FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
ovidiu sabau
”Am fost stresat”. Reacția lui Ioan Ovidiu Sabău, după U Cluj - FC Botoșani 3-0
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2

ASA Tg. MureşASA Tg. Mureş
2 - 0
FC BotoşaniFC Botoşani
4 desembrie 2016, ora 18:00
ASA Tg. Mureş ASA Tg. Mureş
FC Botoşani FC Botoşani
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    S-a terminat meciul.
  • 90+2 | Schimbări
    Netzer intră în locul lui Kuku.
  • 90+1 | Schimbări
    Candrea intră în locul lui Constantin.
  • 89 | Schimbări
    Juncănaru intră în locul lui Herghelegiu.
  • 77 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Ciolacu primeşte al doilea cartonaş galben, după ce îl loveşte cu palma peste faţă pe Muşat.
  • 74 | Schimbări
    Greu intră în locul lui Astafei.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Ciolacu este avertizat.
  • 65 | OcaziiASA Tg. Mureş
    Vaşvari e la un pas să readucă Botoşaniul în meci, dar şutul său spectaculos e scos de sub bară de Mingote.
  • 54 | OcaziiASA Tg. Mureş
    Morar e la un pas de dublă, dar ratează din poziţie de singur cu portarul.
  • 50 | Schimbări
    Roman intră în locul lui Fulop.
  • 47 | Goluri
    GOOOOOOL ASA!!!! GOOOOOL MORAR!!!!! Gazdele îşi dublează avantajul rapid! Morar pleacă de la limita ofsaidului şi reia din prima în poarta lui Iliev.
  • 46 | Goluri
    GOOOOOOL ASA!!!! GOOOOOOL KUKU!!!!! Atacantul gazdelor scapă singur cu portarul şi îl învinge pe Iliev cu un şut puternic.
    A început actul secund.
    Ciolacu intră în locul lui Zicu.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | OcaziiASA Tg. Mureş
    Dimitrov îşi încearcă norocul cu un şut de la distanţă, dar mingea este deviată şi trece peste poartă.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Dobrosavlevici este avertizat, după ce opreşte un atac periculos al oaspeţilor.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Fulop este avertizat pentru un atac întârziat.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Marius Constantin este avertizat după un duel cu Cucu.
  • 20 | Faze meci

Starea terenului îi împiedică pe jucătorii celor două echipe să arate un fotbal spectaculos.

• 12 | OcaziiASA Tg. Mureş
    Vlad Morar cu mult efect din lovitură liberă, dar Iliev respinge de sub bară.
  • 6 | OcaziiASA Tg. Mureş
    Herghelegiu a şutat în forţă, din unghi, dar mingea a trecut prin faţa porţii oaspeţilor.
  • 4 | OcaziiASA Tg. Mureş
    Târnovan scapă singur cu portarul, dar şutul său e prins de Mingote.

ASA - FC Botoşani 2-0. A patra victorie a sezonului, pe un teren plin cu zăpadă

ASA Târgu Mureş a reuşit al doilea succes consecutiv în Liga 1 şi primul pe teren propriu după 12 etape. Pe un teren îngheţat, echipa lui Dan Alexa a învins FC Botoşani, care a ajuns la al cincilea meci consecutiv fără gol marcat.

Târnovan ar fi putut deschide scorul rapid, dar Cordoş a intervenit prompt şi l-a încurcat pe mijlocaşul moldovenilor. Două minute mai târziu, Herghelegiu a şutat puternic din unghi, însă pe lângă poarta lui Migote.

Prima ocazie importantă a gazdelor a apărut abia în minutul 12. Vlad Morar a executat bine o lovitură liberă, dar Iliev a scos balonul de sub bară. Chiar înainte de pauză, Dimitrov a încercat să profite de starea gazonului şi să-l surprindă pe Mingote cu un şut de la distanţă, însă mingea a trecut peste poartă.

Gazdele au revenit extrem de motivate de la vestiare. "Servit" perfect de Marius Constantin, Kuku a luat o minge pe cont propriu şi a deschis scorul. Nici nu s-au dezmeticit moldovenii că Vlad Morar a dublat avantajul mureşenilor, la o fază la care oaspeţii au cerut ofsaid.

Ajuns la al treilea gol în acest sezon, Morar a fost foarte aproape de a reuşi dubla, dar Iliev a reuşit să respingă. FC Botoşani a replicat prin Vaşvari, însă a fost rândul lui Mingote să se facă remarcat.

ASA a jucat ultimele 13 minute în 10 oameni, după ce Ciolacu, intrat în repriza secundă în locul lui Zicu, a văzut al doilea cartonaş galben. S-a terminat 2-0 pentru ASA, care se apropie la 7 puncte de Concordia Chiajna, ocupanta locului 12.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc