat la luptă, iar Munteanu a egalat în minutul 90 cu un voleu senzaţional. În prelungiri, Chiajna a trecut pe lângă golul victoriei. Răducanu a ratat cu poarta goală după o fază creată de Munteanu.

"Pandurii" au dat lovitura la ultima fază a meciului. Batin a reuşit dubla şi a adus o victorie echivalentă cu un balon de oxigen pentru echipa lui Stoican.

Pandurii a ajuns la trei puncte de locul de baraj, ocupat chiar de Concordia Chiajna, însă are un meci mai puţin disputat faţă de echipa lui Dan Alexa.