otele
CFR Cluj, reacție categorică despre interesul lui Brighton pentru Otele: ”Nu suntem fericiți”
Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Viitorul se impune cu 2-1 şi pune capăt seriei de 10 meciuri fără înfrângere în campionat pentru CFR Cluj.
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL CFR, 2-1! Clujenii reuşesc, în cele din urmă, să reducă din diferenţă, prin Bud, care a înscris cu un şut puternic din interiorul careului, după o pasă primită de la Păun.
  • 82 | OcaziiViitorul
    Ocazie CFR! Bud a ratat incredibil şansa de a-şi readuce echipa în joc. Atacantul oaspeţilor a trimis cu capul pe lângă poartă, din doar 2-3 metri.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Nouvier a fost şi el avertizat, după un duel cu Nimely.
  • 73 | OcaziiViitorul
    Ocazie CFR! O nouă şansă mare irosită de formaţia din Gruia, prin acelaşi Omrani. Francezul a trimis cu capul din apropiere, puţin pe lângă poartă, în urma unui corner.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Păun, după un fault asupra lui Răzvan Marin.
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la gazde. Mitache a intrat în locul lui Nedelcu.
  • 62 | OcaziiViitorul
    Ocazie CFR! Larie a executat foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a şters bara porţii lui Rîmniceanu.
  • 60 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Hodorogea a intrat în locul lui Dani Lopez.
    Schimbare şi la Viitorul. Autorul primului gol, Gabi Iancu, a fost înlocuit cu Nimely.
  • 57 | Schimbări
    Ultima schimbare la CFR. Păun a intrat în locul lui Sorsa.
  • 56 | OcaziiViitorul
    Ocazie CFR! Nascimento a tras violent din afara careului, Rîmniceanu a respins în faţă, iar pe urmărire, Omrani, fără a fi deranjat de vreun adversar, a trimis lamentabil, la mare distanţă de poartă.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Nedelcu este şi el avertizat, pentru un fault asupra lui Nouvier.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Răzvan Marin a primit la rândul său un "galben", la capătul aceleiaşi faze.
    Cartonaş galben primit de Filipe Nascimento, după un duel cu Răzvan Marin.
    A doua modificare la oaspeţi. Juan Carlos i-a lăsat locul lui Omrani.
    Schimbare la CFR. Camora a intrat în locul lui Gomelt.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ LA OVIDIU! Viitorul conduce cu 2-0 în faţa lui CFR Cluj, prin două goluri marcate din penalty.
  • 45+2 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 2-0 Viitorul! De această dată, lovitura de la 11 metri a fost executată de Chiţu, care a transformat impecabil şi a dublat avantajul gazdelor.
  • 45+1 | Penalty-uriViitorul
    Penalty pentru Viitorul! Filipe Nascimento a avut o intervenţie inexplicabilă asupra lui Răzvan Marin în careu, chiar sub ochii lui George Găman, care a indicat din nou punctul cu var.
  • 39 | OcaziiViitorul
    Ocazie CFR! Acţiune superbă a clujenilor, care au fost foarte aproape de egalare. Laurenţiu Rus a tras cu piciorul stâng din interiorul careului, la colţul lung, dar mingea a lovit bara transversală.
  • 21 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Gabi Iancu a transformat cu emoţii lovitura de la 11 metri şi a deschis scorul. Decarul gazdelor a tras în stânga portarului, care a atins mingea, fără a reuşi să o oprească din drumul spre plasă.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Laurenţiu Rus, în urma henţului care a dus la acordarea penalty-ului.
  • 19 | Penalty-uriViitorul
    Penalty pentru Viitorul! Acţiune frumoasă a gazdelor, finalizată cu un şut din prima de Iancu. Laurenţiu Rus a comis însă henţ în careu, iar George Găman nu a stat pe gânduri şi a acordat lovitură de pedeapsă.
  • 16 | OcaziiViitorul
    Ocazie Viitorul! Boli a tras frumos cu piciorul drept, de la aproximativ 20 de metri, dar Marc a reuşit să respingă, deşi mingea a prins pământul în faţa lui. Primul moment periculos al jocului.
    A început meciul. Lovitura de start le-a aparţinut gazdelor. Înainte de primul fluier al arbitrului George Găman, au fost mici probleme cu plasa, la una dintre cele două porţi.
Vasile MiriuțăCFR Cluj

Viitorul - CFR Cluj 2-1. Prima înfrângere a ardelenilor după 10 etape. Echipa lui Hagi e pe 3

Viitorul a pus capăt seriei de zece meciuri fără eşec în campionat a celor de la CFR Cluj. Echipa lui Gheorghe Hagi a câştigat cu 2-1 la Ovidiu, într-un meci în care a beneficiat de două lovituri de pedeapsă şi va termina turul sezonului regulat pe podium.

Prima ocazie la Ovidiu au avut-o gazdele, în minutul 16, când Boli a tras frumos din afara careului, dar Marc a respins.

Trei minute mai târziu, "centralul" George Găman a acordat lovitură de pedeapsă după henţul comis în careu de Laurenţiu Rus. Iancu a transformat şi a deschis scorul cu al doilea gol din acest sezon.

Rus a fost aproape de a-şi repara greşeala, în minutul 39, când şutul său din interiorul careului a lovit transversala.

În prelungirile primei reprize, Viitorul a mai beneficiat de un penalty, după ce Nascimento l-a doborât în careu pe Răzvan Marin. Chiţu şi-a asumat responsabilitatea execuţiei, transformând şi dublând avantajul constănţenilor.

Repriza a doua a fost un adevărat recital de ratări la poarta gazdelor. CFR putea reduce din diferenţă dacă Omrani nu rata dintr-o poziţie clară de gol, iar câteva minute mai târziu, Rîmniceanu a avut şansă la şutul din lovitură liberă al lui Larie, care a şters bara.

Ardelenii au mai bifat o ocazie rarisimă, prin Omrani, care a trimis cu capul pe lângă, din apropiere. Bud şi-a imitat colegul, înainte de a reduce din diferenţă în minutul 84, cu un şut din interiorul careului, după o pasă primită de la Păun.

Echipa lui Vasile Miriuţă nu a mai avut puterea să egaleze iar Viitorul a câştigat cu 2-1, rezultat prin care îşi asigură un loc pe podium la finalul turului din sezonul regulat, indiferent de restul rezultatelor din această rundă.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...