Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Dinamo Dinamo
Gaz Metan Mediaș Gaz Metan Mediaș
    Fluier final. Dinamo câștigă cu 1-0
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Cristian Bălgrădean, care a întârziat repunerea mingei la un aut de poartă și arbitrul a considerat că a tras de timp
  • 90 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde: iese Țucudean și intră Zougoula
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Todea, după un fault asupra lui Grecu
  • 86 | OcaziiDinamo
    Șansă de gol pentru Dinamo! Lazăr a primit o pasă lungă în dreapta careului, a preluat și a trimis pe jos, în fața porții, din apropierea liniei de fund, dar mingea a traversat suprafața de pedeapsă și a ieșit în aut de poartă
  • 82 | Schimbări
    A doua schimbare la Dinamo: iese Cosmin Matei și intră Ionuț Șerban
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru George Țucudean
  • 74 | OcaziiDinamo
    Ocazie pentru Gaz Metan! Vitinho pătrunde în careu, dar șutează prea slab la colțul lung, iar Bălgrădean reține fără emoții
  • 71 | Faze meciDinamo
    George Țucudean reușește să marcheze încă un gol, dar nu este validat. Atacantul dinamovist a plecat din poziție regulamentară și nu a faultat în duelul pentru balon, însă tușierul a ridicat steagul, iar centralul a fluierat, întrerupând jocul
  • 69 | Schimbări
    Schimbare și la Dinamo: iese Dorin Rotariu și intră Alexandru Curtean
  • 67 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeți: și Tahar intră Vitinho
  • 64 | Faze meciDinamo
    Șut din vole trimis de Elton, de la 20 de metri, dar un apărător al gazdelor intervine excelent și îl blochează
  • 63 | Schimbări
    A doua modificare la Gaz Metan: iese Bud și intră Dan Roman
  • 61 | Faze meciDinamo
    Șut de la distanță trimis de Cosmin Matei, dar din nou pe direcția lui Buchta, care prinde fără probleme
  • 55 | Faze meciDinamo
    Lovitură de cap a lui Rotariu, dar mingea trece cu mult alături de poartă
  • 52 | OcaziiDinamo
    Dragoș Grigore șutează periculos din lovitura liberă rezultată, dar portarul Milos Buchta reușește să devieze în corner
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Zarko Markovic, pentru un fault asupra lui Matei, la 25 de metri de propria poartă
  • 49 | Faze meciDinamo
    Buzean execută cu mult efect o lovitură liberă de la distanță, dar dinamoviștii reușesc să respingă în corner. Bălgrădean a respins în față centrarea din lovitura de colț, dar doi medieșeni au ratat șutul din afara careului
  • 47 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan: iese Romeo Roberto și intră Alexandru Munteanu
    Începutul reprizei secunde
    Pauză în Șoseaua Ștefan cel Mare, acolo unde Dinamo conduce cu 1-0 în meciul cu Gaz Metan Mediaș
  • 45 | Goluri
    GOOOOL Dinamo! George Țucudean deschide scorul chiar înainte de pauză, cu o reluare acrobatică, din centrul careului. Atacantul dinamovist a fructificat o centrare excelentă a lui Rus, de pe dreapta
  • 37 | Faze meciDinamo
    Țucudean ajunge din nou în poziție  de finalizare, în careul medieșean, dar șutul său este blocat de fundașii adverși
  • 33 | Faze meciDinamo
    Romeo Roberto primește în partea dreaptă a careului dinamovist, la capătul unei acțiuni așsezate a oaspeților, dar centrarea sa pe jos, din apropierea liniei de fund, este respinsă de apărătorii roș-albilor
  • 27 | OcaziiDinamo
    Încă o șansă mare de gol pentru gazde! Țucudean a pătruns în careu pe dreapta și a tras către colțul lung. dar Buchta, ieșit în întâmpinare, a blocat cu brațul drept
  • 26 | OcaziiDinamo
    Ocazie mare pentru Dinamo! Rotariu a primit în interiorul careului de la Elton, dar a fost deposedat prin alunecare de Muth. Mingea a luat o traiectorie curioasă și a șters bara dreaptă, ieșind în aut de poartă
  • 25 | Faze meciDinamo
    Todea încearcă și el un șut de la distanță, dar nu prinde spațiul porții
  • 24 | OcaziiDinamo
    Șut de la distanță trimis de Elton, pe jos, dar din nou pe direcția portarului Buchta
  • 20 | Faze meci
    După câteva atacuri dinamoviste care s-au oprit la maxim 20 de metri de poarta adversă, medieșenii au încercat o șarjă rapidă, prin Bud, dar fundașii centrali ai gazdelor au strâns bine și l-au deposedat
  • 11 | Faze meciDinamo
    Valentin Lazăr pătrunde în careu și cade, în duel cu Frăsinescu, dar arbitrul George Găman lasă jocul să continue în mod corect
  • 9 | Faze meciDinamo
    Cristian Bud reia cu capul o centrare a lui Frăsinescu, dar trimiteg reșit mingea merge peste poartă
  • 8 | OcaziiDinamo
    Șut din afara careului trimis pe jos de George Țucudean, dar mingea se duce pe centrul porții și goalkeeper-ul Milos Buchta prinde cu siguranță
  • 5 | Faze meci
    Joc echilibrat în aceste prime minute, poate cu un plus de partea oaspeților, care au ținut mai mult de minge și au apărut mai mult în jumătatea adversă
    Fluier de start al meciului dintre Dinamo și Gaz Metan Mediaș, din etapa a 15-a a Ligii 1
Cristian DulcaGaz Metan Mediaș

VIDEO Dinamo - Gaz Metan 1-0. Țucudean a adus victoria "câinilor", de ziua lui Stoican

Dinamo a câștigat cu 1-0 meciul cu Gaz Metan Mediaș, tocmai în ziua în care tehnicianul "câinilor", Flavius Stoican, a împlinit 37 de ani. Unicul gol al partidei a fost marcat de George Țucudean, chiar înaintea pauzei (45).

Deși au început bine și au ținut de minge, oaspeții nu și-au creat ocazii la poarta lui Bălgrădean, în primele 45 de minute. Singura fază periculoasă i-a aparținut lui Todea (25), dar șutul trimis de căpitanul medieșenilor din afara careului nu a prins spațiul porții. Și primele șanse ale gazdelor au venit în urma unor șuturi de la distanță, dar Buchta s-a opus de fiecare dată, la mingile trimise de Țucudean (8) și Elton (24). Au avut o șansă mare de gol la o minge care a luat o traiectorie ciudată (26), dar aveau să deschidă scorul în minutul 45. Când toată lumea se pregătea de pauză, Rus a trimis o minge excelentă în centrul careului, de unde Țucudean a reluat acrobatic, surprinzându-l pe Buchta.

Ocaziile au fost mai rare în mitanul secund. Lui Țucudean i s-a anulat un al doilea gol în minutul 71, pentru un motiv neclar, dar gratuit la prima vedere. Peste trei minute, Bălgrădean a blocat șutul trimis slab de Vitinho, din interiorul careului. Lazăr a fost la un pas să marcheze un gol spectaculos (86), dar scorul a rămas neschimbat, iar "câinii roșii" au câștigat cu 1-0. După 15 etape, roș-albii au urcat pe locul al șaselea în clasament, cu 22 de puncte. Sunt la egalitate de puncte cu Gaz Metan, adversara de duminică, dar sunt în față, grație golaverajului superior (21-15 pentru Dinamo, respectiv 18-17 pentru "găzari").

2.729 de spectatori au asistat la meciul dintre Dinamo București și Gaz Metan Mediaș, printre care și aproximativ 20 de fani ai lui Schalke 04 Gelsenkirchen, veniți la București cu trei zile înaintea meciului cu Steaua, din UEFA Champions League.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano