FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2023)
Fotbalistul din SuperLigă care ar putea reveni pe gazon după 8 luni de absență
ESP: Atletico de Madrid - UD Las Palmas. La Liga EA Sports. Date 25 Horatiu Moldovan of Atletico de Madrid during the La
Reacția spaniolilor, după ce Horațiu Moldovan a "debutat" pe Metropolitano, dar nu pentru Atletico

• 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Astra Giurgiu s-a impus cu 2-1, prin golurile marcate de Budescu şi Teixeira, jucătorii pe care marius Şumudică i-a trimis pe teren la pauză.
  • 90+2 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Şansă uriaşă de egalare pentru ilfoveni. Spahija a trimis cu capul, după o lovitură liberă executată de Cernat, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 90 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Astra! Alibec a scăpat singur cu Balauru şi a încercat o finalizare pretenţioasă, însă portarul gazdelor nu a putut fi păcălit de tentativa de scăriţă a atacantului.
  • 80 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Astra! Seto a tras frumos, din prima, de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut puţin peste.
  • 77 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie FC Voluntari! Cernat a pătruns pe partea stângă li a tras periculos dintr-un unghi destul de închis, însă Lung a reuşit să respingă.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Seto.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Şi Teixeira a primit cartonaşul galben.
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra. Lovin a intrat în locul lui Boubacar.
  • 65 | Schimbări
    O altă modificare la FC Voluntari. Curelea i-a luat locul lui Bălan.
  • 63 | Goluri
    GOOOOOL Voluntari, 1-2! Ivanovici a redus din diferenţă, cu un şut din interiorul careului, după o fază la care au mai participat Bălan şi Cernat.
  • 58 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Ivanovici a scăpat pe partea dreaptă şi a tras puternic, dar pe lângă poarta lui Silviu Lung.
  • 55 | Schimbări
    O schimbare şi la gazde. Popadiuc a intrat în locul lui Marinescu.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Filipov.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Astra! Campioana îşi dublează avantajul, graţie unei reuşite a celuilalt jucător introdus pe teren la pauză de Marius Şumudică, Teixeira. Portughezul a înscris după o pasă a lui Budescu.
  • 47 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Astra! Intrat pe teren la pauză, Budescu a marcat cu o execuţie senzaţională, dintr-o lovitură liberă de pe partea stângă. "Decarul" campioanei a trimis cu boltă la colţul lung, mingea ducându-se direct la vinclu.
  • 46 | Schimbări
    A doua schimbare la Astra. Budescu a intrat în locul lui Kortzorg.
    O primă schimbare în echipa lui Marius Şumudică. Teixeira i-a luat locul lui Nicoară.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FC Voluntari şi Astra sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care oaspeţii au avut ocaziile mai importante.
  • 39 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Voluntari! Fază construită bine de gazde şi finalizată de Cernat, cu un şut de la marginea careului. Mingea nu a prins însă spaţiul porţii lui Silviu Lung.
  • 38 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Astra! După o acţiune uşor confuză, Nicoară a tras de la marginea careului, dar prea încet şi nu suficient de plasat, astfel că Balauru a prins din nou.
  • 33 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Costin Lazăr, accidentat, a fost înlocuit de Ivanovici.
  • 30 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Astra! Campioana a avut o nouă şansă de a marca, dar Balauru a reuşit să reţină mingea trimisă cu capul de Săpunaru.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Boubacar.
  • 6 | OcaziiFC Voluntari
    Ocazie Astra! Denis Alibec a luat o acţiune pe cont propriu, a pătruns în careu şi a tras la colţul lung, dar pe lângă poarta lui Balauru.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Marius ŞumudicăAstra

FC Voluntari - Astra 1-2. Schimbările făcute la pauză de Şumudică au decis meciul

Victorie de moral pentru Astra Giurgiu, care a reintrat în cărţile pentru accederea în play-off-ul Ligii 1. Campioana a câştigat cu 2-1 la Voluntari, iar Constantin Budescu a înscris un gol memorabil.

Marius Şumudică i-a menajat pe Budescu şi Filipe Teixeira, în perspectiva duelului decisiv din Europa League cu AS Roma, iar absenţa celor doi s-a simţit în prima repriză.

Obligaţi să câştige pentru a mai spera la un loc în play-off, giurgiuvenii au pus în pericol poarta adversă doar sporadic, prin Alibec, Săpunaru sau Nicoară, în timp ce gazdele ar fi putut înscrie prin Cernat, autorul unui şut dezamăgitor de la margine acareului.

Antrenorul campioanei a schimbat câştigător la pauză. I-a introdus pe teren pe Budescu şi Teixeira, iar cei doi au contribuit decisiv la succesul Astrei.

Budescu a deschis scorul la doar două minute de la reluare, cu un gol de generic din lovitură liberă, care l-a lăsat fără replică la Balauru.

Cinci minute mai târziu, acelaşi jucător a executat din nou excelent o lovitură liberă liberă, iar Teixeira a făcut 2-0, cu un şut din apropiere.

Cu o singură victorie în ultimele cinci meciuri de acasă, ilfovenii nu au renunţat la luptă. Ivanovici, intrat pe teren în prima repriză, în locul accidentatului Costin Lazăr, a redus din diferenţă şi a ajuns la 6 goluri în această ediţie de campionat.

Alibec şi Seto puteau reface avantajul de două goluri al oaspeţilor, în timp ce, la cealaltă poartă, Cernat şi Spahija au ratat marile ocazii de a egala.

Venită după două înfrângeri consecutive în campionat, Astra s-a impus cu 2-1 şi aşteaptă cu un moral bun marele duel cu AS Roma, de joi.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano