News Alert Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului au ajuns în fața instanței

FINAL
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Miranda e avertizat pentru un fault asupra lui Alibec.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! GOOOOL MĂȚEL! Mățel șutează de la 18 metri, lateral dreapta, Damian întinde piciorul și deviază, mingea ducându-se în poartă. Astra - Corona 3-0!
  • 84 | Ocazii
    Dâlbea execută o lovitură liberă de la 20 de metri, dar trimite direct în brațele lui Dani Coman.
  • 81 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! GOOOOL DE AMORIM! De Amorim șutează de pe loc, cu efect, din marginea careului, mingea se duce în stâlpul din stânga lui Marc și intră în poartă. Astra - Corona 2-0.
  • 80 | Schimbări
    La Corona iese Horia Popa și intră Valentin Balint.
  • 79 | Ocazii
    Horia Popa greșește în propria jumătate și-l lasă singur pe Alibec cu portarul Marc, dar atacantul Astrei trimite cu stângul, de la 14 metri, mult peste transversală.
  • 77 | Schimbări
    La Astra iese Yoda și intră Enache.
  • 76 | Ocazii
    Alibec l-a deschis pe Budescu pe stânga, în careu, dar Marc iese oportun și blochează șutul căpitanului Astrei.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Forika e avertizat după un fault asupra lui Alibec.
  • 66 | Schimbări
    La Corona iese Raphael Stănescu și intră Horia Popa.
  • 65 | Ocazii
    Budescu a șutat peste transversală de la 16 metri, după o fază în careul Coronei construită de Yoda și Alibec.
  • 61 | Schimbări
    La Corona iese Coman și intră Dedu.
  • 60 | Schimbări
    La Astra iese Marian Cristescu și intră Seto.
  • 58 | Ocazii
    Miranda șutează cu efect de la 25 de metri, dar Dani Coman respinge spectaculos de sub transversală.
  • 57 | Schimbări
    La Astra a ieșit Yazalde și a intrat Alibec.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Ocazii
    Mățel a centrat din alergare de pe dreapta, Budescu a luftat în centrul careului, mingea a ajuns la De Amorim, care a trimis-o peste poartă.
  • 43 | Goluri
    GOOOOL ASTRA! GOOOOL PAUL PAPP! Budescu a centrat din corner, de pe stânga, Marian Cristescu a întors mingea de pe linia de fund, cu capul, și Paul Papp a reluat în plasă, de la doi metri. Astra - Concordia 1-0!
  • 42 | Ocazii
    Yoda a centrat din corner, Sergiu Buș a încercat să respingă din fața lui Budescu, fiind aproape de autogol.
  • 39 | Ocazii
    Marian Cristescu a centrat din alergare, de pe dreapta, Yazalde a reușit să trimită cu capul, de la 8 metri, dar puțin pe lângă poartă.
  • 20 | Faze meci
    Astra domină teritorial începutul de meci, fără să-și creeze însă vreo acțiune periculoasă la poarta lui Marc. Oaspeții se mulțumesc să respingă baloanele din propria treime de teren.
Ionel GaneCorona Brașov

VIDEO Astra - Corona 3-0. Mățel a marcat în prelungiri primul său gol al sezonului

Astra a câștigat cu un scor categoric primul meci oficial din 2014, 3-0 cu Corona, fără însă să convingă. Giurgiuvenii au egalat Steaua la puncte pentru cel puțin o zi, după un meci în care doar Papp a confirmat pe deplin, dintre noile achiziții.

Elevii lui Daniel Isăilă au început partida cu frâna de mână trasă și a părut toată repriza întâi că așteaptă ca golul să vină de la sine, fărăr ca ei să se întrebuințeze prea mult. De aici seceta de ocazii din prima jumătate de oră, în condițiile în care brașovenii veniseră oricum să se apere cât mai aglomerat posibil.

Yazalde n-a părut deloc conectat la partidă și nu s-a văzut în nicio fază de atac a echipei sale și poate evoluția sa poate fi una dintre explicațiile evoluției lipsită de orizont din prima repriză.

Deschiderea de scor a venit firesc, dar din nimic aproape, fiind mult mai mult meritul lui Marian Cristescu decât al lui Paul Papp. Primul a retrimis cu capul în fața porții goale dintr-o poziție imposibilă, de la colțul scurt și din afara cadrului porții, iar jucătorul venit din Serie A în această iarnă a îndeplinit o simplă formalitate.

Alibec, așteptat titular dar ținut pe bancă la start, a intrat la puține minute după pauză și a schimbat fața jocului, fiind foarte implicat în toate combinațiile din treimea defensivă a Coronei.

Dani Coman a salvat cumva victoria, scoțând de sub transversală torpila lui Miranda. A venit apoi execuția de manual a lui De Amorim, șut de pe loc, cu efect, bară-gol. A fost reușita care a închis meciul și a risipit orice urmă de suspans din final.

Mățel a închis tabela cu ajutorul lui Damian, care a deviat nefericit peste Marc, 3-0 fiind un scor mai aproape de realitatea din teren, dar nu chiar conform cu ceea ce se aștepta de la gazde.

E greu de tras concluzii despre jocul Astrei, cu un adversar care s-a apărat de multe ori cu toată echipa, așa că pentru a știi cât de îndreptățită e formația lui Isăilă să spere la titlu vom vedea în jocurile cu adversari mult mai puternici.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano